Sari la conținut
Forum Roportal
Didiana2012

Mai merita aceasta relatie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum arati, nu-i relevant in cauza ta. Arati bine oricum, dar nu tolera un astfel de comportament, nici daca vei avea 150kg. Demnitatea ta n-are voie s-o confiste nimeni !!!

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am hotarat sa mai pun o poza mai recenta in care sa mi se vada piciorele,daca asa arata o fata la 65 de kg....Nu sunt perfecta nici nu vreau asta...

 

Arati foarte bine pe oricare poza, insa ca sa mentii figura ta in forma asta, e necesar sa mergi pe jos cel putin 5 km zilnic, asta nu pentru el sau alt barbat, doar pentru tine!!!

Canta cand mergi sau alergi, cand cum te simti de fericire, ca asta faci pentru pentru sanatatea ta si nu controleaza nimeni. Tie trebuie sa-ti placa de corpul tau, atit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Relatia voastra se mentine de 7 ani pentru ca voi faceti jocuri complementare.

El te acuza, tu te justifici.

Cam la fel cum faci acum pe forum...te simti atinsa (acuzata) de comentariile care nu-s apreciative la adresa ta, si tot pui poze , ca sa arati ca, de fapt, realitatea este alta.

La urma urmei , care e ideea?...vrei sa iti confirme toti barbatii de pe forum ca esti perfecta?

Problema ta, in caz ca nu ai realizat, este comportamentul individului cu care convietuiesti, nu faptul ca nu te gasesc perfecta (sau nu cred ca ai 53Kg/1.65m) barbatii de aici. Tu vrei sa ii convingi pe ei, sau incerci sa te convingi pe tine?!?

 

Nu te mai justifica pentru cine sau ceea ce esti, pentru cum arati, sau altceva.

Asta este comunicarea patologica invata in familie, cand copilul are senzatia ca el trebuie sa se justifice pentru orice chestie in fata unui parinte critic care nu-l accepta.

De fapt ,se justifica ca traieste, apoi...uita sa mai traiasca, din cauza timpului ocupat cu disculparea pentru o vina inexistenta.

 

Invata sa rezolvi problemele de comunicare, de stima de sine, relationare, care vad ca au creat situatia data.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Relatia voastra se mentine de 7 ani pentru ca voi faceti jocuri complementare.

 

Ai dreptate doar partial, pentru ca ea trebuie sa asculte insultele lui, nimic altceva, ea nu cauta necesar confirmarea perfectiunii corpului, dar adaca voi ati inceput ea v-a documentat cum arata. Si eu faceam la fel.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spune-i ca, in italiana, cand vrei sa o faci pe o femeie vaca, ii spui vacca, nu mucca, stati in Italia sau de ce are impresii de-astea de poliglot jegos? Daca tu esti vaca, la cum arati, el ce e, un porc slinos, ca presupun ca atarna suncile pe el. Esti fraiera ca il lasi sa te raneasca cu asta. Nu esti grasa (inca), ai celulita si aripioare, dar un barbat care te iubeste n-ar trebui sa se cramponeze de astea. Ai putea sa te apuci de sport, daca iti lucrezi muschii, o sa arati altfel, o sa-ti creasca increderea in tine si o sa-ti placa si tie cum arati.

 

Ca sa-ti raspund la intrebarea din titlu, nu, nu mai merita relatia asta. Nici o relatie in care unul este facut din carpa, spalator, nu mai merita. Induri cat induri, de amorul artei, ca n-ai suficient curaj sa renunti, ca nu ai alternative, ca dracu', ca lacu', dar, la un moment dat, tre sa-ti iei inima in dinti si sa-ti bagi picioarele in ea de relatie de rahat si sa pleci. Fara dar si fara poate. Copii? Pai tu nu stii ca ce naste din pisica mananca tot soareci? Ce educatie crezi ca ar primi copiii tai de la d-l director? Si ce mostenire genetica crezi ca le-ar lasa? Chiar ai fi in stare sa faci copii cu orice zdreanta de om?

 

P.S. nu te mai infometa, daca vrei, tine un regim, renunta la dulciuri, la grasimi, prajeli, junk food.. Dar nu te infometa, ca faci mai rau. Da-l dreaq de babuin.

Editat de Amarena
  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paraseste-l pe magar, nu te iubeste. Nici nu mai conteaza daca are pe alta sau nu. Sper ca esti suficient de independenta material si emotional si sa te poti desprinde de el. Nu-ti irosi tineretea cu cineva care te dispretuieste!

 

Legat de cum arati, as putea pune pariu ca unele mesaje de aici (desi probabil bine intentionate) te-au complexat si mai tare. Am exact aceeasi conformatie ca si tine, plus vreo 15 ani in plus si sunt ceva mai plinuta... si la naiba... oricat as slabi (chiar de-mi numeri toate coastele) tot grasuta arat la picioare. Sportul e singurul care ajuta cat de cat. Din punctul meu de vedere arati foarte bine, esti o draguta si oricum cine te iubeste nu te poate vedea decat frumoasa si atragatoare.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oricat as slabi (chiar de-mi numeri toate coastele) tot grasuta arat la picioare.

 

si eu la fel, ca sa pot purta fusta scurta, trebuie sa fiu foarte slaba si de la talie in sus arat ca un prizonier de la auschwitz. Conformatia nu se poate schimba.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu astept cu sufletul la gura sa vina Chistorneteman sa ne spuna cine, cum si de ce. :roll:

 

Pai pune si tu o poza, ca-ti spunem noi in lipsa lui.

 

secret.gif(sa fiu sincer sau amabil?)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×