Sari la conținut
Forum Roportal
Didiana2012

Mai merita aceasta relatie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vezi că asta bazată pe ce meriţi sau nu meriţi e tot o abordare patologică. O mulţime de prostii pe care le fac femeile au la bază convingerea că merită şi ele una sau alta.

 

Există motive obiective pentru care relaţia asta n-ar trebuie să mai continue, nu e nevoie de manipulări

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Până acum nu prea a fost vorba de selecţie, a fost prima şi singura ei relaţie, din câte spune.

Abia de-acum încolo va trebui să fie mai selectivă, după ce are deja o experienţă neplăcută.

Presupun totusi ca nu a fost "primul venit si primul ales" totodata.

Sau o fi fost.

Ceva selectie a facut si ea, cand a decis cu cine sa relationeze si cu cine nu.

Important este sa schimbe "busola" care a determinat-o sa ia aceasta decizie.

Nu aşa am învăţat cu toţii cum arată lumea reală, din experienţe mai plăcute sau mai neplăcute?

Da, lumea este perceputa prin experimentare.

Si chiar este bine ca experientele sa fie variate, pentru o mai buna adaptare la mediu.

 

De asta imi e si mie frica, ca o sa imi gasesc un tip la fel si voi mai pierde iar cativa ani aiuria. Ma gandesc ca toti barbatii sunt la fel.. ca voi ajunge peste cativa ani vestejita si nu ma va mai vrea nimeni. Dupa cum voi ati spus o femeie imbatraneste mai repede.

Daca mentii acest model de gandire, da, vei gasi un barbat la fel.

Pentru ca disperarea te va impinge sa nu mai rationezi si vei merge din nou ghidata de reflexe.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...Ma gandesc ca toti barbatii sunt la fel..

Daaaaa!!!

 

Nici n-are sens sa mai incerci.rotflmao.gif

(totusi, sa stii ca pe ici pe colo, ceva diferente apar...merita sa ristispiteful.gif)

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daaaaa!!!

 

Nici n-are sens sa mai incerci.rotflmao.gif

(totusi, sa stii ca pe ici pe colo, ceva diferente apar...merita sa ristispiteful.gif)

 

Adevarul e ca sunt doua tipuri de barbati. Unul care are personalitati multiple si InPing .

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De asta imi e si mie frica, ca o sa imi gasesc un tip la fel si voi mai pierde iar cativa ani aiuria. Ma gandesc ca toti barbatii sunt la fel.. ca voi ajunge peste cativa ani vestejita si nu ma va mai vrea nimeni. Dupa cum voi ati spus o femeie imbatraneste mai repede.

Sa nu

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

[/size]

 

Adevarul e ca sunt doua tipuri de barbati. Unul care are personalitati multiple si InPing .

 

Ai omis barbatul ideal.

Sau l-ai pomenit?laugh.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai omis barbatul ideal.

Sau l-ai pomenit?laugh.gif

 

Saracu' ! Ce s-a intamplat cu el, de trebuie sa-l pomenesc? A dat coltu'? :cry:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa m-am priceput eu sa explic ca nu e normal ca tzaranul roman sa distruga frumusetile patriei.

Ah, cu cat foc si cata ciuda spui asta. Ingeras ranit :cry:

 

Arati bine si nu te mai lua dupa invidiosii astia, din cauza monitorului wide iti spun ca ai picioare groase.

Scapa cat mai repede de prietenul tau si vei gasi unul mult mai bun.

Amicule, de ce minti, mah ??

 

Am hotarat sa mai pun o poza mai recenta in care sa mi se vada piciorele,daca asa arata o fata la 65 de kg....Nu sunt perfecta nici nu vreau asta...

Uite, eu sunt de acord cu Amarena:

 

[bla-bla-etc]...ai celulita si aripioare...[bla-bla-etc]...

In rest, cam smechereala ce zice ea p-acolo. Nu stii, fata, ca o femeie pana nu trece prin ce tre sa treaca nu gandeste asa ?

 

Paraseste-l pe magar, cine te iubeste nu te poate vedea decat frumoasa si atragatoare.

Cata ciuda ai si tu pe tine. Pana te iubeste tre sa-i placa de tine cum arati, dup-aia, intr-adevar, nu mai conteaza asa tare.

 

Vezi că asta bazată pe ce meriţi sau nu meriţi e tot o abordare patologică. O mulţime de prostii pe care le fac femeile au la bază convingerea că merită şi ele una sau alta.

Există motive obiective pentru care relaţia asta n-ar trebuie să mai continue, nu e nevoie de manipulări în direcţia respectivă.

Asta spune tot despre nivelul la care se pune problema, atunci când se aduc în discuţie "meritele". :doh:

Mestere, vorbesti singur, aici e vorba de merite(d-alea innascute). Cine are "merite" n-o sa inteleaga ce zici.

Editat de S.R.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×