Sari la conținut
Forum Roportal
Vina

Iubire imposibila - neputinta de a lua o decizie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inainte sa se desparta de sotia lui a luat o suma cu de 9 cifre foarte mare din contul lor comun. Ea a aflat a blocat banii si asa a inceput divortul lor.

 

Mie deja imi suna a telenovela asta.

 

 

Ai 3 zile suspend.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

esti "prinsa" in jocu asta psihologic si sufletesc, deci e normal sa nu te poti decide.

in cazul tau eu as proceda asa: indiferent de ce spune inima, as taia complet orice legatura cu amantu si mi-as vedea de casnicie, buna sau rea, cum o fi, e A MEA.

 

casnicia ta e comoara ta, din ce ai povestit.

eu iti propun sa te straduiesti sa fii desteapta. daca vei face asa, te va durea mult ca-l vei pierde pe amant, dar o sa treaca la un moment dat.

 

daca iti vei pierde sotul si vei intra in rahat pentru p..... amantului, nu cred ca vei mai avea puterea sa-ti mai povestesti drama pe vreun forum.

 

time will tell.

 

 

Asa este. Nu am avut niciodata probleme in viata in general. Poate la un moment dat toti trecem printr-o faza si poate asta este a mea. Trebuie sa im ischimbi obiceiurile sa numai fiu izolata langa un pc, telefon sa vad mesaje sa ies sa vorbesc cu oamenii si sa incerc sa salvez casnicia mea. Daca nu merita poate nu as face aceste ganduri si nu as avea dileme. Oricat am cautat din egoism nu am gasit absolut nimic negativ care sa fii facut sotul meu. Sunt numai eu de vina si faptul ca nu am fost responsabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

true.

 

 

Nu stiu cum suna. Stiu cum este. Mi sa mai spus oricum. Multe persoane deja sau plictisit (prieteni) sa le povestesc si incearca sa o faca mai comedie poate im irevin. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt numai eu de vina si faptul ca nu am fost responsabila.

 

sunt faptee tale, nu ale alteia, asa ca, fie ca-ti convine sau nu, trebuie sa ti le asumi.

important e cum o dregi pe mai departe.

 

asta-n cazu in care e chiar pe bune ce ai povestit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Psihologul ar trebui sa iti spuna si de ce ai o constiinta atat de mica...plus lipsa de respect de sine. Doar daca te respectai pe tine, simteai ca nu este cazul sa suporti batai de la Niculaita, si sa nu il manipulezi pe Alin ( pe care l-ai decris ca fiind un om de incredere...en fin, pana la proba contrara).

 

 

In locul tau, eu as pleca din ambele relatii. Niciuna nu este de calitate.

Bine, nici tu nu esti o persoana de incredere, asa ca emotiile parazite care te bulverseaza acum, personal consider ca, le meriti cu prisosinta.

 

 

 

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu cum de mai contemplezi tu sa mergi dupa Niculaie in Vietnam, dupa ce te-a pocnit si injurat. In fine, nu ma bag, treaba ta ce faci. Pacat de sotul tau. Cu Nicusor nu te vad bine. Prevad ca vei avea o viata amara si o relatie de rahat dupa ce se decoloreaza lentilele roz ale indragostelii lulea si secsu nu mai e asa patimas sau nu mai e deloc.

Si apropo, poti trai si fara unul din ei si fara amandoi. Orice e posibil. Toata lumea poate. E chestie de vointa nu de putinta.

Editat de Stifler's Mom
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gandirea e ?

E, dar n-ai ce sa faci, pentru ca oricat de mult s-ar screme tanti Vina gandul ei va zbura mereu spre vietnamezul care a pus-o la respect pe fata lui tata si i-a mancat banii, iar acum o pune la zid pe Doamna Vina pe care o bate si o injura cand i se scoala.

 

 

Oricum, multe companii puternice au inceput sa-si mute afacerile in Vietnam si sa investeasca acolo.

Editat de Fnf2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×