Sari la conținut
Forum Roportal
haiducul

Litoral Bulgaria

Postări Recomandate

Buna. As vrea sa merg anul asta pe litoralul bulgaresc ( albema, nisipurile de aur,...) si din ce am vazut pe net , sunt oferte destul de bunicele. Insa nu am nici o idee de preturile din bulgaria; oare sunt mai mari ca pe litoralul romanesc? Nu vreau sa ajung pe acolo si sa nu imi permit sa stau la o terasa. Care statiuni sunt mai ieftine si care sunt mai scumpe ? ( cum e la noi sa zicem Costinesti fata de Mamaia ). Va rog, in special pe cei care au fost in Bulgaria, sa-mi dati ceva informatii despre preturile de pe litoralul bulgaresc. Inca ceva: am vazut ca ofertele privesc doar cazarea ( cu sau fara masa) dar transportul nu e inclus. Ce modalitati acceptabile de transport sunt din Mangalia sau Constanta pana in una din statiunile de pe litoralul bugaresc ?

Dar de cazarea la camping, ce ziceti ? Stiti cumva cam cat costa /

Va multumesc.

Editat de Enki

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce o sa spuneti sa petreceti un weekend placut,calatorand prin Bulgaria si de ce nu si o vacanta intreaga de Paste sau de vara? :ok:

 

Eu sunt o bulgaroaica tanara si simpatica cu cunostinte de limba romana si cu masina proprie. Locuiesc in Ruse, cel mai mare oras bulgaresc pe langa Dunarii, care se afla numai la 60 km de Bucuresti

 

Pot sa va arat locuri minunate prin toata tara si toti ei se afla foarte aproape de voi!

 

N-ati gandit pentru acest fel de calatorie pana acum?De ce?:band: Probabil este timp...:lol2:

 

Daca vreti o petrecere amuzanta si mai diferita, get in touch with me!:(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Renault Clio. Faci rezervare?:)

Nu stiu cum propunere mea arata in fata altii, probabil e putin nestandarta, dar ce sa fac, ca asa de mult imi place sa calatoresc prin tara :tease:

In plus vorbesc si romana, care nu se intampla des la noi, sa stii :yawn:

De aceea am hotarat sa scriu aici, ca sa vezi ce companie din ro pentru calatorie o sa aflu :lol:

Editat de vara81

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suna interesant , sa-mi trimitei o poza cu un camp de castraveti sau o poza cu raul Marita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Super tara Bulgaria, recomand. Am mai multi prieteni bulgari, ba am avut si prietena bulgaroaica, si mi se par foarte asemanatori cu noi, ca oameni. Tara frumoasa, oameni okay. Ca la noi, trebuie sa stii sa-ti pazesti pielea doar.

 

P.S> Vara81 - fosta mea prietena bulgaroaica avea bunici intr-un sat la Dunare. Imi spunea ca-s mai ieftine casele cu vedere spre Romania. True? :yawn: Niciodata nu mi-a spus daca facea doar misto. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mergem pe BICICLETA si asa nu e departe Vulgaria :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce cu bicicleta, ca poate cu masina?:)Eu n-am bicicleta, doar masina :) si de ce vrei poza cu camp de castraveti - n-aveti castraveti on ro? :P daca nu pot sa-ti arat :lol:

 

Despre casele cu vedere spre Romania, fitzrov, sa fie mai ieftine - hm - niciodata n-am auzit asaceva :yawn: tu este primul :tease: de exemplu blocul in care locuiesc eu este la 5 minute pe jos pana Dunarii, sunt la etajul urmator si niciodata n-o sa schimb vederea care am spre raul si Romania cu alta si mai special in timpul de sunset si sunrise - e asa de frumos!

Deci evident aceasta prietena a ta ii place sa se glumeasca :x:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost in Bulgaria, mai precis in orasul Russe chiar la inceputul anului asta odata cu intarea in UE....fiind din Giurgiu (aproape de granita) am profitat de ocazie si am trecut granita impreuna cu familia, si pot sa spun ca e de-a dreptul superb. Mi-a placut mult orasul, ce-i drept nu inteleg limba, dar m-am descurcat :flowers: si s-ar putea sa revin la vara. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×