Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum 18 ore, Enki a spus:

deci,   Nakashima e american ... Zverev e neamt ... Schwartzman e argentinian ... Globalizarea asta. :lol2:

Cred ca nici in Siberia nu locuiesc doar rusi sau in cel mai nemilos Desert sau Jungla pe Planeta doar localnicii bastinasi.   Doar in Maramures traiesc 51 de nationalitati  :eek:  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 54 minute, Enki a spus:

Begu, prima jucatoare romanca pe care o vad sa se adune mental inainte sa se imprastie de tot.

N-are un antrenor ca lumea sau din ce cauza?   Eu n-o recunosc dupa poza, nu cred ca l-am vazut vre-odata jucand decat pe papusica Raducanu.  Din cate aud nu-i prima oara in lumea mare, ar fi cazul chiar sa se organizeze dupa cerintele sportului.  Un pic de militarie nu strica niciodata, asa ne-a crescut pe noi bunicul si mereu repeta ca: - "vin vremuri grele" sa fim pregatiti.    

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wtf is going on? Are Rublev minge de meci la tie break in setul 4, si de 5 minute e 12-11 si tot astept sa se joace punctul cu Rublev la serviciu.

Edit. a castigat 13-11 in tie break Rublev.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi avem Djokovic, Nadal, Zverev si Alcaraz. S-a mai scuturat tabelul si au ramas acum la creme de la creme.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Decizia lui Patrick Mouratoglou, după dezastrul trăit de Simona Halep la Roland Garros! Antrenorul a făcut public totul înainte de Wimbledon: „100% va fi așa! Am discutat!”

"Da, Simona se simte excelent! Bineînțeles că este nemulțumită de rezultat și de ceea ce s-a întâmplat, dar la o oră după meci a fost ok. Lăsăm în urmă ce s-a întâmplat și suntem gata să reîncepem treaba, pentru că e nevoie de multă muncă pentru a obține rezultate”, a afirmat antrenorul Simonei Halep."

https://www.playsport.ro/decizia-lui-patrick-mouratoglou-dupa-dezastrul-trait-de-simona-halep-la-roland-garros-antrenorul-a-facut-public-totul-inainte-de-wimbledon-100-va-fi-asa-am-discutat-151075?utm_source=EVZ&utm_medium=website&utm_campaign=fidmee

*Imaginez cat de bine se simte, Simona!!!  Dar daca sexy antrenorul ne asigura ca totul este bine, il credem."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă la fete Iga nu pare sa aibă adversar, din top 20 fiind ramase joc doar 2-3, la băieți eu merg pe Djokovic. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu stiu ca o sa le vad in reluare aceste meciuri candva, cand va arde soarele si doar un meci ne va racori, daca-mi place de jucator, bineinteles,  Nadal cu figureaza pe lista mea.   Ieri ne-a venit factura de TV si ne mai ridica preturile pe langa ca nu vedem mai nimic, si InterNet-ul scumpeste ca si celularul.     

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 26 minute, Rodica` a spus:

Dacă la fete Iga nu pare sa aibă adversar, din top 20 fiind ramase joc doar 2-3, la băieți eu merg pe Djokovic. 

Pai da. Pe Nadal il asteapa robotul de Auger Aliassime, ala de l-a capiat pe Medvedev la A.O. Nu stiu daca la AO a fost doar o mare exceptie in jocul lui dar atunci parca era in priza frate, si s-a tinut si mental foarte bine. In alte meciuri l-am vazut clacand mental, dar ma gandesc ca pentru grand slamuri se ambitioneaza si se stapaneste mai bine.

 Djokovic nu cred ca o sa aiba probleme cu Schwartzman, cred ca in 3 seturi termina. Doar ca asa m-am saturat de vedete batrane la turneele astea...

Din pacate rusii vor ramane vrei nu vrei unul din doi, ca si daca castiga amandoi turul asta, se vor infrunta in urmatorul. Personal sper sa treaca mai departe Rublev, imi place mai mult, desi amandoi sunt in topul preferatilor mei.

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
59 minutes ago, Rodica` said:

Dacă la fete Iga nu pare sa aibă adversar, din top 20 fiind ramase joc doar 2-3, la băieți eu merg pe Djokovic. 

La fete, din top 20 au rămas Iga Swiatek, Jessica Pegula și Leylah Fernandez. Dar ce-ar fi dacă în optimi Begu ar trece de Pegula? Ar fi wow!

La băieți, Dacă Djokovic trece de Schwartzman și Nadal ar trece de Auger, deja am anticipat un meci de pomină, în sferturi, dintre Djokovic și Nadal. Văd că nimeni nu s-a hazardat până acum cu vreun pronostic. :laugh: Bine, Rodica a fost singura care a spus că merge pe Djokovic ever! :smile:

Editat de Vriies
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×