Sari la conținut
Forum Roportal
`Andreea

Femeile si vorbitul mult

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Deschid topicul acesta inspirata fiind de faptul tocmai am incheiat o conversatie mult prea lunga cu o amica. Vorbim o data sau de doua ori la telefon, o apreciez si o stimez mult, ii sunt recunoscatoare, insa cand incepe sa vorbeasca, nu se mai opreste (ce-i drept, este si o persoana erudita), povesteste despre filme, despre tot ceea ce face de cand nu am mai vorbit/nu ne-am mai intalnit etc.

Am cunoscut si barbati care atunci cand incepeau sa vorbeasca uitau sa se mai opreasca, insa mult mai putini.

Asadar, in ce masura vorbitul muuult este un "pacat" specific feminin? Ori poate o fi vreo calitate, mai stii? :unsure: Din ce cauze apare asta?

 

 

 

 

 

 

 

p.s. : da, cred ca si eu vorbesc cam mult, insa vorbesc mult mai putin decat vorbeam atunci cand eram mai tanara. :crazy:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine e calitate, si destul de rara. Nu prea cunosc pe cineva asa. :o:

Desigur, si inteligenta mi se pare tot o calitate, si mai rara.

Editat de Two

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai sunt unele care vorbesc mult si barfind sau povestind tot felul de nimicuri. Si atunci tot o binecuvantare e?

Hmm, da! :o:

Dar am zis ca le caut si inteligente, dar se pare ca e utopie asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

o,da..sunt femei carora le-as baga pumnul in gura dar sunt si barbati la care le-as taia limba.....dar am invatat o chestie, daca ii privesti in ochi si ii intrebi; de ce crezi ca m-ar interesa asta?..amutesc....puteti incerca,cu siguranta se vor gandi inainte sa va mai bage intr-o discutiewink.gif

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si asta ne duce cu gandul la intrebarile clasice: cine are limba mai otravita, femeia sau barbatul? :rot:

 

Eu mereu am zis ca daca tot e sa fiu barfita, prefer mai degraba sa fiu barfita de femei, decat de barbati. :unsure:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am defense pentru treaba asta, filtru cum ar veni.

Cand vorbeste cineva foarte mult si chiar nu ma intereseaza topicul, sunt absent, chiar daca-s acolo.

"Da, desigur ,cum a putut sa faca/zica asa ceva?!, doamne fereste, inteleg, ai dreptate" -astea merg de minune, atunci cand nici macar nu stii despre ce a vorbit. Trebuie doar sa faci legatura cu ultima propozitie.

P.S. In unele cazuri folosesc si indemnul: mai taci din gura.

Editat de Mr.Pervy McPervert

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-e indiferent cine o face si hai sa-ti zic cum ma distrez eu uneori,..dau un zvon despre mine si astept rezultatul peste o saptamanalaugh.gif...barfa controlata, e amuzant tare

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×