Sari la conținut
Forum Roportal
Black velvet

Ce parere aveti? Un semn divin sau o simpla coincidenta?

Evaluează acest topic

  

13 membri au votat

  1. 1. Semn divin sau coincidenta?



Postări Recomandate

Celelalte 65 fulgere din timpul anului nu au fost filmate?

de fapt, cred ca au fost 665 de fulgere. fara asta ultimul. ca sa fie scenariul complet. :D

 

Eu cred numai ce scrie Cuvantul lui Dumnezeu.Insa,trebuie sa recunosti ca poate sa fie vorba de Biserica Catolica sau poate sa fie rezidit Templul lui Solomon.

rezidirea Templului lui Solomon, nu ar face catusi de putin ca acel Templu sa fie "Templu Sfant". ai citi in Scriptura cum Duhul a plecat din Templu inca de pe vremea lui Ezekiel? Ei bine, de atunci, nici o cladire nu a mai fost si nu va mai fi locatia Lui. Care e atunci "Templul Sfant" in care sustii ca se va aseza Antihristul?

toata fobia asta legata de zidirea Templului lui Solomon in care se va aseza Antihristul e doar praf in ochi; asa incat si cei ce pot vedea, sa nu mai vada.

Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Categoric un semn divin - fulgerul a fost inventat de sfatu' Ilie !!! :crazy:

Acest semn divin inseamna - cel care va urma va moderniza si deschide biserica catolica - va unii din nou religiile crestine sub aceasi biserica.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de fapt, cred ca au fost 665 de fulgere. fara asta ultimul. ca sa fie scenariul complet. :D

 

 

rezidirea Templului lui Solomon, nu ar face catusi de putin ca acel Templu sa fie "Templu Sfant". ai citi in Scriptura cum Duhul a plecat din Templu inca de pe vremea lui Ezekiel? Ei bine, de atunci, nici o cladire nu a mai fost si nu va mai fi locatia Lui. Care e atunci "Templul Sfant" in care sustii ca se va aseza Antihristul?

toata fobia asta legata de zidirea Templului lui Solomon in care se va aseza Antihristul e doar praf in ochi; asa incat si cei ce pot vedea, sa nu mai vada.

 

 

Vom trai si vom vedea.Noi trebuie sa ramanem tari in credinta,indiferent de ce va veni peste noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vom trai si vom vedea.Noi trebuie sa ramanem tari in credinta,indiferent de ce va veni peste noi.

asta asa este. ideea e ca credinta nu trebuie sa se bazeze pe fabulatii gen youtube, ci pe promisiunile scrise in Biblie. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ideea e ca credinta nu trebuie sa se bazeze pe fabulatii gen youtube, ci pe promisiunile scrise in Biblie. :)

 

Cine da credit pe promisiunile din Biblie??? si sa creada in ce???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pari ca esti neoprotestanta in gandire, dar la modul cum "pui botul" la tot soiul de prostii [...], nu treci de nivelul ortodoxiei. fara suparare. :D

 

Pentru tine "nivelul ortodoxiei" este foarte scazut , nu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine da credit pe promisiunile din Biblie??? si sa creada in ce???

 

Eu am incercat Cuvantul lui Dumnezeu si mi-a raspuns.Daca Il pui la incercare,vei descoperi ca este plin de putere!Eu am primit raspuns la rugaciunile mele.El m-a transfotmat mi-a dat un sens si o directie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine da credit pe promisiunile din Biblie??? si sa creada in ce???

ce esti asa de intrigata?!?

era vorba ca crestinii cred promisiunile scrise in Biblie, nu in YouTube. iar promisiunule din Biblie sunt alea cu:"...El va sterge orice lacrima din ochii lor. Si moartea nu va mai fi. Nu va mai fi nici tanguire, nici tipat, nici durere, pentru ca lucrurile dintai au trecut." (Apoc.21:4)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru tine "nivelul ortodoxiei" este foarte scazut , nu ?

depinde la ce te referi.

de exemplu, nivelul ortodoxiei este unul foarte elevat atunci cand avem de-a face cu basme si povesti nebiblice; gen YouTube cu Antihristul si cipul.

daca insa ne referim la notiunile si invataturile biblice, nivelul este acolo jos; abia daca e vizibil cu ochiul liber.

 

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×