Sari la conținut
Forum Roportal
haiducul

Litoral Bulgaria

Postări Recomandate

Deci ca sa ne intelegem si sa nu ne certam: la bulgari la Nisipuri: servicii ok, plaja naspa. La bulgari la Albena ok. La noi: servicii naspa, tarabe chicioase, plaja ok. Am inteles bine?

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu nu cred ca roamaii sunt chiar atat de nesimtitzi, oi fi eu vreo patrioata depasita de vreme dar, desi sunt constienta de limitele acestui popor, niciodata n-as afirma ca suntem un neam de nesimtiti .....

@cocky, @darianna, nu NUMAI romanii fac asa cum spuneti voi ...

 

De 1 mai NUMAI romanii faceau asa. In conditiile in care gaseai toate natiile acolo.

 

Culmea nesimtirii: la micul dejun, ala care luase 5 oua pe o farfurioara de cafea, urla la una ca ia 7 cafele si nu mai ajunge sa ia si el. Romani! Cu neam mare, probabil.

 

La noi gasesti peste tot tarabe chicioase la care urla manele de nu poti sa te plimbi pe faleza dar sa te mai odihnesti.

 

Ooo da si la bulgari nu gasesti tarabe chicioase :) Nici nu e plin in Balchik si Nisipurile de Aur de tarabe.

 

In afara ca plaja este curatata si asta de catre cei care au chioscuri pe plaja, nu gasesc nimic... nu prea avem cu ce ne lauda.

 

Nici plaja nu mai e curata. Poate doar in dreptul unui hotel care se respecta, dar acolo e plin de sezlonguri si daca vrei sa iti pui prosopul intre ele, te fugaresc angajatii lu' peste. Iar chioscuri... asta era anul trecut. Anul asta nu mai gasesti chiscuri pe plaja.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la sunny beach la victoria palace. Statiunea este un fel de Mamaia la noi. Nisipul si apa sunt mai curate insa. Desi erau foarte multi romani nu am auzit manele si nu am vazut "ia porumbul" pe plaja. 2 x sezlonguri si o umbrela costau 15 leva. Hotelul arata destul de frumos, serviciile in camera sunt inexistente daca nu dai un 5 euro la camerita, mancarea desi era din abundenta nu era foarte diversificata dar raportul calitate/pret este bun. Dupa experienta din Bulgaria putin probabil sa mai merg la noi prea curand mai ales ca pana la sunny beach care este la sud de varna cu 100km am facut 300km. Anul urmator daca merg din nou in Bulgaria o sa merg la nisipuri, albena sau altceva similar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie la Varna la plaja mi-a placut. Varna e un oras cam cat Constanta situat intr-un golf al Marii Negre. Asta inseamna ca poate fi cald pe plaja pana spre toamna si pana se intuneca, vantul nu bate ca in zonele expuse.

 

Turisti sunt putini. Bulgaroii merg cu nevestele si cu copiii la plaja in zilele libere iar tineretul la filat pe plaja. Mai nimeni nu face baie.

 

Plaja e lata si foarte putin aglomerata. Nu e murdarie pe plaja iar in apa e fain, fain. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Nisipurile de Aur vara asta si a fost super ok...curat curat de 10 ori mai curat k la noi, nu am vazut sticle aruncate si mizerii, nici in apa, soselele...ok si alea, nu ni s-a rupt masina k la noi in Buc si am facut si economie :flowers: fiindca anul trecut am cheltuit mai mult la noi la Mamaia decat anu' asta la Bulgari... :doh: ah si nu tu fitze de fitze, numai cocalari si ferrari-uri cum vezi la Mamaia la tot pasul de ti se pare k n-ai ce cauta acolo dak nu esti k ei...:beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×