Sari la conținut
Forum Roportal
LadyV

Dilema......

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Well,destul si cu dilema mea. Poate ca in cele din urma va ramane doar un soi de experienta,din care am sa invat ceva.

 

Multumesc,celor care s-au 'sinchisit' sa imi ofere un raspuns 'ajutator'.

 

Numai bine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca sunt incapatanata alegand sa cred in loc sa simt ......dar poate ca alegand sa cred si sa vad dincolo de aparenta fizica voi ajunge sa ma indragostesc de el ,asa cum e, prin prisma suflteasca.

Doar tu stii ce capacitati ai in sensul asta, de aceea ziceam ca raspunsurile altora nu prea sunt utile, ele venind din perspectiva felului lor de a fi. E foarte logic si normal sa te indragostesti de el, asa cum e, ideea era sa nu te afecteze treaba cu fizicul in drumul catre victorie, iar pe tine e evident ca te afecteaza prin simplul fapt ca iti pui intrebarile astea.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Al draq trucu` asta! :lol: Sa ne anunti si pe noi daca ai reusit sa pacalesti NATURA. :crazy:

 

 

Cred ca trebuia sa scrii cu majuscule de fapt , - SA PACALESTI Natura -. Asta era ideea, nu ?

 

Doar tu stii ce capacitati ai in sensul asta, de aceea ziceam ca raspunsurile altora nu prea sunt utile, ele venind din perspectiva felului lor de a fi. E foarte logic si normal sa te indragostesti de el, asa cum e, ideea era sa nu te afecteze treaba cu fizicul in drumul catre victorie, iar pe tine e evident ca te afecteaza prin simplul fapt ca iti pui intrebarile astea.

 

 

Poate ca nu o sa ma mai afecteze.....nu ne-am vazut decat o data si.....a fost bine in rest . :) Am petrecut 13 ore impreuna,stand de vorba, si nu ne-am plictisit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, am scris bine. Pentru ca n-ai cum s-o pacalesti. Asta era ideea. :)

 

 

Tocmai, pentru ca NU ai avea cum sa o PACALESTI!

Poate doar pe mine.......sa ma pacalesc. :)

Editat de Ladyv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atractia fizica e un fel de truc al naturii, ca altfel n-am face diferenta intre cei care gandesc, apreciaza, simt samd la fel ca noi, alegand pe cineva anume ptr a trai impreuna, fie si temporar.adica daca impactul fizic n-ar conta, ne-am putea combina cu oricine care are standardele noastre morale, spirituale samd ori pasiuni comune, inclusiv cu cei de acelasi sex ,si chiar cu toti deodata, ca n-ar exista ''bariera fizica''.io ma inteleg perfect si cu mama, si cu sora sotiei mele, si cu socru-meu, si cu colegu' de birou, zici ca am supt acelasi lapte spiritual, da' nu ma bag sub plapuma cu ei.

io zic ca tipul iti transmite chestii care te fac sa te simti bine nu doar ca om, dar si ca femeie, ca altfel n-ai fi pus problema.daca nu-ti place deloc fizicul lui si nu te atrage sa faceti sex, atunci doar iti umple un gol - nevoia ta de-a conta ptr cineva ca femeie.daca-i dai sperante in sensu ca-l incurajezi sa-si manifeste interesul ptr tine ca femeie desi nu te vezi facand nebunii cu el, poti fi imatura, superficiala, vanitoasa ori ..tu stii.

mai sanatos e sa-i zici ce problema ai, s-o discutati, ca zici ca e pe unda cu tine in convorbiri, si poate ti se aprinde vreun beculet.sau te-aprinzi cu totu'. :o: s-au mai vazut cazuri.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

''Nu, ca inainte sa vina Fluturel s-o calugareasca vine Prostanacul sa aiba grija de ea ''

 

SR,chiar crezi ca sunt necesare astfel de rautati gratuite? Te-am deranajat/suparat pe tine cu ceva?

