Sari la conținut
Forum Roportal
Didiana2012

Mai merita aceasta relatie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cat mai bateti muntii pe topicul asta......

draga eu zic sa nu il lasi pentru ca daca nu iti rezolvi problemele la psiholog, urmatorul va fi tot la fel. :roll:

 

Si de ce sa nu il lase? Pe sistemul nu iesi din apa ca afara ploua?

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In perioada asta de pauza mi-a tot spus ca ii pare rau ca nu o sa ma mai jigneasca ca si el e de vina dar ca si eu sunt pt faptul ca atunci cand ma enervez urlu. El e director la o firma si de cand a ajuns in aceasta functie parca e mai rau, ma desconsidera mai tare se crede "realizat" si are impresia ca el undeva sus si eu nu sunt de nasul lui.

 

Tu urli, el te jigneste. El te jigneste, tu urli. Pana aici, nicio diferenta intre voi.

 

Un barbat neimplicat emotional in aceasta relatie, te parasea dupa prima 'urlatura', ca sa zic asa. Eu asa as fi facut.

Crezi ca urlatul asta al tau, arata o buna crestere sau vreun inalt nivel intelectual, comparativ cu jignirile lui? Nu. Tipetele si urletele, distrug relatia la fel de mult ca si jignirile directe.

 

Da, e director la o firma? Bravo lui daca a evoluat profesional. Pari putin geloasa pe evolutia lui sau care`i problema ta? Ti se pare ca 'se crede"? Pai... fa ceva sa`l depasesti, sau sa-l ajungi. Iar daca nu poti, cauta`ti unul care sa te accepte asa cum esti, profesional si fizic.

 

Poate vrea sa evoluezi si tu, poate crede ca ai potential... Modul , procedura lui de a te motiva sa faci ceva mai mult pt tine/ voi, nu e ok, de acord, dar tu.... tu de ce vrei sa ramana 'jos'? De ce vrei ca el sa nu isi doreasca o femeie fara celulita, aripioare sau burta?

De ce nu esti tu mai ... elevata... de ce nu schimbi tu modul de abordare a problemelor, daca tot vezi ca el e mitocan?

 

Curand [ daca nu s-a intamplat deja ], va gasi o tipa mai stilata, diplomata, mai ingrijita fizic.. si te va parasi. Si stii de ce? Pt ca nimeni, dar chiar nimeni, nu este obligat sa te accepte asa cum esti, doar pt ca tu meriti asta. Cum nimeni, dar chiar nimeni, nu are dreptul sa te forteze sa schimbi ceva, daca tu nu iti doresti.

 

Legat de aspectul fizic, pt ca tot l-ai adus in discutie si ai pus poze cu tine, parerea mea este ca nu te ingrijesti. Nu faci minim de efort fizic, nu ai grija la ceea ce mananci. Sa ai celulita la 23 de ani... este inadmisibil, nu te supara.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In spatele unui barbat puternic se afla... niste ani buni de sala.. :lol: Iar in spatele unui barbat de succes se afla...o femeie uimita! :lol:

 

e bestiala asta !! :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu, pentru ca nu am mai avut alt barbat alta relatie ca sa fac o comparatie. Ce sa fac?

Sa-ti cauti alt barbat ar fi o buna idee.

Si da, sunt de acord cu tine, i-ai permis cam multe. Daca ai constientizat asta, de ce tii mortis sa te gandesti la ce-a fost ? N-a zis nimeni ca e usor sa lasi 7 ani in urma, dar cum au facut-o altii, o poti face si tu. E balta plina de peste, nu trebuie sa disperi, arati bine [iar pentru cine considera ca e fotomodel si ii critica pe altii, sa ne arate domnule filmare cu el/ea pe podium; macar sa stim care-i etalonul de frumusete pe forumul asta.], esti tanara. De ce ai vrea sa stai cu un individ care nu te vrea ?

 

PeSe: Comparatie vei putea face in momentul in care vei avea o relatie ok. In momentul acesta alegi ce doresti, dar sfatul meu este sa fugi cat te tin picioarele. E clar ca iubire nu mai e din partea lui, altfel nu te trata asa. Nu zic neaparat ca e numa el de vina, dar asumati-va greselile si luati-o pe caile care trebuie.

Editat de heidy
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' pe forumul asta solutia pentru toti cu probleme in relatiile lor e mereu "next !" ?

Cred ca daca voiau next nu mai scriau aici, ci treceau la treaba.

cand iubesti pe cineva nu faci NEXT.. incerci sa repari unde sa grsit.. parerea me :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand iubesti pe cineva nu faci NEXT.. incerci sa repari unde sa grsit.. parerea me :roll:

 

Si daca cel care a gresit nu considera necesar sa repare ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand iubesti pe cineva nu faci NEXT.. incerci sa repari unde sa grsit.. parerea me :roll:

Numai că aici nu e vorba de iubire, iubirea n-are nimic

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa te bata cineva?Te casatoresti cu el si poate apari la stiri ca te-a batut sau elodia 2 :stars:

Omul ala nu te iubeste,iar daca tu esti grasa el este obez?Nu stiu cum pot accepta femeile sa fie jignite in halul asta,iar cei care vorbesc asa sigur au probleme mari cu capul

Trebuie sa vezi si alt baiat cum e daca nu vei regreta toata viata ca nu ai facut-o,cineva ca te va respecta si te poti intelege cu el

Relatiile se bazeaza pe comunicare,iubire,respect...putina gelozie ca altfel chiar nu te iubeste :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu merita sa mai stai cu un asemenea....nu stiu daca merita sa-i spun OM.....Fugi cat mai repede de el. Partenerul ideal tb sa te pretuiasca asa cum esti, iar daca iti face vreun serviciu nu tb sa-ti scoata ochii. Ai 23 de ani si toata viata inainte....Deci cauta pe altcineva....nu mai sta pe ganduri. Nu sta in loc ca a fost primul barbat din viata ta.....a trecut vremea aia. Cauta pe cineva care iti va fi jumatatea. Mult succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×