Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

La fete, cum era de așteptat, a câștigat Swiatek. După cum joacă în momentul vorbirii, practic neavând adversar,  pare că o va lua pe drumul performanțelor Serenei. Dar să nu anticipăm, pentru că mai e mult până acolo...

 

Bun. La băieți am ajuns la finala Nadal - Ruud. 

Va câștiga Nadal cel de-al 22-lea Grand Slam din carieră, deocamdată fiind cel mai bun din istoria tenisului? Sau vom asista la nașterea unui nou star, în persoana norvegianului Casper Ruud?

Apoi, se va impune Djokovic la următoarele două Grand Slam-uri din acest an, recte la Wimbledon și Flushing Meadows? 

Încă nu știm.Deocamdată să vedem cum va fi finala de astăzi și apoi vom mai discuta.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara rusi si fara Zverev o sa aiba cale libera Nadal si Djokovic la wimbledon 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Vriies a spus:

La fete, cum era de așteptat, a câștigat Swiatek. După cum joacă în momentul vorbirii, practic neavând adversar,  pare că o va lua pe drumul performanțelor Serenei. Dar să nu anticipăm, pentru că mai e mult până acolo...

Iar Simona se antreneaza de ieri parca foarte serios si este decis sa cucereasca Planeta iarasi.  Antrenor francez, Patrick Mouratoglou, preferatul tutror l-a chemat la Paris in urgenta, sa fie in forma pentru evenimentele urmatoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, Enki said:

Fara rusi si fara Zverev o sa aiba cale libera Nadal si Djokovic la wimbledon 

Cu favorit nr.1 Djokovic, care pe iarbă la Wimbledon are șase titluri spre deosebire de Nadal care are numai două. Bine, într-o finală nu se știe, doar că ne mai uităm și pe la statistici. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Punct final la Roland Garros. 

La fete, cum spuneam, a câștigat clar Iga Swiatek. Care, cel puțin deocamdată, pare a nu avea adversar. Rămâne să confirme în continuare.

La băieți, Nadal a confirmat statutul de rege al zgurii, câștigând finala fără probleme și ajungând la cel de-al 22-lea Grand Slam. 

 

 

Urmează iarba de la Wimbledon.

Favoriții mei?

Halep, la fete. Ei da, încă mai sper!:laugh:

Și Djoko, la băieți. 

Eh, vedem...

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Vriies a spus:

Halep, la fete.  Ei da, încă mai sper!:laugh:

Este momentul oportun la fete de cucerit, daca este la timpul potrivit in locul potrivit. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, trebuie sa recunosc, ca desi nu este deloc printre preferatii mei, Nadal e fabulos. La pregatire fizica si stil de joc mi se pare ca sunt egali cei din top, dar la psihic e singurul care e constant stabil si nu cedeaza.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
19 minutes ago, Enki said:

Da, trebuie sa recunosc, ca desi nu este deloc printre preferatii mei, Nadal e fabulos. La pregatire fizica si stil de joc mi se pare ca sunt egali cei din top, dar la psihic e singurul care e constant stabil si nu cedeaza.

Chestii enervante la Nadal ar fi unele din ticurile lui - în special ăla cu trasul chiloților din cur. :laugh: În rest, jucător de jucător!

Și Djokovic e tare psihic. Doar că luna asta n-a prins forma cea mai bună. Sper să câștige Wimbledonul. Oricum o să pariez pe el. :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca Roland Garrosul asta a fost despre cine va lua bataie de la Nadal in finala. :lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×