Eu m-am nascut suparat/deranjat !! :rtfm:

 

Tu de ce esti asa nehotarata ? Ca sa ma enervezi pe mine, nu ? Sa ma deranjezo-superi ca nu stii ce vrei ! Cand ai deschis topicul exact la mine te-ai gandit si stiai ca o sa ma enervezi cu el !! RHAAAAAA !!!! :dwarf:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

atractia fizica e un fel de truc al naturii, ca altfel n-am face diferenta intre cei care gandesc, apreciaza, simt samd la fel ca noi, alegand pe cineva anume ptr a trai impreuna, fie si temporar.adica daca impactul fizic n-ar conta, ne-am putea combina cu oricine care are standardele noastre morale, spirituale samd ori pasiuni comune, inclusiv cu cei de acelasi sex ,si chiar cu toti deodata, ca n-ar exista ''bariera fizica''.io ma inteleg perfect si cu mama, si cu sora sotiei mele, si cu socru-meu, si cu colegu' de birou, zici ca am supt acelasi lapte spiritual, da' nu ma bag sub plapuma cu ei.

io zic ca tipul iti transmite chestii care te fac sa te simti bine nu doar ca om, dar si ca femeie, ca altfel n-ai fi pus problema.daca nu-ti place deloc fizicul lui si nu te atrage sa faceti sex, atunci doar iti umple un gol - nevoia ta de-a conta ptr cineva ca femeie.daca-i dai sperante in sensu ca-l incurajezi sa-si manifeste interesul ptr tine ca femeie desi nu te vezi facand nebunii cu el, poti fi imatura, superficiala, vanitoasa ori ..tu stii.

mai sanatos e sa-i zici ce problema ai, s-o discutati, ca zici ca e pe unda cu tine in convorbiri, si poate ti se aprinde vreun beculet.sau te-aprinzi cu totu'. :o: s-au mai vazut cazuri.

 

Interesant raspuns. Deci s-ar putea sa ma si atraga.Sincer, corporal vorbind ( ce cuvant! ) arata destul de bine incat sa faci sex cu el si cu sentimente si fara sentimente. Dar nu asta ma intereseaza.......eu as fi vrut cred, si fluturasi in burtica, ori de cate ori i-as privit chipul..... ( exagerez ca sa se inteleaga ideea) .

 

Eu m-am nascut suparat/deranjat !! :rtfm:

 

Tu de ce esti asa nehotarata ? Ca sa ma enervezi pe mine, nu ? Sa ma deranjezo-superi ca nu stii ce vrei ! Cand ai deschis topicul exact la mine te-ai gandit si stiai ca o sa ma enervezi cu el !! RHAAAAAA !!!! :dwarf:

 

 

Pentru ca si eu m-am nascut nehotarata. Si tot nu inteleg de ce te-ar deranja pe tine nehotararea mea! Oricum.....Peace man,Peace!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu as fi vrut cred, si fluturasi in burtica, ori de cate ori i-as privit chipul.....

 

indragosteala e o stare de gratie dar nu e o garantie ca relatia va rezista in timp in cea mai buna formula..chimica.atunci cand trec fluturii din stomac, poti sa te trezesti c-o gastrita.

la modu practic, indragosteala e de ajutor ptr acomodare cand cunoasterea e zero si amandoi vor si cred ca pot orice, inclusiv sa se auda sforaind.:o:

mai in gluma, mai in serios, iubirea de cursa lunga e cu testoase, nu cu fluturi, si e mai faina cu trecerea timpului.chiar si sexu e mai misto ca are promotie la mai multe chestii decat orgasmu.

daca v-ati cunoscut la distanta, nu putea sa ti se puna pata decat pe intelectu lui, deci fluturi la creier.la modu general si cu conditia atractiei fizice, e un inceput care da garantii mai bune decat ''te-am vazut, te-am placut''.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×