Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Rugaciune pentru cei cu patima alcoolului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu aratati cu dejtu'! acute.gif

Sa ne rugam pope.gif


Rugaciunea alcoolicului

O, Prea milostiva Stapana! Pentru a dobandi apararea Ta cadem acum la Tine. Cauta spre rugaciunile noastre, auzi-ne cu milostivire pre noi: sotiile, copiii, maicile celor impatimiti de boala cea grea a betiei, fratii si surorile noastre, care din aceasta pricina sunt cazuti de la Maica noastra, Biserica lui Hristos, si deci de la mantuire, si ii tamaduieste pe acestia ce patimesc.

O, milostiva Maica a lui Dumnezeu, atinge-Te de inimile lor si scoate-i degraba din caderile in pacate, adu-i la infranarea cea mantuitoare. Roaga-L pe Fiul tau, Hristos Dumnezeul nostru, sa ne ierte greselile, sa nu isi intoarca milostivirea de la zidirea Sa si sa ne intareasca in trezvie si intelepciune. Primeste, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, rugaciunile maicilor ce varsa paraie de lacrimi pentru copiii lor, ale sotiilor ce plang pentru sotii lor, ale copiilor, orfanilor si neputinciosilor parinti si ale noastre, ale tuturor celor ce cadem la icoana Ta, pentru ca sa ajunga, prin rugaciunile Tale, acest strigat al nostru la Tronul Celui Preainalt.

Acopera-ne si ne pazeste ca sa nu fim robiti de cel viclean si de toate cursele vrasmasilor; ajuta-ne in ceasul cel cumplit al mortii, ca, prin rugaciunile Tale, sa trecem vamile vazduhului. Izbaveste-ne de osanda cea vesnica si mijloceste ca milostivirea lui Dumnezeu sa ne acopere acum si pururea si in vecii cei nesfarsiti. Amin!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rugaciunea alcoolicului

Patima alcoolului e grea, Biserica invata ca cei care mor beti li se considera sinucidere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mor beti sau ii omoara alcoolul baut ani la rand?

 

ca se poate sa moara beat daca a baut prima data in viata lui si a avut un accident, dar e diferit daca bea pana i se usuca ficatu'

 

ce zice aici biserica?

Editat de **Alex**
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie lansat ideea si pe o pagina de pocaiti ca ei nu bea deloc si tot se mira cum de mor cu Ciroza la Ficat ... pana si pietrele pute de alcool unde sint ingropati!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ciroza nu mori DOAR pt ca esti alcoolic.

 

poate sa te ucida ciroza si sa nu gusti alcool in viata ta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai nu mai e :(

 

d'aia am facut topic, ca l-am baut. iar...s'am zis ca nu-l mai beau. dar a venit sambata si ete ca iar am baut.

 

stai sa mai citesc rugaciunea inca 1 data

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bei fara mine ? Fac topic cu acatiste pentru betivi egoisti. Imediat ce scap de chinuiala cu prostphone-u'.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ciroza nu mori DOAR pt ca esti alcoolic.

 

Nici daca in spital iti scoate cu furtunul 10 litri de alcool din tine??? ... nu esti suspect ca ai fi murit de la alcool.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai nu mai e sad.png

 

d'aia am facut topic, ca l-am baut. iar...s'am zis ca nu-l mai beau. dar a venit sambata si ete ca iar am baut.

 

stai sa mai citesc rugaciunea inca 1 data

Apa' nu ca io ma-ndragostesc da tine...

 

Avem voie sa mai iubim si pe altcineva?... Zic, pen' ca-s pa topic de rugaciune si-i pacat. Ceva gen menagerie, cum spunea Olga...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×