Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Heei biggrin2.gif,hai sa va spun si eu intamplarea mea (acum nu stiu cat de paranormala era..).

 

Deci,acum 6 luni mi s-a intamplat ceva ciudat in legatura ce televizorul.

Am vrut sa-l aprind dar facusem o greseala,asa ca m-am enervat si l-am inchis.Dupa o secunda s-a aprins singur,SINGUR!

Va da-ti seama ca m-am speriat si ma uitam ca idioata cand la telecomanda cand la televizor,asa ca m-am apropiat incetisor de telecomanda si l-am inchis.

Trebuie sa schimbi bateriile la telecomanda cand mai patesti asa. Nu e nimic de groaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Geamul si usa au fost sub influenta curentului din camera de au facut zgomot puternic .

 

Nu batea vantul atunci .

Trebuie sa schimbi bateriile la telecomanda cand mai patesti asa. Nu e nimic de groaza.

 

Daca ai fi fost in locul meu ai fi avut cu totul si cu totul o alta parere no.gif .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Heei biggrin2.gif,hai sa va spun si eu intamplarea mea (acum nu stiu cat de paranormala era..).

 

Deci,acum 6 luni mi s-a intamplat ceva ciudat in legatura ce televizorul.

Am vrut sa-l aprind dar facusem o greseala,asa ca m-am enervat si l-am inchis.Dupa o secunda s-a aprins singur,SINGUR!

Va da-ti seama ca m-am speriat si ma uitam ca idioata cand la telecomanda cand la televizor,asa ca m-am apropiat incetisor de telecomanda si l-am inchis.

Apoi televizorul se reaprinde iar,si mai speriata(dar si mai nervoasa),l-am stins si am plecat din camera mea.

 

 

televizorul e defect. am avut si eu asa un televizor care se stingea si se aprindea cand voia el, chiar in miezul noptii, nu este nimic paranormal.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi noaptea unele canale de TV preinregistrate se strica si se opreste si vocea. Daca am adormit cu TV mergand ... ma trezesc spre dimineata cand vin la slujba cei din studio si-i dau drumul, sa vezi ce urla ca nu mai stiu cum era setat vocea si-l pun la maxim am impresia asa ma trezesc si eu de pe canapea si merg in pat de multe ori. Azi un alt show preinregistrat tot se stingea si ramaneam fara voce si cu ecranul ca si iarba necosita, doar de 30 de minute era si nu s-a vazut mai nimic. Cateodata de la trasnet puternic se opreste tot Tv-ul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Privesc cu zambetul pe buze imprejur,la campia acoperita cu flori salbatice,ce imprastie in aer mirosuri delucate. Cerul ireal de albastru straluceste,si totul e de vis,mirific. Ma bucur ca insfarsit pot zambi.
Mai fac cativa pasi,in timp ce macii sau lavanda imi gadila palmele si picioarele,lasandu-si parfumul si pe richia alba,scurta,din in,pe care o port.
Dupa cateva secunde,simt ca atingerile pisca,si frunzele devin spini,iar din flori curge un lichid rosu,vascos-sange. Spinii imi partund in carne,si cresc mai mari pe dinauntru,impanzindu-mi trupul cu dorere si eliminand otrava ce matine nemiscata. Simt ace,lungi,cam ca firisoarele de ata de subtiri,care se raspandesc in mine. Le vad cum cresc si pe sub pielea mea stravezie. Tip de durere,dar orice miscare sporeste durerea de o suta de ori. Sfarsesc prin a ma chinui sa respir,privind cerul care devine negru,in timo ce eu sunt inconjurata de o ceata cu miros de moarte. Aud un sunet de aripi,la 50 de metri departare,iar cand intorc capul spre acea zona,alt val de durere imi inunda corpul. Din ceata iese un om. Om la prima vedere... e un barbat seducator,cu parul lung,negru,si ochii sangerii. Are pielea alba si palida,iar pe fata poarta un zambet care exprima fericire. Si fericirea e prea dureroasa pentru mine,acum. Are o pereche de aripi mari,negre,in care se reflecta lumina. Si nu poarta decat o pereche de blugi lungi si spalaciti.
Se apropie mangiind florile care isi intorc petalele dupa mana lui. Apoi,vine,punandu-si bratele in jurul taliei mele,iar durerea dispare in timp ce spinii se retrag. Atunci ma prabusesc in bratele lui,si el ma tine la pieptul lui gol,dar care emana caldura. Ma pune pe picioare,apoi imi sopteste,buzele sale atingand in treaca urechea mea:
-Am venit iubirea mea..
Nu stiu cine e ,dar imi dau seama ca e un inger decazut. Unul rau,dar care ma atrage neconditionat. De ce trebuie mereu ca fetele bune sa se indragosteasca de baietii rai?
El imi ridica barbia,sarutandu-ma patimas. Cu mainile mele tremurande ,ma lipesc de el,cautand salvarea. Ii simt palma fierbinte pe coapsa mea,apoi,simt o durere ascutita in spate. El ma priveste cu durere si regret in ochi,apoi sopteste:
-Imi pare rau,zeita mea...
Eu inchid ochii,in timp ce o tuse dureroasa imi cuprinde pieptul. Plamanii sunt inundati de sange,si pumnalul imi sfasie si mai tare spatele atunci cand cad,lovindu-ma de pamant. Ma zvarcolesc de durere,dar in scurt timp,ea devine mai agonizanta in timp ce florile mortii se hranesc din mine.
Iar eu ma cufund intr-un intuneric nesfarsit,imbratisandu-mi soarta cruda .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna :D

