Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Rugaciune pentru cei cu patima alcoolului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

rugaciunea asta te apara

daca e zisa de sotii, mame, frati, copii, parinti.. vrei sa ne rugam noi pt tine?

 

taci!

 

am inceput dukan azi si absolut vreau sa ma tin de ea (5 zile perioada de atac). n-am voie sa beau deloc vineri cu colegii? (daca ma rog de 2 ori, pot bea 1 pahar cu vin?)

 

Poti sa bei mai putin de 2 sticle de orice amestec??? ar fi un inceput, si sa ai langa tine apa minerala de foarte buna calitate pe care bei cu placere, o sa vezi ca nu-ti va mai trebui al 2-lea pahar de vin-cola-gheata. Vinul are probleme zilele astea, contine sulfiti si asta te duce repede la epuizare.

 

Olga, nu beau decat vin cu pepsi. nimic altceva. si nu beau vin simplu pt ca nu imi place vinul, indiferent de vin, il beau cu scopul de a ma betivii si eu ca ceilalti. si ca-mi place sa ma betivesc cand ies la dans si party. acu sa nu se creada ca e party in fiecare week-end, dar la 2-3 e party.

 

apa minerala de f buna calitate? aici ma pierzi, una la mana ca nu am simtit niciodata diferenta intre una buna si una rea, toate-s o apa pt mine, si a 2-a...deja amestec vinul ala cu pepsi, daca mai pun si apa, apoi pot bea doar cico.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

#%&Æ!!!!!!!

 

 

asta e! nu beau :( o sa fie o iesire f trista. ma opresc la o cola zero au un pepsi max.

 

 

im sad! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Romaia in restaurant cu 10 ani in urma, ne-a adus apa minerala locala in sticla in care a fost petrol ... am refuzat, a venit o alta sticla in care a fost ulei iar la fund era o mare bucata de mucegai ... restul timpului mancam din traisata ce cumparam dupa lunga analiza: paine, ardei iute, rosii si prune pana am ajuns la alte rude si luam apa la sticla din izvor ca sint destule daca intrebi localnicii.

 

In comparatie cu Perrier, San Pellegrino sau Crystal Geyser Water cred ca este o mare diferenta intre apele minerale de oriunde, daca nu incerci nu vei afla!!! Apa bei din pahar separat nu amestecat cu vin si altele. Acum inteleg ca tu vrei sa te ametesti ca sa te simti bine ... dar daca te supara, o sa vezi ca esti la fel de bine dispusa si daca nu bei deloc alcool. Incearca odata!!! O sa razi de restul grupului, le tragi poze si din astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Romaia in restaurant cu 10 ani in urma, ne-a adus apa minerala locala in sticla in care a fost petrol ... am refuzat, a venit o alta sticla in care a fost ulei iar la fund era o mare bucata de mucegai ... restul timpului mancam din traisata ce cumparam dupa lunga analiza: paine, ardei iute, rosii si prune pana am ajuns la alte rude si luam apa la sticla din izvor ca sint destule daca intrebi localnicii.

 

In comparatie cu Perrier, San Pellegrino sau Crystal Geyser Water cred ca este o mare diferenta intre apele minerale de oriunde, daca nu incerci nu vei afla!!! Apa bei din pahar separat nu amestecat cu vin si altele. Acum inteleg ca tu vrei sa te ametesti ca sa te simti bine ... dar daca te supara, o sa vezi ca esti la fel de bine dispusa si daca nu bei deloc alcool. Incearca odata!!! O sa razi de restul grupului, le tragi poze si din astea.

 

In Romania, traiesc rame si nu oameni; exceptie face bineinteles zona unde locuiesc etnicii unguri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Romaia in restaurant cu 10 ani in urma, ne-a adus apa minerala locala in sticla in care a fost petrol ... am refuzat, a venit o alta sticla in care a fost ulei iar la fund era o mare bucata de mucegai ... restul timpului mancam din traisata ce cumparam dupa lunga analiza: paine, ardei iute, rosii si prune pana am ajuns la alte rude si luam apa la sticla din izvor ca sint destule daca intrebi localnicii.

 

In comparatie cu Perrier, San Pellegrino sau Crystal Geyser Water cred ca este o mare diferenta intre apele minerale de oriunde, daca nu incerci nu vei afla!!! Apa bei din pahar separat nu amestecat cu vin si altele. Acum inteleg ca tu vrei sa te ametesti ca sa te simti bine ... dar daca te supara, o sa vezi ca esti la fel de bine dispusa si daca nu bei deloc alcool. Incearca odata!!! O sa razi de restul grupului, le tragi poze si din astea.

 

 

prin ce coclauri mancai, femeie??????

 

apropos, se mai gaseste apa minerala la sticla de sticla? n-am vazut de cand eram copila, plastic doar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In localuri din orase si nu oricare, dar nici nu s-a scuzat ca a spus clar chelnerul ca nu el a facut marfa, asa au primit si pace buna.

 

Intr-un local nu ne-a servit pana nu s-a termiant meciul de fotbal ca nasparliul de proprietar asa voia si nu-l interesa de lumea flamanda, asta langa Sibiu, ca in orasul vechi am incercat cate ceva dar erau reci si mancarurile calde. Asa-i cand nu mancam porc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

am inceput dukan azi si absolut vreau sa ma tin de ea (5 zile perioada de atac). n-am voie sa beau deloc vineri cu colegii? (daca ma rog de 2 ori, pot bea 1 pahar cu vin?)

De rugat trebuie sa te rogi permanent, nu exista limita impusa.

Poti sa bei 1 pahar de vin cu colegii, apoi poti sa refuzi atat de simplu cu formula binecunoscuta: vinul ingrasa. Si esti ca si salvata, grasimea e bau bau pentru intreaga lume.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×