Sari la conținut
Forum Roportal
Black velvet

Ce parere aveti? Un semn divin sau o simpla coincidenta?

Evaluează acest topic

  

13 membri au votat

  1. 1. Semn divin sau coincidenta?



Postări Recomandate

depinde la ce te referi.

de exemplu, nivelul ortodoxiei este unul foarte elevat atunci cand avem de-a face cu basme si povesti nebiblice; gen YouTube cu Antihristul si cipul.

daca insa ne referim la notiunile si invataturile biblice, nivelul este acolo jos; abia daca e vizibil cu ochiul liber.

 

:D

 

Ortodoxia nu are treaba cu Antihristul = Papa/Papalitatea .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ortodoxia nu are treaba cu Antihristul = Papa/Papalitatea .

bine...aia cu Papa e cireasa[neo/protestanta] pusa pe tortul [ortodox] cu Antihristul inscaunat in Templu lui Solomon rezidit. :D

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce esti asa de intrigata?!? (Apoc.21:4)

 

 

Accentuez doar pe promisiuni, nu caut nod in papura. Precum nu exista garantii pe lume, nici promisiunile nu sint o forma de document legal exceptie Nota Promisorie despre care nu se vorbeste in Biblie ci in afaceri, banci, etc. Eu nu citesc asa ceva si nici pe You Tube nu merg pentru informatii biblice sau afara din lumea asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Accentuez doar pe promisiuni...

astea sunt promisiunile:"Caci iata, Eu fac ceruri noi si un pamant nou; asa ca nimeni nu-si va mai aduce aminte de lucrurile trecute si nimanui nu-i vor mai veni in minte." (Isa.65:17)

 

"Dar noi, dupa fagaduinta Lui, asteptam ceruri noi si un pamant nou, in care va locui dreptatea." (2Pet.3:13)

 

"Apoi am vazut un cer nou si un pamant nou; pentru ca cerul dintai si pamantul dintai pierisera, si marea nu mai era." (Apoc.21:1)

 

 

In mare, astea sunt promisiunile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

astea sunt promisiunile:"Caci iata, Eu fac ceruri noi si un pamant nou; asa ca nimeni nu-si va mai aduce aminte de lucrurile trecute si nimanui nu-i vor mai veni in minte." (Isa.65:17)

 

"Dar noi, dupa fagaduinta Lui, asteptam ceruri noi si un pamant nou, in care va locui dreptatea." (2Pet.3:13)

 

"Apoi am vazut un cer nou si un pamant nou; pentru ca cerul dintai si pamantul dintai pierisera, si marea nu mai era." (Apoc.21:1)

 

 

In mare, astea sunt promisiunile.

 

si cand va fi asta?

de ce mai asteapta? sa adune cat mai multi pacatosi pe care sa ii biciuieasca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si cand va fi asta?

de ce mai asteapta?

in viitor.

pentru ca nu raspunde la comenzile nici unui om.

 

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

astea sunt promisiunile:"Caci iata, Eu fac ceruri noi si un pamant nou; asa ca nimeni nu-si va mai aduce aminte de lucrurile trecute si nimanui nu-i vor mai veni in minte." (Isa.65:17)

 

"Dar noi, dupa fagaduinta Lui, asteptam ceruri noi si un pamant nou, in care va locui dreptatea." (2Pet.3:13)

 

"Apoi am vazut un cer nou si un pamant nou; pentru ca cerul dintai si pamantul dintai pierisera, si marea nu mai era." (Apoc.21:1)

 

 

In mare, astea sunt promisiunile.

 

Daca ai fi citi si de la versetul 18 inainte ai vedea ce fel de ceruri si ce pamint pregateste Dumnezeu si pentru cine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Categoric un semn divin - fulgerul a fost inventat de sfatu' Ilie !!! :crazy:

Acest semn divin inseamna - cel care va urma va moderniza si deschide biserica catolica - va unii din nou religiile crestine sub aceasi biserica.

Fulgerele sunt semne de la Dumnezeu.

Un semn asemanator s-a petrecut cu Luther, a traznit langa el cand era mic si el s-a jurat ca daca scapa cu viata se face calugar. S-a tinut de cuvant o vreme, apoi s-a casatorit cu o calugarita.

Deci e posibil ca semnul sa arate ca in Biserica Catolica se fac multe prostii, cum ar fi demisii ale episcopului Romei (autodefinit ca Papa).

Practic demisia asta e destul de neplacuta pentru doctrina catolica pentru ca daca dupa cum sustin ei toate hotararile papei sunt direct de la Dumnezeu, cine ar putea concepe ca Dumnezeu sa-si demita slujitorii? Nimeni ci ar fi o aruncare in derizoriu a acestei doctrine catolice.

Evident ca aceasta doctrina este eretica dvedita tocmai de faptul ca papa s-a gandit sa demisioneze.

Fulgerul e un semn nu pentru ca doctrina infailibilitatii papei ar fi adevarata ci pentru ca un episcop al Bisericii nu poate demisiona pentru mofturi personale. Daca se stia neputincios nu trebuia sa candideze de la inceput.

Anomalia este evidenta pentru oricine si prin simplul fapt ca titlul de papa nu i se poate retrage.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×