Sari la conținut
Forum Roportal
Vina

Iubire imposibila - neputinta de a lua o decizie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am sa incerc sa va spun povestea mea cat mai scurt posibil.Sunt impreuna cu sotul meu de 17 ani si am o relatie extraconjugala de 4 ani. Locuiesc in Grecia de 10 ani aproximativ. Nu am copii. Am ales aceasta tara pentru o iubire mare pe care am avuto pt sotul meu. Totul a fost perfect este un om deosebit si nu mia facut niciodata nimic rau, a fost mereu alaturi de mine si ma iubeste la nebunie, nu exista om in care sa am mai multa incredere decat in el. Am 37 de ani. De la 30 incercam sa facem un copil si nu am reusit. Am abordat tot felul de metode care ne au stricat si viata sexuala pe care o aveam. Mai bine zis mi-ai stricat-o mie. Acum 4 ani a intrat in viata mea o noua persoana casatorita cu 3 copii. Ca sa-i putem deosebi il voi numi pe sot Alin iar pe amant Niculae. Primul an cu Niculae a inceput pe chat si un an de zile nu am avut relatii sexuale. Vorbeam in fiecare zi de aproape tot. Niciunul din noi nu vroia sa se desparta. Dupa primul impact sexual pe eprioada de un an neam indragostit lulea unul de altul. Dupa un an aproape el sa despartit si spune mereu ca nu era bine cu sotia lui dar eu simt ca din cauza mea. De 2 ani ma roaga in toate modurile sa traim impreuna. Frumos, urat, cu injuraturi in toate modurile. Relatia me cu Alin a devenit mai mult prietenie. Simt ca nu il pot rani. Simt ca ar putea face orice pentru mine si ca nu poate trai fara mine. Totodata nu pot face sex cu el. Petrec absolut tot bine cu Alin, discutii, petrecere, probleme, realizari in afara de sex. Cu Niculae am urmatoarea problema. Imi place la nebunie si ma topesc numai cand il vad. Imi place atingerea lui si tot ce tine de patos. Deoarece sia pierdut increderea in mine ca voi fii cu el (si are dreptate pentru ca l-am mintit) a inceput sa imi vorbeasca foarte chiar ma si lovit odata. De o luna de zile datorita sit. economice din Grecia si pt. ca nu avea servici a plecat in Vietnam pt. un an. Ma cheama in fiecare zi imi spune daca nu vii maine ne despartim samd.

Alin vrea sa mergem sa inseminare in vitro. Imi doresc foarte mult un copil. Daca as pleca in Vietnam voi fii economic falita. In momentul de fata am servici in Grecia. Mie frica sa iau decizia sal las pe Alin. Dar nu il las doar pe el. Las prietenii, las familia mea in ROmania, casa mea toate realizarile mele pana azi. Plec cu o valiza. Am fost la psiholog saptamana trecuta dar nu ma ajutat foarte mult inca. Simt ca nu pot trai fara nici unul din ei. E prima data cand scriu pe un forum si am atat de multe detalii dar nu stiu daca obosesc sau nu. Merita sa las un om in care am incredere? Sau sa ma arung in peripetie la 37 ani? Stiu sigur ca sunt indragostita de Niculae dar nu stiu cum sa gasesc puterea de a ma desparti de el. Spune ca datorez foarte multe i nrelatia noastra si el numai da nimic. Nu are incredere in mine la nimic si trebuie sai castig increderea de la zero. Alin nu stie nimic ma vede ca nu sunt bine (este doctor) si incearca cum poate sa ma faca mai bine. AM momente cand vreau sai spun sotului tot adevarul. Dar cred ca ma va omori la cate a facut pentru mine. Toata familia mea si prieteni imi spun ca sunt nebuna ca imi voi distruge viata. Deja numai pot vorbi cu ei despre acest subiect si daca as face alegerea asta si nu ar merge bine nu am unde ma intoarce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. am editat titlul, ca nu acceptam majuscule (in titlu, zic).

2. asteapta-te la pietre. Muulte pietre.

3. a dat in tine?! Oookei. Eu l-as alege pe Alin, nu stiu de ce, pur si simplu.

4. stiu toti prietenii si toata familia?! Nasol.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja numai pot vorbi cu ei despre acest subiect si daca as face alegerea asta si nu ar merge bine nu am unde ma intoarce.

Stai dreq la locu' tau cu divortul si plecatul.

Stai unde ti-e cald si bine, mai 1-2 amanti, dar nu tarani care dau in femei.

Corect ar fi sa incepi o viata noua. Corect pentru tine adica - divortezi si nu-l mai bagi in seama pe Niculae asta, cu Alin ramai amica, si asa nu-ti vine sa faci sex cu el.

Si cauti unul potrivit tie, nu un taran agresiv. Ma rog, asta in cazul in care nu te excita sa fii injurata si maltratata.

 

Nu mai dau cu pietre, ca nu-nvat eu moralitate p-altii urland pe net. Oamenii sunt si vor fi curve si cu ceilalti si cu ei insisi, dar atat timp cat nu-s cu mine, n-am nimic cu ei.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Relatia me cu Alin a devenit mai mult prietenie ... fara sex.

Niculae Imi place la nebunie ... chiar ma si lovit odata.

