Sari la conținut
Forum Roportal
blondysukra

Cum sa il uit?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt trista de vre-o 2 zile pt ca m-am despartit de omul pe care eu il vedem cel mai special... a inceput acum 3 ani jumate eu aveam 17 ani iar el 25.eram micuta nu prea stiam ce e aia iubirea... el a fost totul pt mine a fost frumos in primii 2 ani sa zic ,apoi usor usor el s-a distantat nu ma mai suna ,nu imi mai trimitea mesaje nu imi mai cerea sa raman la el... parca statea cu sila cu mine... nu mai suportam indiferenta lui asa ca acum 2 zile m-am enervat si i-am zis ca punem punct relatiei si el fff calm mi-a zis: "bine inseamna ca nu sunt barbatul pe care il cauti" si atat, gata, totul s-a terminat! acum sufar enorm... nu stiu ce sa mai fac ca sa fie bine... voi ce ziceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa stai cumintica o vreme fara sa il cauti.Asa o sa verifici cel mai bine sentimentele lui .

Incearca sa inlocuiesti gandurile rele cu o activitate fizica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sunt trista de vre-o 2 zile pt ca m-am despartit de omul pe care eu il vedem cel mai special... a inceput acum 3 ani jumate eu aveam 17 ani iar el 25.eram micuta nu prea stiam ce e aia iubirea... el a fost totul pt mine a fost frumos in primii 2 ani sa zic ,apoi usor usor el s-a distantat nu ma mai suna ,nu imi mai trimitea mesaje nu imi mai cerea sa raman la el... parca statea cu sila cu mine... nu mai suportam indiferenta lui asa ca acum 2 zile m-am enervat si i-am zis ca punem punct relatiei si el fff calm mi-a zis: "bine inseamna ca nu sunt barbatul pe care il cauti" si atat, gata, totul s-a terminat! acum sufar enorm... nu stiu ce sa mai fac ca sa fie bine... voi ce ziceti?

 

 

dupa cum ti-a raspuns, cred ca de mult astepta sa-i spui asta ca apoi sa zica ca tu ai vrut asa...sau a spus asa stiind ca te vei intoarce la el:)

oricum cel mai bine e sa iesi in oras cu fetele, sa te distrezi, sa incerci sa uiti. n-are rost sa te agiti pentru cineva care accepta asa usor despartirea.

faptul ca suferi enorm..o sa treaca atunci cand o sa realizezi ca a avut dreptate chiar nu era omul potrivit pentru tine si o sa incepi sa-i vezi defectele, mie baiatul la care am tinut cel mai mult ia spus lu' sormea ca nu stie de ce sta cu mine, el nestiind ca eu sunt langa ea la pc, si in momentul ala am inceput sa plang sa nu mai am aer....iar sormea a inceput si ea sa planga cand a vazut cum eram :blink:) dar orice sut e un pas inainte.

trebuie doar sa stii sa te incurajezi ..si sa ai langa tine pe cineva care sa te ajute. :blink:

capu' sus :*

Editat de Chikitina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu, dar baiatul are 28 de ani acum, daca s-au cunoscut cand el avea 25. poate vrea si el o familie langa o femeie de casa, poate o sa vrea un copil, nu o pitipoanca imbracata in roz si verde, cu ochelari cat capul si cu gandul la cluburi.

de la o varsta vrei o familie, sa simti ca esti implinit, nu o maimutica de companie.

 

nu vreau sa jignesc pe nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu, dar baiatul are 28 de ani acum, daca s-au cunoscut cand el avea 25. poate vrea si el o familie langa o femeie de casa, poate o sa vrea un copil, nu o pitipoanca imbracata in roz si verde, cu ochelari cat capul si cu gandul la cluburi.

de la o varsta vrei o familie, sa simti ca esti implinit, nu o maimutica de companie.

 

nu vreau sa jignesc pe nimeni.

Madib, daca nu vrei sa jignesti pe nimeni, nu o face.

In caz contrar, te voi sanctiona, asa ca abtine-te.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine, refac postul.

 

draga blondysukara. fostul tau iubit si-a dat seama ca nu esti potrivita pentru...urmatoarea etapa a vietii sale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca are baiatul 28 ani nu inseamna intotdeauna ca se gandeste la casatorie!Poate s-a plictisit de ea,nu o mai iubeste sau vrea sa incerce altceva!Poate fata vroia sa ajunga la casatorie!

Iar pt tine draguto nu mai fi trista timpul vindeca ranile,din propia experienta ti-o zic!Daca te-a lasat sa pleci e clar ca nu te mai vrea!Putea macar sa intrebe de ce ai luat decizia asta si daca te iubea incerca sa rezolve problemele pt a va fi bine!Incearca sa iti ocupi timpul cu niste activitati fizice si psihice!Si foarte important e sa ai pe cineva aproape sa te sprijine, cand dai inapoi sa te incurajeze!Multa incredere,credinta si va fi bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...voi ce ziceti?

 

Cand vezi ca tacerea se aseaza, cand simti ca nu mai esti iubit, cand nici tu nu mai simti ce simteai, e timpul sa pleci.

Lasa-ti macar amintirea a ceea ce a fost frumos. Insistand contra vointei lui ( si asta imi spune comportamentul lui) nu faci decat sa alaturi un final urat unei frumoase povesti.

Nu , cu sila nu se poate. Suferi, pentru ca iubesti. Sau suferi din orgoliu. Orice ar fi, intr-o zi acest sentiment nu va mai exista. Si vei iubi din nou. Caci respiram, iubim, traim :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×