Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te rog eu mult, dar mult de tot, nu-i mai justifica si scuza fapta. Inteleg ca o iubesti si ii esti recunoscator, dar nimic din trecutul sau prezentul ei nu justifica faptul ca a furat, in special de la voi.

Eu sper ca tu nu confunzi recunostinta cu iubirea. Si la urma urmei pentru ce anume sa-i fii tu recunoscator ? Pentru ca s-a combinat cu tine in ciuda faptului ca ai o dezabilitate ? Asta nu e motiv de recunostinta decat daca tu consideri ca ea ti-a facut tie un mare favor si daca gandesti astfel nu te vad bine deloc cu orice femeie in viata.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord si ca parintii tai au un caracter ce nu poate avea decat o influenta proasta (reflectata asupra vietii tale cu oricine te-ai cupla), dar si ca partenera ta a facut ceva imposibil de justificat. Cunosc genul de oameni pe care ii descrii, am avut si eu in familie; sfatul meu e sa mentii distanta. 

 

Pari un om tolerant, care face tot posibilul sa ierte si sa justifice orice, desi nu sunt de acord cu glumele facute referitor la posibilitatea ta de a o sustine; orice femeie (persoana de fapt) s-ar fi simtit incoltita intr-o asemenea atmosfera, daca si partenerul avea aceeasi atitudine cu parintii. In locul ei as fi plecat cu orice pret, in niciun caz nu as fi furat. Iarasi, in locul parintilor tai nu as fi chemat politia daca fura de la mine cineva care practic facea parte din familie; intrerupeam relatia cu acea persoana, dar in niciun caz nu incercam sa o bag rapid in puscarie. As zice sa nu ii amesteci in deciziile pe care le iei referitor la viata ta intima.

 

Pe de alta parte, nu oricine reuseste sa fure pe o perioada indelungata si sa se comporte natural, zilnic, cu cei carora le face paguba. Iti trebuie o putere de a disimula iesita din comun, ca sa nu folosesc alt termen. Parerea mea e ca iti lipseste fermitatea tocmai din cauza atmosferei in care ai crescut.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu ii spuneti ca relatia asta este toxica asa cum e si relatia cu parintii lui?

Daca facea un barbat ce a facut ea, ati fi spus?

Asa reactionam si eu daca o persoana pe care am primit-o in casa, imi facea disparute lucruri din casa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu ii spuneti ca relatia asta este toxica asa cum e si relatia cu parintii lui?

 

Ca n-are rost :beach:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa mentionez ca eu provin dintr-o familie instarita material si cu o anume reputatie si un anume statut in orasul in care locuiesc, insa ea provine dintr-o familie cu dintr-o alta clasa sociala.

 

Daca nu ti-ar fi pasat de aceasta diferenta, nici macar nu ai fi mentionat-o.

 

Pentru ca stii ceva? Noua nu ne pasa. Celor carora le ceri sfaturi argumentate.

 

Si, ca sa inteleg bine, tu zici ca mama ta a profitat de ea si a pus-o sa faca treaba in casa (probabil mai mult decat in mod obisnuit, altfel nu ai fi mentionat asta in mod expres), pe de alta parte tu ai profitat de ea si ai vandut-o virtual, dar iti este teama ca daca te casatoresti cu ea o sa profite de tine si o sa iti fure din casa????? OMFG! Ce sa iti fure, ca presupun ca nu o sa tii comoara faraonilor in casa? Si, daca va fi sotia ta.... va avea aceleasi drepturi ca si tine in casa voastra, nu?

Asta e sfatul meu argumentat.

 

 

Sfatul meu neargumentat este sa te duci si tu sa furi ceva simbolic de la ai ei, praful de pe toba sau boii de la bicicleta, ca sa te simti egal cu ea, pentru ca singura relatie pe care o puteti avea e cea tip Bonnie si Clyde.

 

 

Mai am si un sfat legat de teoria conspiratiei, dar pe ala nu ti-l zic, esti destul de stresat.

Editat de Aseneth
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Halal suflet pereche ...cand il trimiti sa ii ajute pe altii sa se masturbeze..virtual.

Probabil ca a furat pentru ca a considerat ca meritati sa va fure, tocmai pentru ca o considerati cu totii inferioara.mult ai mai iubito-o, daca ai lasat-o pe mama ta sa o injoseaca atata timp.

 

Nu spun ca nu a gresit mintind, furand. E vinovata. Trebuia sa plece, dar a preferat sa stea. Pentru un acoperis deasupra capului probabil..si, e o posibilitate, pentru ca spera ca la un moment dat sa fie acceptata, sa o iei de nevasta.

 

Problema ta e de departe acel handicap fizic.Faptul ca te lasi condusi de altii nu o sa iti permita niciodata sa duci o viata independenta cu adevarat.

 

Auzi, domnule! O iubeste atat de mult, incat i-a aranjat sa faca videochat pe mai multi bani!

Sa-mu dau palme, nu alta..

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca a furat pentru ca a considerat ca meritati sa va fure, tocmai pentru ca o considerati cu totii inferioara.mult ai mai iubito-o, daca ai lasat-o pe mama ta sa o injoseaca atata timp.

 

 

 

Hai, pe bune?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe bune.

Cand respecti si iubesti pe cineva, nu-l furi.

A fost insa profitoare si chiar daca nu i-a respectat, a stat si i-a furat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×