Sari la conținut
Forum Roportal
Aby05

Test de sarcina, linie aparuta apoi disparuta

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna

 

Azi am facut un test de sarcina tip banda dupa 5 minute m-am uitat si era doar linia de control rosie si daca te uitai in lumina linia de test era alba

Am asteptat 8 minute timp in care nu a mai aparut nici o line si atunci din greseala am apasat in partea unde se baga in urina, acolo mai era un pic din acel colorant roz si dupa cateva sec a aparut a doua linie dar dupa cateva secunde culoarea sa dus spre linia de control si a disparut si dinou linia de test era alba

 

Ce inseamna asta va rog sa-mi raspundeti pentru ca m-am speriat foarte rau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai fa testul o data.

Da poate fi vorba de sarcina daca arata linia aia pentru cataeva secunde sau e din cauza mea ca am apasat si atunci testul nu a mai fost facut corespunzator

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da poate fi vorba de sarcina daca arata linia aia pentru cataeva secunde sau e din cauza mea ca am apasat si atunci testul nu a mai fost facut corespunzator

 

Eu am pastrat testul de sarcina prin care fiul meu isi anunta sosirea. :) Au trecut 4 ani si ceva de cand l-am facut, si amandoua liniile rosii sunt la locul lor. Culoarea e un mic spre violet acum, dar n-a disparut nicio linie.

 

Deci si parerea mea este ca nu esti insarcinata.

 

Pentru linistea ta, exista doar o solutie : sa repeti testul. Succes iti doresc! Sa ai rezultatul pe care il doresti! :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu au aparut doua linii in timpul care este scris pe prospect, dar au aparut dupa ce deteriorat testul, inseamna nu insarcinata.

 

Yep. ok.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai el initial a iesit negativ, deci e ok, eu zic ca ai procedat bine, cum zicea bydy l-ai deteriorat pe urma, cat inc anu era uscat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×