 

 

In loc de In-vitro-fertilization cauta-ti niste sperma calda proaspata de la surse noi!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai dreq la locu' tau cu divortul si plecatul.

Stai unde ti-e cald si bine, mai 1-2 amanti, dar nu tarani care dau in femei.

Corect ar fi sa incepi o viata noua. Corect pentru tine adica - divortezi si nu-l mai bagi in seama pe Niculae asta, cu Alin ramai amica, si asa nu-ti vine sa faci sex cu el.

Si cauti unul potrivit tie, nu un taran agresiv. Ma rog, asta in cazul in care nu te excita sa fii injurata si maltratata.

 

Nu mai dau cu pietre, ca nu-nvat eu moralitate p-altii urland pe net. Oamenii sunt si vor fi curve si cu ceilalti si cu ei insisi, dar atat timp cat nu-s cu mine, n-am nimic cu ei.

 

 

Sa fiu sincera ori sunt nebuna ori....Simt ca si atunci cand a dat in mine avea dreptate. Simt ca am gresit fata de el pentru ca lam dus cu zaharelul ca ma voi desparti dar nu am avut puterea sa o fac.

 

1. am editat titlul, ca nu acceptam majuscule (in titlu, zic).

2. asteapta-te la pietre. Muulte pietre.

3. a dat in tine?! Oookei. Eu l-as alege pe Alin, nu stiu de ce, pur si simplu.

4. stiu toti prietenii si toata familia?! Nasol.

 

 

Da stiu toti din partea mea. LEam cerut sfatul si miau spuis ca sunt nebuna. Niculae asta este si putin zgarcit. Desi recunosc toate defectele lui nu pot sa imi iau gandul de la el. Adica am probleme claustrofobice in general, sunt somnambula, am crize de panica.

Pentru ca iam spus ca ma duc in Vietnam, spune ca ii datorez bani pentru bilet daca nu ma duc.

Ceea ce ma schimbat foarte mult acum cateva zile este faptul ca vara aceasta am facut o vacanta impreuna (el a platit mai mult ca mine) si acum la cearta mia spus ca nu am dat bani in vacanta. Cu Alin nu am avut niciodata probleme de acest gen lam sustinut cand inca invata si ma sustinut mereu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simti ca avea dreptate cand te-a trosnit? Si te-a mai si injurat? Nu esti nebuna, io ti-as zice altfel.

N-aveam de gand sa intervin, da' cu asta m-ai spart. Iti cere banii inapoi? :lol:

 

Si deci te iubeste sau care-i ideea, ca nu ma prind deloc. Cum iti vezi tu viitorul alaturi de el?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fiu sincera ori sunt nebuna ori....Simt ca si atunci cand a dat in mine avea dreptate. Simt ca am gresit fata de el pentru ca lam dus cu zaharelul ca ma voi desparti dar nu am avut puterea sa o fac.

Pai, mah, asa e, ai gresit, ca l-ai tinut acolo din egoism, sa ai tu o ancora sentimentala-n el. D-aia e corect sa-l lasi in pace, ca eu nu prea cred ca merg treburi d-astea. Dar parerea mea e ca indiferent cat de tare se chinuie o femeie sa "convinga" un barbat sa innebuneasca sau s-o ia la bataie, asta nu trebuie sa se-ntample.

Tu acum ai vreo cadere nervoasa ceva si d-aia gandesti asa, dar cand ti-o trece o sa-ti dai seama ce vrei sa faci, nu-i nevoie sa-ti spunem noi.

Repet, parerea mea e ca, pe viitor, dupa ce-ti trece criza asta, sa divortezi si sa-ti iei viata in propriile maini, sa ramai in relatii bune cu sotul tau-amic si sa-ti cauti un barbat care-ti place, dar cu care sa nu mai faci aceleasi greseli cum ai facut cu Niculae. Cu el deja relatia e viciata, ca n-o sa te ierte ca l-ai tinut asa agatat, nici macar daca el crede ca te-a iertat, tot nu se va intampla asta.

Inteleg si eu ca iubirea e iubire, dar viata e viata, nu poti sa mori de foame sau sa sari cu capul inainte sa te duci in pustiu, unde nu ai slujba, nu stii pe nimeni, nu ai nimic, in numele iubirii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai dreq la locu' tau cu divortul si plecatul.

Stai unde ti-e cald si bine, mai 1-2 amanti, dar nu tarani care dau in femei.

Corect ar fi sa incepi o viata noua. Corect pentru tine adica - divortezi si nu-l mai bagi in seama pe Niculae asta, cu Alin ramai amica, si asa nu-ti vine sa faci sex cu el.

Si cauti unul potrivit tie, nu un taran agresiv. Ma rog, asta in cazul in care nu te excita sa fii injurata si maltratata.

 

Nu mai dau cu pietre, ca nu-nvat eu moralitate p-altii urland pe net. Oamenii sunt si vor fi curve si cu ceilalti si cu ei insisi, dar atat timp cat nu-s cu mine, n-am nimic cu ei.

 

 

Sa gasesc pe altcineva simt ca nu pot momentan. Si oricum ar trebui sa ma intorc in Bucuresti. Problema este ca ma ameninta Niculae ca va afla sotul meu. Si are material. Deci oricum..mie frica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai 37 de ani si ai lasa totul pentru un barbat care-ti vorbeste urat si chiar te-a lovit? :soc:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×