Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Cel puţin patru specii de extratereştri au vizitat Pămantul

Postări Recomandate

Simpla discuție despre viețuitoare de pe alte planete îl determină pe omul de știință să cerceteze mediul în care acestea sunt vii. El poate admite, de la un început, că nu există nicio planetă care să aibă mediul pământesc, în acest univers din care face parte Terra.

Dar mai palpitant este când mediul pământesc există și pe alte planete.

 

Aflați despre Surse de electricitate și Ce este electricitatea: * electricityforum.com/source-electricity.html

* electricityforum.com/what-is-electricity.htm

 

 

De ce oare trebuie sa ne imaginam ca extraterestrii au forma fizica apropiata de fiintele pamantene? Poate sunt constituiti altfel, din energii nematerializate, de exemplu. Dar probabil astia nu-s prea chipesi si nu prezinta interes.

 

Din simpla plăsmuire că viața este posibilă numai într-un mediu pământesc. Totuși, pe Pământ există și melci, dar nimeni nu asociază imaginea extraterestrului cu cea a melcului.

 

9ponsvp6.png

Editat de Diorama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bănuieli? Ha! Nu-i vorba de bănuieli. Ci de o acţiune gântită care a început prin 2008, când Vaticanul l-a autorizat pe părintele Funes să ne obişnuiască cu ideea că s-ar putea să existe civilizaţii extraterestre. Probabil că Papa va sublinia faptul că nu există nici o incompatibilitate între învăţătura creştină şi credinţa în viaţa extraterestră.

 

Însă urmărind linkul dat de tine altceva mi-a atras atenţia, apropo de ceea ce discutam noi uneva mai sus, referitor la Atlantida, anume o descoperire făcută recent:

http://www.evz.ro/opera-civilizatiilor-extraterestre-piramida-gigant-din-atlantic-starneste-controverse-f-1080719.html

Iniţial am zis că-i vorba de o ştire de scandal, cum apar multe pe net, însă căutând se pare că e vorba de ceva serios.

Mai multe informaţii le găsim grupate aici:

http://webcache.googleusercontent.com/search?hl=ro&q=cache:VUa7WYdo6MkJ:http://www.azores-pyramid.org/%2BNOAA+pyramid+in+atlantic!&gbv=2&&ct=clnk

Pe scurt, în luna septembrie a anului trecut a fost descoperită o piramidă scufundată în Atlantic, în zona Insulelor Azore, de dimensiuni şi caracteristici apropiate celor din Egipt. Ni se spune că baza piramidei, autentificată de NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration), este perfect pătrată iar înălţimea acesteia este de aproximativ 60 m. Descoperirea a fost făcută de arheologul amator Diocleciano Silva care a comunicat-o autorităţilor portugheze. Acestea în cele din urmă au făcut-o publică la finele anului trecut. E deja implicată Asociaţia Arheologilor din Portugalia, Guvernul, Armata, aşa că problema nu mai poate fi escamotată.

Colac peste pupăză arheologii din APIA (Portuguese Association of Archeological Research) spun că au probe care certifică, în opinia lor, faptul că în arealul insulelor Azore a existat o cultură şi o civilizaţie cu mii de ani înainte de sosirea portughezilor în sec. al XV-lea.

Din capul locului se pune o întrebare. De ce NOAA, care monitorizează zona zona de mai bine de 30 de ani, cu mijloace mult mai performante decât ale celui care a descoperit şi făcut public acest fapt, nu a suflat până acum niciun cuvânţel?

http://www.youtube.com/watch?v=LEFTWFSTnx0

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Procreare in maniera "normala" cam nu prea, ca abia se inmultesc varietatile genetice ale aceleeasi specii, iar speciile diferite nu prea reusesc, cu mici exceptii si acestea cu probleme de sterilitate.

Cu modificari genetice e posibil, teoretic, fiindca se umbla la structura de baza, ADN-ul. E ca si cum ai rescrie alt soft intr-un dispozitiv care avea protectie la rescriere, dar un hacker iscusit a spart-o.

 

De ce oare trebuie sa ne imaginam ca extraterestrii au forma fizica apropiata de fiintele pamantene? Poate sunt constituiti altfel, din energii nematerializate, de exemplu. Dar probabil astia nu-s prea chipesi si nu prezinta interes.

Dar de ce ar trebui să ne imaginăm că extratereştrii ( atenţie, e vorba doar de unii dintre ei! adică cei care au fost implicaţi în "şlefuirea " rasei umane) n-ar avea o formă fizică apropiată de fiinţele pământene? Putem exclude o astfel de ipoteză? Dimpotrivă, am putea presupune că cei care au fost responsabili de ingineriile genetice în ceea ce ne priveşte (lucru cu care, cel puţin teoretic, ai fost de acord) au fost foarte, foarte "aproape" de noi. Cu alte cuvinte sau mai pe directe, de ce am respinge ipoteza că o civilizaţie de tip uman s-ar fi fi putut dezvolta pe alte meleaguri ale universului - sau universurilor - şi în decursul milioanelor de ani ar fi contribuit ulterior la propăşirea propriei specii pe alte planete?

