Sari la conținut
Forum Roportal
Black velvet

Ce parere aveti? Un semn divin sau o simpla coincidenta?

Evaluează acest topic

  

13 membri au votat

  1. 1. Semn divin sau coincidenta?



Postări Recomandate

 

Eu am votat ca fiind o simpla coincidenta , nu pentru ca as fi neaparat sigur ca asa a fost , dar nu sunt deacord cu videoclipul postat de tine realizat de cine stie ce sectari obsedati de ideea ca Papalitatea/Roma/Papa ar fi antihristul .

Multe lucruri par clar spuse in Biblie daca cel ce ti le arata stie cum sa procedeze ca sa te convinga ( adica prin selectie , rastalmaciri s.a.m.d. ) .

Editat de Neverknow1
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar minciuna are nevoie de selectii si ras-talmaciri, adevarul niciodata!

 

Asta am vrut si eu sa insinuez . Am subliniat cuvantul "par" .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar urmatorul Papa va fi Anticristul.Este Scris in Biblie ca va veni in Templul Sfant si seva da drept Dumnezeu.

 

Nu este scris despre vre un anticrist ca va veni in vremile din urma.Su nu este scris ca anticristul va sta in Teplul lui Dumnezeu.

In Templul de la Uerusalim nu va putea trona nici anticristul si nici Isus insusi daca ar veni.Templul nu este un loc pentru un domnitor oarecare.AcEASTA INSEAMNA INTELEGEREA GRESITA A SCRIPTURILOR.

Templul din Ierusalim a avut si va avea alt scop.Pacat ca oamenii nu pot intelege profetiile cu privire la ce se petrece azi in Israel.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trebuia pus in chestionar si varianta a treia: O mare prostie editata in A.Photoshop.

 

coincidenta sau semn divin ca ce? ca s-a gasit un destept sa faca misto in photoshop? :doh:

 

e o mare minciuna, asta e.

 

:D

 

Dar urmatorul Papa va fi Anticristul.Este Scris in Biblie ca va veni in Templul Sfant si seva da drept Dumnezeu.

ma mir de tine...pari ca esti neoprotestanta in gandire, dar la modul cum "pui botul" la tot soiul de prostii[cum sunt alea cu cipul=semnul fiarei, papa=Antihristul :doh: ], nu treci de nivelul ortodoxiei. fara suparare. :D

 

Poti macar asa, de curiozitatea mea, sa imi spui si mie care este si unde e localizat "Templul sfant" despre care spui tu ca va fi sediul Antihristului? 8)

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis acest chestionar la rugamintea EmeiS ... Ce parere aveti?

 

Dar la un fenomen natural nu te-ai putut gandi??? Crezi ca este prima oara lovit de trasnet acea cladire ... daca s-ar fi intimplat in momentul in care a pronuntat cuvantul plec era senzatie, altfel e fenomen natural. Nici macar minune!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca e un fenomen natural, o simpla coincidenta - dar se pot scrie pagini intregi interpretand aceasta "minune"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trebuia pus in chestionar si varianta a treia: O mare prostie editata in A.Photoshop.

 

coincidenta sau semn divin ca ce? ca s-a gasit un destept sa faca misto in photoshop? :doh:

 

e o mare minciuna, asta e.

 

:D

 

 

ma mir de tine...pari ca esti neoprotestanta in gandire, dar la modul cum "pui botul" la tot soiul de prostii[cum sunt alea cu cipul=semnul fiarei, papa=Antihristul :doh: ], nu treci de nivelul ortodoxiei. fara suparare. :D

 

Poti macar asa, de curiozitatea mea, sa imi spui si mie care este si unde e localizat "Templul sfant" despre care spui tu ca va fi sediul Antihristului? 8)

 

 

Eu cred numai ce scrie Cuvantul lui Dumnezeu.Insa,trebuie sa recunosti ca poate sa fie vorba de Biserica Catolica sau poate sa fie rezidit Templul lui Solomon.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×