Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

La spital in Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cine imi recomanda un dentist bun in bucuresti? care sa aibe si radiologie si tot. sa fie curat si sa aibe scule, nu tentative de scule.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

glumeau, glumeau....

 

 

eu si op de slabit tot in Ro am facut-o. adevarat, la privat. asta pt ca nu am vrut sa mai astept 2 ani sa o primesc gratis aici. dar niciuna din op estetice nu am facut-o in ro. am platit aici. asta pt ca in ro nu sunt atat de populare si cred ca nu au medicii de acolo mana formata. nu inca.

 

 

ba da, avem medici chirurgi esteticieni foarte foarte buni in Romania!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, la Gl s-a inchis cea mai veche si renumita clinica de chirurgie estetica, pt ca seful opera fara licenta.

Editat de S.M. Poupincourt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dap, clinica lui Dobos....ce se mai aude despre el? ceva noutati? cunosc paciente ale dansului, foarte multumite de operatii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu tot acolo m-am dus in iarna, unchiul meu si-a scos o chestie de sub piele tot la el si a fost multumit, dar ... a fost de-ajuns sa se atraga atentia asupra lor si atat le-a fost.

Le-au inchis clinica definitiv, nu mai stiu ce s-a mai intamplat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

De ce esti..? Asta cu plansul de mila am zis-o eu si e o coincidenta ca-s "de-afara". Te invit in mai la Galati, bem o cafea si te duc intr-o vizita la spitalul judetean. Ai plange si tu de mila lor, desi nu esti de-afara, iti zic eu sigur.

 

Nu e vorba de asta. Topicul asta s-a deschis ca sa se mire toti de spitalele din Ro? Este corect sa se vada si alte aspecte. Uite ca deja ati vorbit de stoma, de chirurgie esetica. Hai sa vorbim si de ce se intampla in civilizatie cu cei care nu pot plati asigurarile de sanatate. In Ro peste iarna sunt cazati in spital oameni ai strazii, de exemplu... Deci ma deranjeaza ca de la bun inceput topicul a fost pentru exprimarea imensei nemultumiri. Care exista, nu contest. Dar mai sunt si alte aspecte care trebuie atinse.

Pentru echilibru. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Ro peste iarna sunt cazati in spital oameni ai strazii, de exemplu...

 

Socant sa aud asta, asa ceva aici nu zboara!!! a fost o iarna grea cand a trebuit Statul sa adune pe toti sa nu inghete de frig noaptea insa au fost dusi la aeroport in Chicago si Detroit ca nu circulau avioanele si asa din cauza gerului si viscolului, ca nu risca nimeni sa zboare pe vreme caineasca. Acolo sint conditii de facut caldura, sint wc-uri si dusuri, e loc de preparat mancare pentru multa lume, sint haine uitate si ne reclamate sa imbraci un oras intreg, au dormit pe saltele pe jos dar curati, au TV sa vada ce-i afara dar si geamuri imense sa vada realitatea cu ce se zbat cetatenii.

Spitalele sint rezervate celor care au nevoie de operatii, sint tineri si puternici si copiii sanatosi dealtfel, nu handicapati fizic sau mental!!! asta in orice conditie, nu numai de clima extrema!!! epidemie, sau razboi, deopotriva.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de asta. Topicul asta s-a deschis ca sa se mire toti de spitalele din Ro? Este corect sa se vada si alte aspecte. Uite ca deja ati vorbit de stoma, de chirurgie esetica. Hai sa vorbim si de ce se intampla in civilizatie cu cei care nu pot plati asigurarile de sanatate. In Ro peste iarna sunt cazati in spital oameni ai strazii, de exemplu... Deci ma deranjeaza ca de la bun inceput topicul a fost pentru exprimarea imensei nemultumiri. Care exista, nu contest. Dar mai sunt si alte aspecte care trebuie atinse.

Pentru echilibru. :pardon:

Cui foloseste mentinerea vreunui echilibru in cadrul acestui topic ? Aspectele pozitive in sistemul sanitar din Romania sunt insipide pe langa cele negative. Ce folos ca exista spitale private, dar care costa de rupe omul in doua ? Ce folos ca unele spitale de stat prin nu stiu ce orase majore ale tarii, sunt mai renovate si dotate, daca trebuie sa-si vanda omul si sufletul ca sa fie tratat ? Ce folos ca mai sunt si medici cumsecade cand se pare ca cei mai multi nu ? Laudand cateva flori frumos mirositoare nu schimba realitatea ca ele cresc intr-o gradina cu rahat.

Sa laude lumea aspectele pozitive numai ca sa poata zice ca nu-i dracul chiar asa de negru acolo ? Ba este.

Daca te deranjeaza tematica topicului, nu mai intra, nu mai citi si deschide tu unul unde sa poti expune si slavi acele aspecte pozitive dintr-un intreg sistem mizerabil, inapoiat, avar si incompetent in multe cazuri in care moare omul cu zile daca nu-l devoreaza paduchii prima data.

Mi-a aratat mie odata cineva o poza cu o camera dintr-un spital, cica VIP din aia cu plata si obtinuta cu aranjamente (pe numele vechi...pile)...vai de capul lor daca aia era camera care necesita pile sa o obtii. Avea un pat intr-un colt, o noptiera amarata, un telefon montat in perete langa usa nu langa patul pacientului si un TV din 1900 toamna putin mai mare decat un toaster in alt colt. Singurele aspecte de notat pozitiv era ca nu se cojea vopseaua de pe pereti si linoleul sau gresia era curata sau cel putin asa arata in poza. Celulele de inchisoare din occident arata mai bine decat camera aia. Pereti captusiti mai lipseau.

 

 

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru echilibru.

 

Chiar crezi ca s-ar echilibra? Aspectele negative din sectorul de stat sunt mult mai multe decat alea pozitive. hai sa fim seriosi.

Oameni ai strazii in spital? Unde, la Cluj?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×