Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu zic sa inchidem subiectul asta,si sa va vedeti si voi de treaba voastra. Eu inteleg ca am scris aici pentru ca am o problema,dar voi va sustineti punctul de vedere aici de parca am fi in sala de judecata :)) ori sunteti foarte plictisiti de viata,ori va place sa dati sfaturi in stanga si in dreapta,de parca perfectiunea voastra este de neatins. Ma rog,pana la urma sunteti si ramaneti anonimi si virtuali,deci nu ma afecteaza predica asta,totusi ma deranjeaza ca vorbiti despre lucruri pe care nu le stiti si nu ar fi treaba voastra sa le stiti oricum. Am avut parte de prezenta tatalui in viata mea si inca am,nu sunt disperata dupa baieti,cum scrie unu si altu,si nu vreau sa fiu cu cineva pentru ca sa fi singur "nu e la moda" . Eu zic ca voi sunteti incuiatii. Vreau sa fiu cu cineva ca sa imi mai distrag atentia de la situatie,sa am cu cine sa mai vorbesc una alta,sa am un prieten,care poate in timp sa ajunga sa tina la mine,sa fie reciproca chestia,nici nu stiu de ce explic eu asta aici :))). Oricum,ideea e ca eu am postat ceva si am primit mult prea multa atentie,si unii pareti foarte ofensati si revoltati pe Florin. Dar orice v-as spune eu n-ar schimba parerea voastra. Stiu si eu ca nu e normal ca un baiat sa se comporte asa,constientizez asta si da sunt foarte atrasa de golanul din el,dar nu pentru ca e nesimtit si loveste fete,ci pentru ca e destept si stie cum sa iasa din orice situatie,e perspicace,si lista poate continua.

Nu ma intereseaza ideeile voastre de incuiati care nu se saruta pe gura nici la casatoria civila,sa fim seriosi. Eu sunt exagerata sau voi?!

Nu sunt genu care sa "calareasc" pe cineva in public. Dar un sarut nu mi se pare capat de lume . Cat despre mine si viitorul meu,o duc foarte bine si asa o sa o duc in continuare.

Am scris aici dintr-un exces de plictiseala .:)) daca se poate spune asa. Problema o discut si cu o psiholoaga si imi e de mare ajutor, deci parerile voastre nu prea sunt importante,dar e amuzant sa vad ca va plictisiti ingrozitor incat comentati in continuare aici,dupa ce eu nu va mai bag in seama. Sincer,am adormit si cand m-am trezit aveam 47 de mailuri cu notificari de raspunsuri la forum..mai dormiti si voi "oameni buni",ca nu strica somnu. Si preocupati-va mai mult de problemele voastre,nu ale altora :)) cat despre Florin,oricat l-ati ironiza si ridiculiza,nu mi se schimba parerea despre el. Eu sunt indragostita si nu ii vad defectele pe o parte,dar pe alta le constientizez si incerc sa ajut la indreptarea lor. Am scris cam mult dar e tot ce am avut de zis. Noapte buna !

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E clar. Alta duda.

Aka, banc.

M-am prins eu ca n-ai tu 16 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E clar. Alta duda.

Aka, banc.

M-am prins eu ca n-ai tu 16 ani.

Cum Dumnezeu "te-ai prins tu" numa tu intelegi,pentru ca nu e vrajeala,nici banc ce am zis eu aici,doar ca nu sunt trista si deprimata incat sa plang toata ziua,in schimb scriu aici si rad de numa. Si chiar am 16 ani...dar nu trebuie sa iti demonstrez tie nimic :)))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da sunt foarte atrasa de golanul din el,dar nu pentru ca e nesimtit si loveste fete,ci pentru ca e destept si stie cum sa iasa din orice situatie,e perspicace,

 

Pesrpicacitatea asta o să-l ducă după gratii în cel mult 10 ani. Poate și mai devreme, dacă are ghinionul să fie beat într-un moment nefast pentru el. Mai vedem după ce te plesnește prima dată, cât de atrasă mai ești de golanul din el. Dar nu intenționăm să-ți stricăm surpriza, deși unele fete ar spune că nu ești niciodată pregătită pentru momentul când prietenul tău te lovește prima dată.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pesrpicacitatea asta o să-l ducă după gratii în cel mult 10 ani. Poate și mai devreme, dacă are ghinionul să fie beat într-un moment nefast pentru el. Mai vedem după ce te plesnește prima dată, cât de atrasă mai ești de golanul din el. Dar nu intenționăm să-ți stricăm surpriza, deși unele fete ar spune că nu ești niciodată pregătită pentru momentul când prietenul tău te lovește prima dată.

