Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Din fericire se termina. Vine valul tanar sa mature  ierarhiile ințepenite.

Dar, ca idee, sa stii ca o sa tin cu Nadal diseara. :o:

Desi oricare din cei doi va fi interesant de urmarit cum joaca cu Alcaraz. Adica pe orice jucator din top il pui in fata cu Alcaraz, iti va face pustiul un meci fabulos.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ierarhiile și-au câștigat locul prin muncă. Mai are valul tânăr de tras, până să ajungă la nivelul lui Nadal și Djokovic. 

Meciul dintre Nadal și Djokovic se joacă de mai bine de 3 ore și e abia 2-1 la seturi pentru Nadal. Dacă se vor juca 5 seturi, probabil va dura 5 ore. Presupun că îi va fi dificil celui care va câștiga, să se recupereze pentru meciul următor. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La setul 3 am adormit, m-am trezit la ultimele game-uri din 4. A fost mișto meciul. Mai aveam putin si tineam cu Djokovic din cauza publicului. Si la fel si la meciul de ieri cu Zverev.

Valul tanar munceste la greu, nu stiu de ce ce ai spus tu suna ca si cum astia tineri au ajuns in top din intamplare. Uite-te la top 10, marea majoritate sunt tineri.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva la ce ora incepe meciul lui Rublev de astazi?

Doar pentru Ruud - Rune stim ca nu va fi inainte de 10 fara un sfert.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate meciurile de simplu se disputa pe Philippe-Chatrier si incep la ora 13, ora noastra.

Primele 3 meciuri, doua WTA si apoi Rublev-Cilic sunt in sesiunea de zi. Daca se estimeaza doua ore de meci WTA, atunci Rublev poate incepe la ora 17.00, sau in jurul.

Dar mai bine mai sapa si tu. Eu doar presupun, pentru ca francezii nu sunt nemti si vad ca nu spun ora estimativa, decat pentru sesiunea de seara.

https://www.rolandgarros.com/en-us/order-of-play?year=2022&competition=all&country=all&annexeCourt=all&principalCourt=all&favoriteFilter=false&date=2022-06-01

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, Enki said:

La setul 3 am adormit, m-am trezit la ultimele game-uri din 4. A fost mișto meciul. Mai aveam putin si tineam cu Djokovic din cauza publicului. Si la fel si la meciul de ieri cu Zverev.

Valul tanar munceste la greu, nu stiu de ce ce ai spus tu suna ca si cum astia tineri au ajuns in top din intamplare. Uite-te la top 10, marea majoritate sunt tineri.

Publicul a fost în majoritate de partea lui Nadal. Abia în setul 4 parcă s-a dat de partea lui Djocovic și asta pentru că se dorea ajungerea la setul decisiv. 

N-am spus că valul tânăr nu muncește sau că n-ar avea talent. Am spus doar că valul tânăr mai are mult de tras până să ajungă la nivelul și performanțele lui Nadal, Djokovic și Federer (care efectiv au fost niște goliați ai tenisului și au făcut deja istorie!). Apropo, de când au apărut ăștia trei pe firmamentul tenisului, adică, de vreo 19 ani, au câștigat împreună 61 de turnee Grand Slam! Făcând un calcul simplu, adică, în 19 ani fiind 76 de turnee Grand Slam, rezultă că în această perioadă ei au câștigat cam 80% din turneele Grand Slam. Uimitor!

Meciul Rublev - Cilic este estimat  că ar începe la ora 16, 20. Iar meciul dintre Ruud și Rune , la 21, 45. Sigur, meciurile pot suferi oareșce întârzieri. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mno, am crezut ca sârbul cel bolund a acumulat destulă frustrare si le-o va da tuturor celor care l-au hulit în pandemie. Asta s-a dovedit cam dificil de vreme ce Nadal încă nu e chiar mort și îngropat. 

Hai ca mai e vreme și turnee importante. Coace el ceva. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kasatkina a bătut-o pe Kudermetova în două seruri, deși greu, și-o așteaptă în semifinală pe Iga sau pe Pegula. Io aș zice că pe Iga, că ea e favorită, mă rog. 

 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×