Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

La spital in Romania

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

o ruda de-a mea , in vizita in SUA a avut nevoie de internare trei zile in spital ( pentru probleme serioase - varice esofagian ca urmare a unor metastaze cancerigene ) a platit ( copiii , din care unul medic la spitalul in care a fost internata) peste 10.000 de dolari desi avea asigurare de calatorie !

 

 

In State se accepta decat asigurari americane!!! varul din Germania a avut un mic accident vizitand pe mine, i-a curs sange din nas deodata asa din senin si l-am dus imediat in spital, am avut de plata totul cu cardul si el sa se lamureasca acolo cu asigurarea lui pe baza documentelor de plata si factura cu descrierea complecta!!!

Asigurarea mi-a trimis imediat banii. Daca a stat 3 zile cu $10,000 in spital american a scapat ieftin.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca a stat 3 zile cu $10,000 in spital american a scapat ieftin.

 

Si se mai plang romanii ca dau 20-30 de Euro ciubuc :doh: Aici costa 200 Euro o simpla extractie dentara, cu programare peste cel putin 3 luni...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am constat ca plange toata lumea. Romanii ca tre sa dea ciubuc, aia de afara de mila lor.

 

Valea plangerii acest topic.... cray.gif

 

Total neconstructiv. Cer inchiderea lui . grin.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Extractia de multe ori este o urgenta ca doare, este rupt dintele si expus nervul sau a patit altceva, a cazut plomba si este pe cale sa se infecteze ... aici nu este asa de departe nici o procedura sa ai de asteptat luni doar dupa implant ca e timp de vindecare.

Totul vor sa-l faca repede si in timp rezonabil.

 

Cer inchiderea lui .

 

De ce??? Altfel cum sa aflam ce-i acolo sau in alta parte?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici costa 200 Euro o simpla extractie dentara, cu programare peste cel putin 3 luni...

 

valeu, dar unde, la privat? nu e acoperita de asigurare stomatologia?

 

aia de afara de mila lor.

 

De ce esti..? Asta cu plansul de mila am zis-o eu si e o coincidenta ca-s "de-afara". Te invit in mai la Galati, bem o cafea si te duc intr-o vizita la spitalul judetean. Ai plange si tu de mila lor, desi nu esti de-afara, iti zic eu sigur.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oricum, eu am sa mor tanara si frumoasa, nu am de ce sa ma gandesc la ce o sa fie peste 50 de ani :aranjare:

Ba ar trebui sa te gandesti, ca in timpul asta cine stie ce ma inventeaza astia. De fapt s-a si inventat. Este un roman, bogat ce-i drept, care este pe jumatate cyborg. :lol:

Si a ramas frumos si tanar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

valeu, dar unde, la privat? nu e acoperita de asigurare stomatologia?

 

La privat, bineinteles. La urgente, daca medicul spune ca problema nu este urgenta, te trimite la un cabinet unde te programeaza peste vreo 6 luni :doh: dar ai acoperire prin asigurare. Problema este ca asigurarea nu calmeaza durerea ;) asa ca iti mai raman doar cabinetele private sau sa iei avionul, sa-ti rezolvi treaba in Romania si sa te intorci, in plus, costa mai putin. Aici e penurie de medici si probabil ca asta-i cauza pentru care se intampla acest lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te invit in mai la Galati, bem o cafea si te duc intr-o vizita la spitalul judetean.

 

Ai trezit nostalgii in mine, vin si eu . Dar ma duc pe faleza sa-mi amintesc de moldoveanca pe care am tzucat-o acum vre-o 40 de ani acolo :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×