Mi-a luat ceva sa citesc TOT ce scrie aici :)) Stateam cu telefonul intre picioare la ore si citeam pe site :)) sunt geniale;toate povestile!Dar nu recomand sa le cititi dupa 01:00 :))
Si sa incep cu povestea mea :)) sunt de ceva vreme "implicata" in paranormal si in chestiile astea; deja pentru mine e ceva "normal".Am o gramada de povestit :)) dar cred ca o s-o iau cu inceputul.Sper sa nu par.."nebuna".Mi s-a intamplat sa povestesc prietenilor povesti de-ale mele si sa ma faca "nebuna".Dar..dupa cate am citit pe-aici..ma indoiesc ca o sa ma faceti nebuna :))
Totul a inceput cand eram foarte mica.(dormeam in patut din acela pt bebe :D Deci nu aveam mai mult de 1-2 ani).Seara uneori nu puteam dormii si stateam treaza pana adormeam.Dese ori mi se intampla sa vad o femeie foarte palida,cu parul lung si cu o capa pe cap.Venea si se rezema de patut si vorbea cu mine sau..imi canta.Stiu sigur ca eu incepeam sa rad de fiecare data cand ea incepea sa vorbeasca.Stiu sigur ca nu era mama sau alta ruda.
Imi facuse mama poza seara cand radeam si am intrebat-o daca ma facea cineva din spatele aparatului foto sa rad.Si mi-a raspuns ca nu; radeam singura.
Nu stiu ce era..dar acum mi-e uneori frica sa-mi deschid noaptea ochii cand ma trezesc.Cine stie,poate inca ma mai viziteaza si sta pe marginea patului si vorbeste sau..canta >:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveai unu-doi ani? Si radeai? Cica asta e semnul aparitiei lui Lilith giggle.gif

 

Dacă un copil râdea în somn, era semn că Lilith se afla în preajmă. Se credea că un bobârnac ușor pe nasul copilului făcea ca Lillith să dispară. Lilith este un demon feminin al nopții, prințesă a Iadului, care se presupune că zbura în căutarea pruncilor pentru a-i răpi sau strangula. În mitologia evreilor, se spune că Lillith a fost prima soție a lui Adam.

Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Lilith

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aveai unu-doi ani? Si radeai? Cica asta e semnul aparitiei lui Lilith giggle.gif

 

Dacă un copil râdea în somn, era semn că Lilith se afla în preajmă. Se credea că un bobârnac ușor pe nasul copilului făcea ca Lillith să dispară. Lilith este un demon feminin al nopții, prințesă a Iadului, care se presupune că zbura în căutarea pruncilor pentru a-i răpi sau strangula. În mitologia evreilor, se spune că Lillith a fost prima soție a lui Adam.

Sursa: http://ro.wikipedia.org/wiki/Lilith

Ai dreptate,Lilith face asa insa nu era ea.

Era alt demon.Nu avea..energia lui Lilith..Si acea "femeie" nu a incercat sa-mi faca rau.Ci doar sa ma.."atraga de partea ei"..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×