Sari la conținut
Forum Roportal
midnight-ghost

Ultimul film pe care l-ati vazut

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Predestination (2014). Pot sa va zic, cu mana pe tastatura, ca HABAR NU AM LA CE M-AM UITAT. M-am asezat comod in pat, cu semintele fara sare la indemana, ca sa vad un film. Si am vazut... chestia asta. E un thriller stiintifico-fantastic psihologic dramatic stupid. E mind blowing. E dincolo de puterea mea de intelegere. E soarele si luna inconjurate de stele de mare in timpul unei furtuni de nisip in Siberia. Tot ce am vazut pana acum in materie de filme e mic copil pe langa asta. Un singur alt film m-a uimit asa tare: Incendies (2010), despre care am scris aici. Doua mizerii execrabile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Predestination (2014). Pot sa va zic, cu mana pe tastatura, ca HABAR NU AM LA CE M-AM UITAT. 

 

Nici eu. :lol:

 

 

Predestination. Mi-a facut mintea covrig impletit. Am baut doo pahare de vin, am stat si m-am gandit, p'orma am baut o cafea ca ma durea capul de la vin si de la film si m-am mai gandit oleaca.

Concluzie: WTF ? huh.png

 
Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragut din partea ta, dar nu ma uit la documentare sau seriale.

Needful Things (1993). Satana este printre noi. Merge de plictiseala.

 

E mai bun decat atat. Ilustreaza cum pot fi manipulate slabiciunile oamenilor. Faptul ca personajul principal e Satana e doar un artificiu; un om creativ si malefic s-ar fi putut juca la fel de bine cu altii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Micuta Gloria

si am revazut Ultimul samurai... Filmul asta ma impresioneaza de fiecare data, de oricate ori l-as vedea. In plus, coloana sonora mi se pare perfecta(Hans Zimmer - A small measure of peace).

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Predestination  Super-SF. Scenariu de exceptie si-o executare pe masura. Film foarte bun. 8/10.

 

I Origins  Film slab. Se vrea a fi SF-Drama cica, dar e un fel de shaorma cu de toate. 4/10.

 

Stonehearst Asylum Esec pe toate planurile. De la scenariu pana la executie. Nici macar atmosfera nu e atinsa. 4/10.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tusk - Slab de tot, pacat de costume, distributie, scenariul a fost slab. Scenariul a fost destul de interesant cat sa ocupe 2 minute din trailer...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fury (2014). Nu e asa grozav pe cat ma asteptam. O mana de oameni tin piept unei armate intregi. Putea pune mai mult accent pe partea dramatica, dar regizorul a insistat cu luptele. Spre sfarsit a bagat putin eroism, de diversitate. In rest nu exceleaza cu nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×