Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Cel puţin patru specii de extratereştri au vizitat Pămantul

Postări Recomandate

N-am cum să-ţi răspund, pentru că nu ştiu de aşa ceva. Prefer să pun în discuţie doar chestiile oarecum palpabile. Însă dacă ai cunoştinţă de aşa ceva, bagă şi tu un link, acolo smile.png

Cert e că se discută din ce în ce mai mult că Atlantida a existat (anume într-o zonă din Atlantic care îngloba insulele Azore de azi şi nu în Românica laugh.png ) şi parcă apar dovezi în acest sens. Pasul următor ar fi să se stabilească originea extrateresatră a celor care au întemeiat această colonie.

 

rotflmao.gif Cu siguranta, cand se va estompa orgoliul marilor scoli de arheologie si nu numai, se vor da informatiile corecte atat despre Atlantida, cat si despre extraterestri si rasele lor, sa zicem asa.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

rotflmao.gif Cu siguranta, cand se va estompa orgoliul marilor scoli de arheologie si nu numai, se vor da informatiile corecte atat despre Atlantida, cat si despre extraterestri si rasele lor, sa zicem asa.

Cred ca asta nu o sa fie prea curand:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca asta nu o sa fie prea curand:)

laugh.png De ce nu, io zic ca ne apropiem cu pasi destul de rapizi spre dezvaluiri si anunturi oficiale in acest sens.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

rotflmao.gif Cu siguranta, cand se va estompa orgoliul marilor scoli de arheologie si nu numai, se vor da informatiile corecte atat despre Atlantida, cat si despre extraterestri si rasele lor, sa zicem asa.

Am citit undeva, nu mai retin, ca ministrul culturii din Egipt, care este adeptul interpretarii clasice, precum ca marea piramida a fost construita de faraonul Kufu, are mari retineri in a aproba accesul unor cercetatori la piramide, daca sunt adeptii ideii ca piramidele de pe platoul Gizeh sunt mult mai vechi decat se presupune.

 

Apropos de orgolii.

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putem doar sa citim ca despre discernamant...fara dovezi clare tot speculatie ar fi:) dar iti dai seama sa se autentifice existenta Atlantidei ,adica fara drept de a mai putea exista speculatii,cam cate mituri s-ar spulbera???

Pai daca ar fi asa simplu am avea la dovezi ca exista...Cat despre cercetarea mea de catre ei ...si-ar pierde timpul ca nu sunt un subiect asa interesant:)

Într-adevăr, ai dreptate, dovezi clare n-avem în acest sens. Noi găsim o informaţie, încercăm s-o coroborăm cu alta şi mai departe încercăm să tragem o concluzie. Partea hazoasă e că de cele mai multe ori concluzia noastră constituie însuşi punctul nostru de plecare vizavi de problema respectivă. Adică, prin educaţie şi corespunzător modului în care noi putem concepe realitatea, ne formăm o opinie cu privire la anumite aspecte ale vieţii de zi cu zi pe care nu ni le mai schimbăm decât foarte greu. Şi totuşi, uneori se mai întâmplă minunea...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

laugh.png De ce nu, io zic ca ne apropiem cu pasi destul de rapizi spre dezvaluiri si anunturi oficiale in acest sens.

Eu n-as fi asa optimista.

Într-adevăr, ai dreptate, dovezi clare n-avem în acest sens. Noi găsim o informaţie, încercăm s-o coroborăm cu alta şi mai departe încercăm să tragem o concluzie. Partea hazoasă e că de cele mai multe ori concluzia noastră constituie însuşi punctul nostru de plecare vizavi de problema respectivă. Adică, prin educaţie şi corespunzător modului în care noi putem concepe realitatea, ne formăm o opinie cu privire la anumite aspecte ale vieţii de zi cu zi pe care nu ni le mai schimbăm decât foarte greu. Şi totuşi, uneori se mai întâmplă minunea...

Imi pare rau ,dar ce-i dovada clara...e dovada clara,restul sunt doar speculatii...interesante ce-i drept,dar tot speculatii raman:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitai.smile.png M-a lovit tare piramida din Atlantic. Si eu am asa un gand ca este ceva adevarat in povestile cu extraterestrii, sau macar cu o civilizatie antediluviana.

Ce nu inteleg eu este cum au descoperit-o abia acum, dupa atatea cercetari care s-au facut in Atlantic in ultimii zeci de ani.

Problema nu este de ce n-a fost descoperită până acum, ci de ce n-a fost acceptată până acum... :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema nu este de ce n-a fost descoperită până acum, ci de ce n-a fost acceptată până acum... smile.png

Pai raspunsul ar fi simplu....ar incurca ceva ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as fi asa optimista.

Imi pare rau ,dar ce-i dovada clara...e dovada clara,restul sunt doar speculatii...interesante ce-i drept,dar tot speculatii raman:)

Măi, tu chiar nu înţelegi că nu ni se dă mură în gură şi că tre să facem un minim efort? Că sunt o grămadă de chestii care nu se potrivesc poveştilor oficiale?

În fine, pentru tine orice dovadă, cum ar fi şi o piramidă în Atlantic, rămâne pură speculaţie, în timp ce pentru alţii nu e aşa. Aşa că să fim noi sănătoşi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Măi, tu chiar nu înţelegi că nu ni se dă mură în gură şi că tre să facem un minim efort? Că sunt o grămadă de chestii care nu se potrivesc poveştilor oficiale?

În fine, pentru tine orice dovadă, cum ar fi şi o piramidă în Atlantic, rămâne pură speculaţie, în timp ce pentru alţii nu e aşa. Aşa că să fim noi sănătoşi.

Curata conspiratie:))) numai ca e de tip pamantean ,ca nu cred ca extraterestrii sunt asa de avansati la acest capitol:)))

Editat de sturlubeata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×