Sari la conținut
Forum Roportal
deactivatedxela

Cata incredere poti avea in partener?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

bine faci.

 

spioneaza-l, trateaza-l ca pe un mikiduta, nu-l ierta,

baga-i ulei în ureche, împunge-l cu acu', scoate-i ochii, zgârie-l,

da-i cu apa fierbinte pe el, daca se uita gales la tine striga viol si cheama politia,

pune-l la punct, da-i cu smoala pe la ochi, bârfeste-l la tot cartieru',

 

pe scurt....nu te lasa!

Ai uitat sa adaugi ,leaga-l, biciuieste-l(oare s-ar putea sa obtii contrariul si sa-i placa?!) trimite-l la vecina de 70 de ani sa stea inchis cu ea vreo luna...

 

In unii parteneri poti avea incredere totala, in altii nu. Totul depinde de om. Tu trebuie sa inveti sa-ti cunosti partenerul si apoi sa stii cata incredere poti avea in el. Noi, aici, putem doar discuta.

Increderea piratule e unlucru care se castiga greu si se pierde repejor...asa ca..oricat ai crede ca iti cunosti partenerul,risti sa ai mari surprize...concluzia...increderea e o floare rara si creste doar in gradina onestitatii si sinceritatiii...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor, increderea o oferi cuiva cand ajungi la concluzia ca merita sa o oferi si asta pana la proba contrarie, adica pana atunci cand increderea oferita a fost tradata. Din acel moment increderea trebuie redobandita daca este posibil. De multe ori nu este.

Nu putem trai, mai ales in relatii indelungate, fara a acorda pic de incredere omului de langa noi. Ce viata e aia, sa traiesti suspectandu-ti partenerul/a in fiecare moment ?

Nu confundati pragmatismul si constientizarea faptului ca in viata se poate intampla orice, cu lipsa de incredere si paranoia.

Sa analizam lipsa asta de incredre de la bun inceput in cadrul unui cuplu. Ce inseamna asta, ca de fiecare data cand partenerul/a merge undeva fara noi, ar trebui sa il/o suspectam ca poate poate va face ceva, ca are o agenda ascunsa, ca ne-ar trada in secunda doi sau daca circumstantele sunt favorabile, ca posibilitatea sa ne minta exista la fiecare cuvintel pe care acestia il rostesc ? WTF ?

Putem trai o viata alturi de cineva in care nu avem incredere ? Nu. Numai un dobitoc ar face asa ceva si motivele din care ar face-o ma depasesc total.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in gradina onestitatii si sinceritatiii...

Aceste cuvinte te fac sa dai fuga la magazin si sa lichidezi stocul de prezervative.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nuse poate trai suspectandu-ti partenerul in fiecare moment,pentru ca ori ajungi sa innebunesti,ori fuge omul de isi rupe picioarele...Daca o astfel de atitudine...lapsihiatru pe bune,ca inseamna ca ai o problema..Dar...e bine ca increderea ta sa nu fie naivitate...


Aceste cuvinte te fac sa dai fuga la magazin si sa lichidezi stocul de prezervative.

Pai pune-le cu incredere si etichete...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nuse poate trai suspectandu-ti partenerul in fiecare moment,pentru ca ori ajungi sa innebunesti,ori fuge omul de isi rupe picioarele...Daca o astfel de atitudine...lapsihiatru pe bune,ca inseamna ca ai o problema..Dar...e bine ca increderea ta sa nu fie naivitate...Pai pune-le cu incredere si etichete...

Pune-le tu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pune-le tu

Eu nu am magazin de prezervative...nu am incredere in furnizori:)))Asa ca iti las si placerea de a le pune chiar si funda...asa capeti multa incredere ...in viata.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

//e viata e aia, sa traiesti suspectandu-ti partenerul/a in fiecare moment ?//

 

Nu trebuie sa-ti bati capul sa-l suspectezi pe partener (adica sa-i scotocesti prin buzunare si agenda, sa-l filezi, sa-i montezi chestii de supraveghere).

 

Ajunge sa aplici tehnica Ampera, susurandu-i saptamanal in urechiuse cand ii faci masaj: "Daca imi tradezi neincrederea, unde-ti va sta capul acolo iti vor sta si picioarele. Nu garantez in ce ordine."

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...la partenerul prezentat de tine..."nici cat negru sub unghie"...

In rest (ma refer la planuri - casatorie), clarifica intai prezentul ca sa poti intrezari viitorul


E o parere...

Atunci cand intri intr-o relatie sexuala cu o dorinta sincera si dezinteresata ai in vedere simultaneitatea (implinirea propriei placeri si indeplinirea placerii celuilalt), asa ca instinctiv vei cauta sa asiguri confortul fizic si psihic al amanduora prin toate mijloacele (ambient, analize medicale etc). De acest aspect ar trebui sa fie preocupat cel cu o experienta sexuala mai mare...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am magazin de prezervative...nu am incredere in furnizori:)))Asa ca iti las si placerea de a le pune chiar si funda...asa capeti multa incredere ...in viata.

Pai nu trebuie sa ai incredere in furnizori, trebuie sa ai incredere in mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×