Iti daci seama cum ar fi sa ma trezezc cu ei pe balcon???clap.gif Sa ma rapeasca....sa ma cerceteze... dar daca se dovedeste ca si eu fac parte din rasa lor si incep sa-i cercetez si eu??? smile.png))

He, he, deocamdată te-ar cerceta ei pe tine! smile.png În fine, glumim, treaba e că nu-i chiar aşa simplu să dăm nas în nas cu ei...

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Colac peste pupăză arheologii din APIA (Portuguese Association of Archeological Research) spun că au probe care certifică, în opinia lor, faptul că în arealul insulelor Azore a existat o cultură şi o civilizaţie cu mii de ani înainte de sosirea portughezilor în sec. al XV-lea.

Din capul locului se pune o întrebare. De ce NOAA, care monitorizează zona zona de mai bine de 30 de ani, cu mijloace mult mai performante decât ale celui care a descoperit şi făcut public acest fapt, nu a suflat până acum niciun cuvânţel?

 

Pai da si de ce nu se da publicitatii si faptul ca unul dintre masivele muntoase (asemanator unei piramide)este denumit DACIA(in memoria civilizatorilor (si) a celei zone) (mai demult am vazut o harta veche a zonei scufundate, unde aparea)yes.gif . Zicea cineva ca "de ceea ce fug, nu vor scapa". (oare extraterestri au adus aceasta atentionare?!laugh.png )

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai da si de ce nu se da publicitatii si faptul ca unul dintre masivele muntoase (asemanator unei piramide)este denumit DACIA(in memoria civilizatorilor (si) a celei zone) (mai demult am vazut o harta veche a zonei scufundate, unde aparea)yes.gif . Zicea cineva ca "de ceea ce fug, nu vor scapa". (oare extraterestri au adus aceasta atentionare?!laugh.png

N-am cum să-ţi răspund, pentru că nu ştiu de aşa ceva. Prefer să pun în discuţie doar chestiile oarecum palpabile. Însă dacă ai cunoştinţă de aşa ceva, bagă şi tu un link, acolo smile.png

Cert e că se discută din ce în ce mai mult că Atlantida a existat (anume într-o zonă din Atlantic care îngloba insulele Azore de azi şi nu în Românica laugh.png ) şi parcă apar dovezi în acest sens. Pasul următor ar fi să se stabilească originea extrateresatră a celor care au întemeiat această colonie.

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii spun ca Atlantida ar fi ingropata sub gheata si zapada la polul sud, iar harta lui piri reis care descrie tarmurile Antarctidei, este din acea perioada in care Antarctida nu era situata la polul sud, adica dinainte de ultimul pole shift.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii spun ca Atlantida ar fi ingropata sub gheata si zapada la polul sud, iar harta lui piri reis care descrie tarmurile Antarctidei, este din acea perioada in care Antarctida nu era situata la polul sud, adica dinainte de ultimul pole shift.

Unii spun şi asta, da, precum şi multe altele. Rămâne la latitudinea noastră să ne informăm şi să discernem...

Spune drept, te uitaşi pe linkurile pe care le dădui mai sus? :) laugh.png

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putem doar sa citim ca despre discernamant...fara dovezi clare tot speculatie ar fi:) dar iti dai seama sa se autentifice existenta Atlantidei ,adica fara drept de a mai putea exista speculatii,cam cate mituri s-ar spulbera???

Unii spun şi asta, da, precum şi multe altele. Rămâne la latitudinea noastră să ne informăm şi să discernem...


 


 

 


He, he, deocamdată te-ar cerceta ei pe tine! smile.png În fine, glumim, treaba e că nu-i chiar aşa simplu să dăm nas în nas cu ei...

Pai daca ar fi asa simplu am avea la dovezi ca exista...Cat despre cercetarea mea de catre ei ...si-ar pierde timpul ca nu sunt un subiect asa interesant:)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii spun şi asta, da, precum şi multe altele. Rămâne la latitudinea noastră să ne informăm şi să discernem...

Spune drept, te uitaşi pe linkurile pe care le dădui mai sus? smile.pnglaugh.png

Ma uitai.smile.png M-a lovit tare piramida din Atlantic. Si eu am asa un gand ca este ceva adevarat in povestile cu extraterestrii, sau macar cu o civilizatie antediluviana.

Ce nu inteleg eu este cum au descoperit-o abia acum, dupa atatea cercetari care s-au facut in Atlantic in ultimii zeci de ani.

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×