Sari la conținut
Forum Roportal
danutza_rge

LEGATURA MAMA-FIICA NECESARA?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

CREDETI CA LEGATURA DINTRE MAMA SI FIICA TREBUIE SA FIE OBLIGATORIE SAU NECESARA...... SINCERITATE SAU MINCIUNA INTRE ELE?

 

IA-TI PUNE MAMEI TOTUL?............ INCEPIND DE LA NOTE PROASTE SI PANA LA.............. INCEPEREA ACTIVITATII SEXUALE.............PROBLEME DE BAZA SENTIMENTALA SAU CHIAR PROBLEME DE GINECOLOGIE?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca este si importanta si necesara o relatie buna intre mama si fiica.

O comunicare sincera intre ele...

 

Eu din pacate nu am spus tot mamei...aproape nimic...( am avut motivele mele)...dar mi-as fi dorit sa fim pe aceeasi lungime de unda...

 

Daca voi avea o fata, sigur ma voi stradui sa avem o relatie bazata pe comunicare sincera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca este si importanta si necesara o relatie buna intre mama si fiica.

O comunicare sincera intre ele...

 

Eu din pacate nu am spus tot mamei...aproape nimic...( am avut motivele mele)...dar mi-as fi dorit sa fim pe aceeasi lungime de unda...

 

Daca voi avea o fata, sigur ma voi stradui sa avem o relatie bazata pe comunicare sincera

 

 

SI EU SUNT DE ACEEASI PARERE CU TINE

 

CRED CA E SI GRESEALA MAMELOR CA NU PREA STIU CUM SA NE APROPIE DE ELE.....LEGATURA DINTRE MINE SI MAMA A VENIT TARZIU PE LA 26 ANI........DAR AM AVUT DE SUFERIT DIN MULTE PUNCTE DE VEDERE

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de firea fiecarei persoane.

 

Eu "am nimerit" la o mama care nu m-a ascultat, nu m-a intrebat...doar a impus.

 

Dar nu mai sunt suparata din cauza asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde de firea fiecarei persoane.

 

Eu "am nimerit" la o mama care nu m-a ascultat, nu m-a intrebat...doar a impus.

 

Dar nu mai sunt suparata din cauza asta.

 

 

ACEEASI PROBLEMA CA DE OBICEI........E NASPA CA MULTE PROBLEME CARE AR TREBUII DISCUTATE CU ELE , AJUNGEM SA LE DEZBATEM CU PRIETENE SI GASIM REZOLVARI CARE AU REPERCUSIUNI ASUPRA NOASTRA . CLAR NU AS FACE ASA CU FATA MEA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde de firea fiecarei persoane.

 

Eu "am nimerit" la o mama care nu m-a ascultat, nu m-a intrebat...doar a impus.

 

Dar nu mai sunt suparata din cauza asta.

 

si eu la fel :cheer: dar m-am resemnat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ACEEASI PROBLEMA CA DE OBICEI........E NASPA CA MULTE PROBLEME CARE AR TREBUII DISCUTATE CU ELE , AJUNGEM SA LE DEZBATEM CU PRIETENE SI GASIM REZOLVARI CARE AU REPERCUSIUNI ASUPRA NOASTRA . CLAR NU AS FACE ASA CU FATA MEA

 

Te rog, nu mai scrie cu caps!

 

 

O legatura intre mama si fiica nu e musai necesara, dar daca o ai (pe mama), ar fi indicat sa ai si o relatie cu ea. Desi, cred ca asta vine mai mult din partea mamei, totusi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pot spune ca pana acum..2 luni i'am spus cam totul mamei..nu am ascuns de ea.dar de la un timp..am inceput sa ma inchid in mine...si nu prea am mai vorbit nici cu ea nici cu altcineva.Pot spune ca m'a simtit..si ma simte tot timpul cand sunt nelinistita si am ceva pe suflet.Avem o relatie foarte deschisa...dar sunt unele chestii..pe care nu i le poti spune exact atunci..in momentul acela..poate dupa o anumita perioada da.acum sunt nevoita sa fac unele chestii pe ascuns..si sincer mi'as dorii sa ii pot spune..sa ma poata ajuta ea..dar..nu pot face asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CREDETI CA LEGATURA DINTRE MAMA SI FIICA TREBUIE SA FIE OBLIGATORIE SAU NECESARA...... SINCERITATE SAU MINCIUNA INTRE ELE?

 

IA-TI PUNE MAMEI TOTUL?............ INCEPIND DE LA NOTE PROASTE SI PANA LA.............. INCEPEREA ACTIVITATII SEXUALE.............PROBLEME DE BAZA SENTIMENTALA SAU CHIAR PROBLEME DE GINECOLOGIE?

Da...Eu am un baietel de 8 luni si imi doresc si o fetita foarte tare...vreau pentru copiii mei pe langa mama sa fiu si o buna prietena...cea mai buna prietena.Eu mamei mele nu am putut niciodata sa-i spun tot ce aveam in suflet pentru ca tot timpul judeca si nu incerca niciodata sa-mi dea un sfat, poate din cauza asta eu nu pot sa judec pe nimeni ci nu pot decat sa ascult si sa dau un sfat in masura in care ma pricep. Cel care are dreptul sa judece e Dumnezeu....poop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×