Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi amintesc de un film pe care l-am vazut acum multi ani...dar nu-mi aduc aminte cum ii spunea. Era vorba despre o patinatoare care participa la multe competitii si la un moment dat face un accident in urma caruia isi pierde vederea, cu toate acestea continua sa patineze ajutata fiind de cineva....antrenor probabil. Nimeni nu-i cunoaste secretul decat acesta, insa la finalul unui concurs cand publicul arunca florile ia calca pe ele si atunci isi dau toti seama ca de fapt ea e nevazatoare.

Stie cineva despre ce film este vorba? :dance4:

 

Si ar mai fi unul insa nici la acesta nu-mi amintesc denumirea....ceva de genul ''un trandafir alb pentru sora mea cea neagra"

Plsss daca stiti tell me. :P

Ice Castles

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare!!! caut si eu un film de comedie demult... este ceva in genul "scary movie" dar numai ca nu parodiaza alte filme. l-am vazut acum , cred , 1 an ,poate mai bine. era vorba de o calatorie care o faceau niste tineri,din cate imi amintesc, intr-o zona tropicala, si printre ei se afla un criminal. multumesc anticipat!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-am amintit de un film vazut pe tvr2 cred,acum multi ani.e vorba despre un tip si o tipa care se intalnesc numai pt a face sex;nu mai tin minte daca tipa venea la el sau tipul la ea.parca era englezesc filmul,nu american.si mai tin minte ca in film se vorbeste foarte putin.stie cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si ar mai fi unul insa nici la acesta nu-mi amintesc denumirea....ceva de genul ''un trandafir alb pentru sora mea cea neagra"

As dori si eu sa stiu titlul original al acestui film. Mi-a povestit mama de el si cica e tare misto si lacrimogen. :swoon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' chiar ma ... ce dor mi-e de niste episoade din "Pasiuni". Era cam boring filmu', o scena dura cateva episoade, dar mie imi placea :bye:

Erau si cateva faza putin exagerate; Sheridan a murit de n ori, toate personajele l-au impuscat pe Crane, secretul lui Eve parea sa fie stiut de toti, dar de fapt nimeni nu stia ...

Si cu toate astea ... mi-e dor de serialul asta :swoon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-am amintit de un film vazut pe tvr2 cred,acum multi ani.e vorba despre un tip si o tipa care se intalnesc numai pt a face sex;nu mai tin minte daca tipa venea la el sau tipul la ea.parca era englezesc filmul,nu american.si mai tin minte ca in film se vorbeste foarte putin.stie cineva?

 

In Monster's ball e ceva de genul asta..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca e film artistic sau serial, dar am gasit aceasta secventa pe Youtube

si am aflat cafilmul se numeste Ma vie est un efer si este un film francez.

Am cautat pe Youtube, Veoh si pe inca un site asemanator dar nu am gasit filmul. Stie cumva cineva vreun site asemanator cu youtube sau veoh care sa fie francez si sa aiba acest film?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era un film cu unii care erau un fel de cantareti, americani, e un film mai vechi. Stiu o faza din film: Aveau o misiune, trebuiau sa mearga intr-o piata, sa-l caute pe unul Mohamed, dar pe toti din piata ii chemau Mohamed, si trebuia sa spuna ca vor sa cumpere o camila oarba, si unul din vanzatori le-a zis ca are de vanzare o camila oarba, si surda. Si o tipa le-a dat niste margele sa le arunce pe jos in desert, si seara margelele trebuiau sa sclipeasca, adica trebuia sa fie fosforescente, ca se se intorca inapoi in oras. Ceva de genul asta, era comedie, si actiunea era prin Maroc, sau Marrakech.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Caut un film vechi, o comedie.

 

Era in timpul celui de al 2 razboi mondial.

Un ofiter american a vrut sa spioneze armata germana si pentru asta s-a travestit in femeie.

In film povestite aventurile lui ca femeie cum ar fi: o prezentare de moda, cum a dormit la un loc cu

mai multe fete, cum isi radea barba cu pila....

 

Cum se numeste filmul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×