Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
hanuman

ajutor pls

Rate this topic

Recommended Posts

cine ma poate ajuta cu niste informatii si idei?am un pc pe care un prieten mi l-a configurat ca server , dar din pacate a suferit un f grav accident de circulatie.urma ca dupa weekend sa vina sa imi arate cum se poate pune site-uri pe server si mici chestii pe care trebuia sa le stiu.deci sa zicem asa am un server ,conexiune la rds ,dar nu stiu sa folosesc serverul.mi-am cumparat si cateva domenii .ro .multumesc anticipat celor care vor sa ma ajute :P

cine ma poate ajuta cu niste informatii si idei?am un pc pe care un prieten mi l-a configurat ca server , dar din pacate a suferit un f grav accident de circulatie.urma ca dupa weekend sa vina sa imi arate cum se poate pune site-uri pe server si mici chestii pe care trebuia sa le stiu.deci sa zicem asa am un server ,conexiune la rds ,dar nu stiu sa folosesc serverul.mi-am cumparat si cateva domenii .ro .multumesc anticipat celor care vor sa ma ajute :offtopic:

iti trebuie un program cu care sa te conectezi pe ftp; eu folosesc total commander

*ftp - prin el te conectezi la un alt computer, ce are grija ca site-ul tau sa functioneze cu fisierele ce le-ai urcat la ei pe server (la ei pe PC)

dupa ce ai facut rost de program pt conectare ftp, ai nevoie de adresa ftp, user si parola a hostului tau.

de obicei userul este de forma www .siteul tau. com.

cam asta ar fi ..