Sari la conținut
Forum Roportal
BlueMagic

Salivarea abundenta, motiv de ingrijorare?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De cateva zile, din senin am inceput sa simt o senzatie de salivare abundenta. Cineva mi-a spus ca ar fi un simptom al diabetului. Am cautat pe net si am vazut ca nu e asa. Care e posibila cauza ? Ce ar trebui sa fac ?

 

VA MULTUMESC ! Blue Magic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cateva zile, din senin am inceput sa simt o senzatie de salivare abundenta. Cineva mi-a spus ca ar fi un simptom al diabetului. Am cautat pe net si am vazut ca nu e asa. Care e posibila cauza ? Ce ar trebui sa fac ?

 

cauza ar putea fi locala, la nivelul glandelor salivare

chiar din senin?

emotiile pot determina salivarea puternica, sau ceva digestiv...

 

inainte de un control medical, straduieste-te sa iti dai seama ce altceva s-a schimbat deodata cu acest fenomen si urmareste daca pierde in intensitate si cam pe ce perioada se manifesta - ca si la un absces, pana nu se stabilizeaza situatia, nu se poate da un diagnostic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi s-a intamplat asta cand eram insarcinata si din cauza asta mi se facea si mai greata de scuipam intr-una, cei sensibili sa nu citeasca :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie mi s-a intamplat asta cand eram insarcinata si din cauza asta mi se facea si mai greata de scuipam intr-una, cei sensibili sa nu citeasca :doh:

 

trebuia sa scrii sa nu citim din prima, dupa.. restul :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×