Sari la conținut
Forum Roportal
haiducul

Litoral Bulgaria

Postări Recomandate

niciodata nu am inteles de ce este atat de populara nisipurile de aur,albena sunny beach pnt.romani...

 

Poate pentru ca sunt mai aproape de Romanica...

 

Nessebarul trebuie vizitat de cei care inca nu l-au vazut, ma refer la orasul vechi.

 

Merita si REvizitat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Baia foarte curata, ne schimbau prosoapele zilnic fara a le lasa pe jos (cum scria "Daca vreti schimbarea prosoapelor, lasati-le pe podea"). Barul de la piscina ok.

 

Apropo de baie, de prosoape si mai zic eu de lenjerie. Imi spunea cineva zilele trecute ca vai, nu se schimba lenjeria in fiecare zi, nu schimba prosoapele, miroase nu stiu cum. Acum sa fim seriosi, cati dintre noi acasa schimbam lenjeriile in fiecare zi? Sau prosoapele? Oare toti suntem asa curati? Sunt revoltata cand vad atatea fite in jurul meu...sper sa nu ma intelegeti gresit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maine plec si eu la sunny beach am sa scriu cand revin cum a fost. Cu schimbatul de prosoape si lenjerie se rezolva mai peste tot cu un 5euro la cameriste. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost anul asta la nisipurile de aur, in august 10-20 aug.... plaja este MIZERABILA de la un capat la altul, un imens gunoi acoperit cu ceva nisip.... Cand stai pe cearsaf cu fatza in jos simti mirosul de levigat. Mizerie la greu prin toata statiunea, asa ceva nu vezi in Ro.... Taxa la WC 1 leva... Am fost la restaurant, am facut consumatie si am vrut sa merg la WC-ul restaurantului, stupoare taxa 2 leva... asa ca m-am pisat pe plaja in spatele restaurantului ceea ce probabil au facut 99% din clientii retaurantului;

Intrarea in apa este abrupta deci daca aveti copii mici nu va duceti.

Mancarea sub orice critica am facut si poze la platouri daca vrei le postez dar in mod sigur o sa vi se faca greatza. Si la alte hoteluri mancarea a fost proasta si subtire adica 2 feluri din care sa alegi.

Alta tzeapa a fost hotel 3 * si restaurant 2*..... alte persoane cu care am stat de vb la fel au patzit, hotel 4 * si restaurant 3 *...

Cand am ajuns am intrebat : unde e hotelul..... toti ridicau din umeri, chipurile nimeni nu stia. M-am dus la receptia unui hotel am cerut o harta a statiunii ca sa pot sa ma orientez sa imi gasesc hotelul: N-avem.... Am intrebat un taximetrist: nu stiu dar pt 5 euro te duc, vino cu masina dupa mine.... Deci ospitalitatea lasa de dorit.

Conditiile de cazare OK, curat, nu mirosea a mucegai si igrasie ca la noi, aer cond in camera, frigider, prosoapele sch la 3 zile, asternutul odata pe sapt, mobilierul cam vechi dar curatat si lacuit.

Costul real a fost de 420 eur iar agentia de turism m-a taxat cu 712 eur, deci adaus de 80%... cam mult, nu?

Una peste alta a fost mai ieftin si mai convenabil la nisipuri dect oriunde pe litoralul romanesc.

Anul trecut am fost la Albena si pot sa spun ca pe o scala de la 0 la 10 luand in considerare totul si facand raportul pret - calitate Albena e de 8-9, nisipurile de aur 5-6 iar Ro.... 2.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anul trecut am fost la Albena si pot sa spun ca pe o scala de la 0 la 10 luand in considerare totul si facand raportul pret - calitate Albena e de 8-9, nisipurile de aur 5-6 iar Ro.... 2.

 

Stai ca nu inteleg. Mai sus spuneai ca e murdar, "asa ceva nu vezi in Ro". De ce Romaniei i-ai acordat nota 2 (cea mai mica, de altfel)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai inceput prin a spune ca in Romania nu gasesti plaja murdara ca in Bulgaria si ai sfarsit prin a o lauda pe ultima comparativ cu prima. :) O fi plaja murdara in Bulgaria, dar ca in Romania, te asigur eu ca nu e.

Stii de ce a ajuns asa Nisipurile de Aur?! Pentru ca statiunea a fost vizitata de turisti romani nesimtiti. Sa ii vezi pe romanasi cum iau masa la all inclusive. Zici ca atunci vine sfarsitul lumii si ei mor nemancati. Incearca sa ajungi in partea cealalta a litoralului bulgaresc, catre turci, unde nu prea au ajuns romanii pana acum. Si inca ceva: nu va mai duceti prin agentii. In primul rand ca platiti si comisionul agentiei si apoi, nu stiti unde ajungeti. Agentia poate spune ca acolo e marea cu sarea si de fapt ajungeti la 2 stele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stii de ce a ajuns asa Nisipurile de Aur?! Pentru ca statiunea a fost vizitata de turisti romani nesimtiti. Sa ii vezi pe romanasi cum iau masa la all inclusive. Zici ca atunci vine sfarsitul lumii si ei mor nemancati. Incearca sa ajungi in partea

