Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Rugaciune pentru cei cu patima alcoolului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu nu-mi schimb parerea despre ei.

 

Tu ii bagi in aceeasi oala pe toti, eu stiu ca vorbesti despre cei din State, dar lumea e ignoranta si intelege ca e vorba despre toti.

Si in Romania sunt ipocriti printre ei, dar nu toti sunt asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De coniac ai uitat??? la mine este pe prima pagina cand e vorba de baut ceva, sau Grand Marnier mai la urma ca-i dulce dar e favorita mea bautura!!!

 

nu am baut niciodata si nu imi place.

 

iar eu tarie nu mai pot bea de cand m-am operat de ulcer. adica pot sa beau, dar a 2-a zi cine este intinsa pe podea si urla de dureri? eu! asa ca ma tin departe de tarie, oricum nu am fost mare fan niciodata.

 

mai servesc aici uneori Jägermeister, f rece si on ice,dar aia e singura tarie ce-o suport in caz de 'forta majora'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu vreau sa-mi aduc aminte de ce am experimentat cu ei in ultimii 18 ... m-am oferit sa lucrez voluntar ca transalator prin 1995 fara sa visez cine vor fi oamenii cu care voi avea de lucru. Pana-n Craciun as putea povesti fara sa ajung la capat ...

 

Unu din ei avea sotie ortodoxa botezata dar ea nu stia ce inseamna ce a facut, credea ca este o ceremonie precum la catolici fetitele se imbraca miresuce mi-a spus ... si tipul n-a mai fost treaz de 20 de ani. Punea sticla de whiskey la gura si-l termina, pe urma avea curaj sa vorbeasca, altfel era foarte timid cine nu-l cunostea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca unii pocaitii sunt de treaba si la locul lor nu absolva cu nimic sistemul.

E ca si cum preotii ortodocsi ar condamna public mercedesurile in timp ce ei s-ar folosi de ele, asa cum incearca propaganda mediatica sa-i duca in ispita, ar fi groaznica a astfel de situatie

 

Shut the fuck up, asta si fac.

Sistemul my ass. Toti o apa s-un pamant.

Religiosii "$£*&

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Jägermeister, f rece si on ice, dar aia e singura tarie ce-o suport in caz de 'forta majora'.

 

Inca n-am gustat bautura asta, se gaseste si aici dar eu nu prea ma aventuriez departe de cele cunoscute. Si alea au inca sigilul fabricii pe sticle, in timp de vara nu se poate bea decat apa pe aici.

Coniac se poate bea dar sa si maninci ceva gras si bun si poti sa fi si dupa operatie ca nu-ti face rau.

Si aici lumea, femeile mai ales bea pe stomacul gol si imediat incepe sa se dezbrace!!!

Gin este o bautura foarte fina, usoara, chiar merge cu sticla de baut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu cat e mai usor de baut, cu atat ma periculos pt mine. e un fel de cidru aici, cu diferite arome si concentratii de alcool. la fel si bacardi breezer. de 'usor' ce e uit cat si cum si ma trezesc cu ochii incrucisati.

 

vin+pepsi la fel, e usor 35% vin - 65% pepsi, basca 2-3 cuburi gheata (rad astia de se prapadesc cand vad combinatia asta), insa e usor de baut si asa ma 'pacalesc' si se termina relativ usor 2 sticle.

 

eu cunosc persoane, femei si barbati, zilnic au alcool in meniu, 3-4 beri sau 3-4 pahare cu vin si nu se imbata, se bine-dispun. stateam si ma gandeam intr-o zi, ori sunt aia atat de imuni si se prinde alcoolul greu de ei, ori deja obisnuiti nu isi mai face efectul. ca daca ne vedem sambata la bauta, eu-s prima sub masa, de la al 2-lea pahar eu-s high si rad de mine kinda 'betivo'. noah, acum ce sa zic? daca betiva sunt ca beau 1 st, 1 st juma sambata la iesirea in club, (si nu fiecare sambata) atunci am probleme.

 

 

ce credeti? sa-mi fac griji? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce credeti? sa-mi fac griji? laugh.png

 

Poti sa bei mai putin de 2 sticle de orice amestec??? ar fi un inceput, si sa ai langa tine apa minerala de foarte buna calitate pe care bei cu placere, o sa vezi ca nu-ti va mai trebui al 2-lea pahar de vin-cola-gheata. Vinul are probleme zilele astea, contine sulfiti si asta te duce repede la epuizare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×