 

.

 

Cine nu învaţă din sfaturi, (poate că) învaţă din greşeli. Soso1369 nu prea cred eu că are de gând să înveţe din sfaturi, deci rămâne a doua alternativă. smile.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place ca am avut dreptate si ala este chiar un abuzator. Betiv a zis ea ca ii, rezulta ca ii place sa "educe" fetele....dar e smecher.

Cand o sa ii arda si ei o scatoalca-doua drept educare se va trezi domnisoara. Sau nu. Ca poate vine si isi cere iertare. Si o sa stea pana ia o bataie de o baga in spital sau mai grav o omoara. Nu tre sa fii foarte inteligent sa vezi ce s-ar putea intampla in 10 ani.

Eu as zice sa nu suporte nici macar violenta verbala. Dar suntem in tara in care artisti gen domnisoara Stan ia o batuta de la manager. Soso se va trezi singura cand se produce declick-ul. Acuma nu intelege ca tooooooata lumea aia a spus , ala nu ii ok pt ea.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum Dumnezeu "te-ai prins tu" numa tu intelegi,pentru ca nu e vrajeala,nici banc ce am zis eu aici,doar ca nu sunt trista si deprimata incat sa plang toata ziua,in schimb scriu aici si rad de numa. Si chiar am 16 ani...dar nu trebuie sa iti demonstrez tie nimic smile.gif))

Cine rade la urma, rade mai bine. Asa ca, ai de grija si mai intarzie rasul asta. Spre binele tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,sunt noua aici si m-am decis sa scriu povestea mea ca sa va cer ajutorul. Lumea care ma cunoaste si imi stie viata spune ca e ca o telenovela smile.gif) si cam au dreptate. Deci,am 16 ani si totu a inceput cand am intrat in clasa a 9a la liceu.

L-am cunoscut pe,sa ii spunem Florin. El este in clasa cu mine. La inceput nu ne-am prea inghitit unu pe altu,el e genu mistocar si cam nesimtit dar cand ajungi sa il cunosti se schimba complet. Dupa multe intamplari,mi-ar trebui mult sa le povestesc am ajuns sa fim prieteni cu beneficii. Asta a fost la insistenta lui. El avea si inca are prietena,insa o trata foarte urat,si nu ii pasa deloc de ea. Ceva pareri?

 

ce telenovela mami intr-un an ??

o sa ajungi "bine", drumul ti-e pecetluit la cum gindesti.

 

Pesrpicacitatea asta o să-l ducă după gratii în cel mult 10 ani. Poate și mai devreme, dacă are ghinionul să fie beat într-un moment nefast pentru el. Mai vedem după ce te plesnește prima dată, cât de atrasă mai ești de golanul din el. Dar nu intenționăm să-ți stricăm surpriza, deși unele fete ar spune că nu ești niciodată pregătită pentru momentul când prietenul tău te lovește prima dată.

 

uite cum devine nesimtirea si tupeul un talent, daca gaseste o fraiera sa aprecieze.

asa se simt ele mai speciale, e ala baiat rau numai cu altele, pe ele le respecta de le zboara fulgii.

Nu-mi aduc aminte unde am scris ca ma mandresc cu ea,am cerut pareri de la persoanele care vor sa le ofere atat.

pai ti se pare normal si fain asa.

Imi place ca am avut dreptate si ala este chiar un abuzator. Betiv a zis ea ca ii, rezulta ca ii place sa "educe" fetele....dar e smecher.

Cand o sa ii arda si ei o scatoalca-doua drept educare se va trezi domnisoara. Sau nu. Ca poate vine si isi cere iertare.

urmeaza scenariul lover boy, norocul ei ca asta e la fel de pusti ca ea.

dar cu putin curaj, urmeaza la rind din aia mai mari, cu care se poate mindri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×