Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

O zi cat se poate de racoroasa iti doresc, draga Olga!

Si numai vesti bune despre baby Axel.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 15 minute, Stu' a spus:

Uite ce gand frumos imi intampina dimineata! :)

Pentru tine, raza de soare:

https://m.youtube.com/watch?v=r2fAXzsUr28

Incepem bine ziua... :scenic: Am uitat sa iau lapte si baui cafeaua fara lapte. Eu am strivit corola de minuni a cafelei.. A lumii nu o strivim :o: Sa fim cuminti, zic... 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe o parte ma gandesc ca daca ne baga la iarna in lockdown, as avea o plasa de siguranta. Pe alta parte, as fi si mai somnoroasa decat acum. Mno, ma mai gandesc... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Maeve. a spus:

Pe o parte ma gandesc ca daca ne baga la iarna in lockdown, as avea o plasa de siguranta. Pe alta parte, as fi si mai somnoroasa decat acum. Mno, ma mai gandesc... 

nu cred ca ne baga in lockdown.

eu as spune sa astepti sa te acomodezi intai cu acesta...eventual, daca mai e cazul, poti incerca sa mergi peste 1-2 saptamani la un interviu...mai apar ele joburi.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Maeve. a spus:

Am gasit anunt de job de weekend. Sa ma bag sau sa astept sa ma acomodez cu asta de acum? 

Nu strica sa te uiti in jur ce mai este pe piata de exploatat, acum cand esti mai libera, dar o iei foarte serios treaba, nu se stie de unde pica ceva mai buna munca.  O strategie se foloseste in America, un angajat cand ii merge cel mai bine la un loc de munca si are un castig multumitor si de invidiat, pleaca in alta parte ca sa primeasca si mai mult.   

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, Stu' a spus:

nu cred ca ne baga in lockdown.

eu as spune sa astepti sa te acomodezi intai cu acesta...eventual, daca mai e cazul, poti incerca sa mergi peste 1-2 saptamani la un interviu...mai apar ele joburi.

Vazui un dezavantaj la ala de weekend unde voiam sa aplic. Ai dreptate. Astept sa ma acomodez aici unde sunt  si peste o saptamana sau doua vad care mai e situatia. 

Editat de Maeve.
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, Maeve. a spus:

Vazui un dezavantaj la ala deja unde voiam sa aplic. Ai dreptate. Astept sa ma acomodez si peste o saptamana sau doua vad care mai e situatia. 

Daca simti ca ceva nu "stimaleste"(o zicere de pe la noi, mai din nord, care inseamna ceva de genu': "ceva nu se potriveste"), atunci nu "aplica"!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bunavineriseara!

O sa fie bine de luni, am eu un feeling dupa cate mi-ai povestit.

Si tot e mai bine ca vei avea un job, am tot mai multi prieteni care nu isi gasesc 1 job.. sau au probleme la cele curente.

Eu..momentan nu ma gandesc la nimic in ceea ce priveste jobul, decat la ceva stabil si care sa ma lase sa mai si respir viata...nu vin vremuri deloc usoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×