Sari la conținut
Forum Roportal
Pixelut

Fanatismul religios si fanatismul ateu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:good: Vad ca va cam place expresia. :spiteful: Dar nici nu poti incadra un regim ca fanatic, ci doar o persoana.

De ce? actiunile unui regim nu pot fi extremiste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce? actiunile unui regim nu pot fi extremiste?

era vorba ca nu poti numi un regim fanatic.Tu vorbesti de regim extremist.Da, regimuri extremiste pot exista.Da-mi exemplu de regim fanatic.

parerea ta : )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da si nu. Un regim poate fi fanatic, dar fara sa-ti traseze limite. Gardienii din inchisorile comuniste nu aveau ordin sa ucida. O faceau din placere sau din fanatism.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un regim nu poate fi fanatic, este incompatibilitate de termeni.poate sa fie regim alimentar sau regim de croaziera, dar nu fanatic

poate vroiai sa spui despre oamenii care formeaza regimul ca ar fi fanatici

Editat de slow&sperios

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta e o ironie sau chiar asta crezi?

e o ironie!Dar nu inseamna ca ei nu cred asta :cheer:

Mie imi este cel mult indiferent la cati zei te inchini tu si alte douaj'de milioane de oameni, atata vreme cat ma lasati in pace si nu imi fluturati iadul prin fata ochilor.Asta este diferenta dintre mine si tine.

Mey mey...daca tu crezi in Dumnezeu,atunci inseamna ca raiul si iadul e ceva real pentru tine,si ar trebui sa crezi,deci nu ti-ar flutura nimeni iadul in fata ochilor ,ca tu ar trebui sa fii constient de asta.

Mai mult,daca nu iti place de Dzeu...atunci gandestete ca Raiul e un loc in care exista Dzeu...si deci activitati plictisitoare,de genulworship,prayer,bla,bla,bla.iar iadul,e un loc in care Dzeu lipseste cu desavarsire...deci de ce te-ar deranja...ar trebui sa fie mai amuzant decat crezi/

Daca nu crezi in Dzeu...atunci iadul nu exista...deci de ce te-ar deranja ca il flutur in fata ochilor tai? :P

Sa ma gandesc ca undeva in inimioara ta este totusi o frica reala de un iad real? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

LOL

Nici un pic de frica de iad nu am.Nici nu ma infior de placere cand aud de rai.

Doar ca fluturarea iadului prin fata ochilor (la care faceam referire) de la un numar de repetari in sus devine obositoare si deranjanta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
LOL

Nici un pic de frica de iad nu am.Nici nu ma infior de placere cand aud de rai.

Doar ca fluturarea iadului prin fata ochilor (la care faceam referire) de la un numar de repetari in sus devine obositoare si deranjanta

Subscriu :tease: Eu ma infior cand aud de rai: atata lapte, atata miere si atatea smochine, ti se apleaca, zau :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×