 

Corrrrect! Romanii sunt tare magari. Disperati dupa mancare, unii pleaca cu bratele pline in camere, sa-si pastreze mancare si acolo. Tipa in restaurante, scuipa...nu toti, dar majoritatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am fost anul asta la nisipurile de aur, in august 10-20 aug.... plaja este MIZERABILA de la un capat la altul, un imens gunoi acoperit cu ceva nisip.... Cand stai pe cearsaf cu fatza in jos simti mirosul de levigat. Mizerie la greu prin toata statiunea, asa ceva nu vezi in Ro.... Taxa la WC 1 leva... Am fost la restaurant, am facut consumatie si am vrut sa merg la WC-ul restaurantului, stupoare taxa 2 leva... asa ca m-am pisat pe plaja in spatele restaurantului ceea ce probabil au facut 99% din clientii retaurantului;

Mancarea sub orice critica am facut si poze la platouri ......

Alta tzeapa a fost hotel 3 * si restaurant 2*..... alte persoane cu care am stat de vb la fel au patzit, hotel 4 * si restaurant 3 *...

.... Deci ospitalitatea lasa de dorit.

Costul real a fost de 420 eur iar agentia de turism m-a taxat cu 712 eur, deci adaus de 80%... cam mult, nu?

Una peste alta a fost mai ieftin si mai convenabil la nisipuri dect oriunde pe litoralul romanesc.

Anul trecut am fost la Albena si pot sa spun ca pe o scala de la 0 la 10 luand in considerare totul si facand raportul pret - calitate Albena e de 8-9, nisipurile de aur 5-6 iar Ro.... 2.

 

@outlander, am spicuit cate ceva din postul tau ....pana la urma, care e parerea ta, vrei sa ii lauzi sau sa ii faci de ras ca eu nu inteleg nimic....de ce te-ai dus acolo atunci daca mai fusesei si cu un an inainte???.... ai suportat mirosul de levigat numai pentru ca nu era din Ro.... ci din "strainatate" ?

 

 

Corrrrect! Romanii sunt tare magari. Disperati dupa mancare, unii pleaca cu bratele pline in camere, sa-si pastreze mancare si acolo. Tipa in restaurante, scuipa...nu toti, dar majoritatea.

eu nu cred ca roamaii sunt chiar atat de nesimtitzi, oi fi eu vreo patrioata depasita de vreme dar, desi sunt constienta de limitele acestui popor, niciodata n-as afirma ca suntem un neam de nesimtiti .....

@cocky, @darianna, nu NUMAI romanii fac asa cum spuneti voi ...

Editat de Arcadia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in Ro doar plaja era mai curata ca acolo si asta daca nu erau alge (dar nu depinde de cei ce asigura serviciile ).

La noi gasesti peste tot tarabe chicioase la care urla manele de nu poti sa te plimbi pe faleza dar sa te mai odihnesti. Vis a vis de hotelul in care am stat acum 2 ani era un fel de adunatura de nebuni care se chema discoteca si de la care pana la ora 1 noaptea mi-au zdranganit geamurile, asta zi de zi. La restaurant am cerut un cotnari grasa am primit o posirca in sticla cu eticheta de grasa de cotnari, am cerut busuioaca de Bohotin, am primit o posirca in sticla cu eticheta de Busuioaca.... ca sa nu mai spun ca servirea lasa mult de dorit. Statiunile la noi sunt ingrozitor de murdare si de hidoase, unele hoteluri arata ca dupa bombardament, intre hoteluri pe spatiul verde mizerie cat cuprinde. In afara ca plaja este curatata si asta de catre cei care au chioscuri pe plaja, nu gasesc nimic... nu prea avem cu ce ne lauda.

Am fost la nisipuri anul asta pt ca mi-a placut la Albena si am crezut ca gasesc aceleasi conditii dar nu a fost asa.

Romanii erau cei mai civilizati si in restaurant si pe plaja, la fel de bine se comportau ca si polonezii, in schimb rusii ... sa vezi farfurii pline, sa vezi la ei galagie... pe plaja rusii nu aruncau nimic la gunoi, lasau pe plaja totul ce e curios e ca se ajezau in aceleasi locuri tot in gunoiul lor.

Eu nu laud si nu denigrez pe nimeni, am spus pur si simplu ce experiente am trait in ultimii 3 ani. Anul viitor ma voi duce la Albena (cel mai probabil).

Scopul topicului este sa ne informam din parerile unora si a altora nu sa ne criticam unii pe altii si ar fi bine sa va limitati la asta adica sa scrie fiecare ce experienta a trait pe litoralul bulgaresc nu filozofii de 2 bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

......filosofie de doi bani faci tu , care ai posatat ceva contradictoriu, din care nimeni nu a inteles nimic, nu te supara! du-te si la anu' tot in Bulgaria !

Editat de Arcadia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×