Sari la conținut
Forum Roportal
LadyV

Dilema......

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hmmm,de unde ti-ai dat seama ca simt nevoia unei relatii? Pai tot timpul o sa se strice ceva. Important e sa se depaseasca dificultatile unei relatii. Iar cu o asemenea ' compatibilitate' sansele sunt destul de mari. ( cel putin teoretic,stiu).

Da, intr-adevar,sunt si alte lucruri care ma deranjeaza la el........dar le ' fac fata' pentru ca le consider a fi doar circumstantiale. Ceea ce e cam om, conteaza mai tare. Esenta o are, ea ramane.

Atunci ce mai astepti? Tavaleste-l!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ma simt bine cu el, imi place sa discut cu el, insa nu imi dau seama daca ma atrage dpdv fizic....

Nu stiu ce sa fac. Ar trebui sa ii dau totusi o sansa ?

Eu nu stiu de ce ai impresia ca i-ai da lui o sansa.

Poate ca i-ai lua-o. Sansa de a fi cu o fata care sa fie atrasa de el.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simti nevoia unei relatii, e foarte normal sa faci compromisuri, dar ai grija cu complacutul. Da, poti sa il accepti, dar fii contienta ca, in timp, se va mai diminua compatibilitatea asta frumoasa si, cand o sa mai scartaie ceva, e imposibil sa nu se intample, s-ar putea sa-ti amintesti ca n-a mers cu fizicul, chiar si daca el va fi un print atunci. Parerea mea e ca nu e bine sa faci compromisuri din start, da' stii cum e cu relatiile astea, e riscul destul de mare sa se strice la un moment dat, asa ca ai tot dreptul sa incerci. Pana la urma fizicul inseamna foarte putin, dar sunt convins ca daca el ar fi fost mult mai ok din punctul asta de vedere, in ceea ce te priveste, ar fi existat o capacitate de toleranta mai mare la restul incalitatilor pe care urmeaza sau ar fi urmat sa le descoperi.

 

 

Hmmm,de unde ti-ai dat seama ca simt nevoia unei relatii? Pai tot timpul o sa se strice ceva. Important e sa se depaseasca dificultatile unei relatii. Iar cu o asemenea ' compatibilitate' sansele sunt destul de mari. ( cel putin teoretic,stiu).

Da, intr-adevar,sunt si alte lucruri care ma deranjeaza la el........dar le ' fac fata' pentru ca le consider a fi doar circumstantiale. Ceea ce e cam om, conteaza mai tare. Esenta o are, ea ramane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@stupid me, ai dreptate. Daca ar conta pt. ea mai mult omul, n-ar mai avea dileme. Dar nu conteaza.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce e cam om, conteaza mai tare.

De ce exista o dilema atunci?

De ce ai ridicat problemele din prima postare, daca tu chiar crezi ce ai scris aici?

Imi dai voie sa zic bullshit, please?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ce mai astepti? Tavaleste-l!

 

 

Nu pot face asta inca , din moment ce nu am depasit aceasta 'dilema'....plus de asta, nici nu ne-am apropiat inca foarte tare, si nu acest aspect conteaza foarte mult . Sa vina mai bine cu timpul, pe masura apropierii sufletelor noastre......sa vina ca o 'consecinta' frumoasa a ceea ce suntem sau se afla intre noi.

 

Mai zi-mi cu barierele acelea cum e. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce exista o dilema atunci?

De ce ai ridicat problemele din prima postare, daca tu chiar crezi ce ai scris aici?

Imi dai voie sa zic bullshit, please?

Ptiuuu, te grabesti, de ce nu o mai lasi putin? :rot:

 

Mai zi-mi cu barierele acelea cum e. :D

N-ai facut scoala de soferi, asa-i?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca ma lovesc totusi de aceasta bariera fizica si nu inteleg de ce. Nu inteleg daca ar trebui sa conteze sau nu! Incerc sa descopar.....

Pai pana atunci, nu mai spune ca ce e el ca om conteaza mai mult, e evident ca nu o crezi din moment ce nu te poti apropia de el din cauza fizicului. Daca era adevarat, nici macar nu il vedeai urat din punct de vedere fizic, nu conta nici daca avea cocoasa lu' Quasimodo, un picior mai scurt, ochi de sticla si 7 degete la o mana.

Stiu ca e misto sa vorbim ca din carti asa, da' ne tradeaza actiunile cateodata.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce exista o dilema atunci?

De ce ai ridicat problemele din prima postare, daca tu chiar crezi ce ai scris aici?

Imi dai voie sa zic bullshit, please?

 

 

Pentru ca ma lovesc totusi de aceasta bariera fizica si nu inteleg de ce. Nu inteleg daca ar trebui sa conteze sau nu! Incerc sa descopar.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×