Sari la conținut
Forum Roportal
haiducul

Litoral Bulgaria

Postări Recomandate

Bulgaria e o tara cu un aspect f. comunist, mi s-a parut ORIBILA !

Am calatorit cu autocarul din Romania pana in Grecia si am trecut si prin Bulgaria. Si e naspa !

Poate ca litoralul o fi fain dar restul....sucks !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost si eu in Bulgaria anul asta, la Sunny Beach! Statiunea e super, dar am plecat cu o agentie de tot rahatul (un no name). Hotelul arata oribil, nicidecum ca pe net si cum ne-a fost prezentat. WC-ul nu era gratuit pe plaja (asa cum am vazut ca scria cineva mai sus), iar preturile sunt cam ca la noi, poate chiar mai ieftin la unele produse.

Au niste hoteluri de toata frumusetea. De exemplu, Victoria Palace 5***** arata bestial si nici nu e asa scump.

Cu furatul masinii...hmmm, am auzit tot felul de speculatii. Nu mi s-a parut nimic suspect si nici nu am auzit ceva acolo, in perioada cand am fost noi.

Poti sa pleci lejer si fara rezervare din Romania, ca gasesti cazare la hoteluri.

Am fost si la Nessebar, dar mai mult mi-a placut Sunny Beach.

 

La anu' as vrea pe alte meleaguri. Poate Egipt (daca nu e prea riscant), prin septembrie asa, ca sunt reduceri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in Bulgaria,cel mai mult mi-a placut la Nisipurile de Aur. Balcicul si Albena sunt frumoase, dar mi s-au parut mai linistite, mai "cumintele"...adevarat ca am fost acum vreo 5 ani...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu pe unde merge autocarul de Grecia.. si da de obicei nu va plimba prin zona faine.. nici nu e in interesul lui. El merge pe drumul cel mai scurt. Arata ca o tara comunista pt ca a avut parte de influentele ei.. Ei se dezvolta mai greu.. dar se dezvolta! Eu zic totusi sa arunci un ochi pe blogul meu inainte de-ai cataloga. Daca si dupa ce vezi locurile vazute de mine tot nu va place.. atunci tac :pardon:

 

Dia's blog Bulgaria poze si informatii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As dori sa stiu cum se prezinta statiunea Balcic de pe litoralui bulgar ...

Mi s-a propus sa merg acolo la vara si as vrea sa cunosc si alte impresii despre statiunea respectiva

 

Despre Balcic, Nikolovo, Ruse, Silistra, Sumen, litoralul lor mai jos de vama in zona Shabla - Durankulac si inca cateva chestii despre Bulgaria le aflii de pe blogul meu. Aici vei gasi poze si filmari.

 

http://dj-dia.blogspot.com/search/label/bulgaria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in Bulgaria,cel mai mult mi-a placut la Nisipurile de Aur. Balcicul si Albena sunt frumoase, dar mi s-au parut mai linistite, mai "cumintele"...adevarat ca am fost acum vreo 5 ani...

 

Eu mai degraba v-as recomanda sa mai mergeti cateva zeci de km pana in Sunny Beach. Este o statiune noua, cu hoteluri mai catre "lux" [insa diferenta de pret este mica catre cvasiinexistenta]], o zona care se aseamana mult - imho - cu Antalya Turciei, pastrand proportiile, bineinteles. Hoteluri cu AI adevarat, conditii - cum am mai scris - catre lux, si - foarte important, imho - mult mai putini romani :D

Editat de Coutally
link reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut Bulgaria foarte mult! Litoralul lor este cu mult peste al nostru! Servirea este alta, hotelurile sunt luxoase si mai ieftine ca la noi (am inteles ca au investit nemtii acolo) si te si intalnesti cu cativa romanasi pe strada! Mi-au placut si Mall-urile de la ei, aproape tot! La Ruse e urat de tot! In rest...e OK!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-ar interesa sa aflu cateva informatii despre calitatea serviciilor din Nisipurile de Aur,hotel Astera...a fost cineva? Pleaseeeeeeee!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Sunny Beach anul trecut, la Hotel Iberrostar... Super hotelul, extrem de curat, piscinele la fel curate - dar apa era cam rece, mancarea OK. Am platit 1000 Euro 7 nopti cu All inclusive, 2 adulti si doi copii. Camera a fost pentru familie, cu paturile copiilor separate de cel al nostru printr-un perete. Baia foarte curata, ne schimbau prosoapele zilnic fara a le lasa pe jos (cum scria "Daca vreti schimbarea prosoapelor, lasati-le pe podea"). Barul de la piscina ok.

Toate ok in hotel, plaja mai curata decat la noi, umbrelele si sezlongurile contra cost.

Partea "nashpa" era seara daca ieseai la plimbare... era la fel ca in Mamaia, taraba langa taraba, marfa proasta, aglomeratie, chiar daca am fost in prima saptamana din septembrie.

A... si inca ceva: parcarea era pazita, avea bariere si ne-a costat 7 leva pe zi, adica undeva la 25 de euro.

Sper ca v-am fost de folos.

PS: Anul asta incerc Grecia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×