Sari la conținut
Forum Roportal
Cristtian

Sunt trist

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cristtian, ai avut o viata tare grea, insa, spre deosebire de altii aflati intr-o situatie asemanatoare tie, te-ai descurcat foarte bine. Felicitari! :) Am observat ca acei copii care n-au parte de suficienta iubire in copilarie au tendinta fie sa se agate de oricine si sa-si declare prea usor sentimentele oricui, in speranta ca vor primi afectiune, fie cad in extrema cealalalta, se inchid in ei, ajungand sa fie incapabili sa-si exprime sentimentele, chiar daca la un moment dat ajung sa intalneasca o persoana la care tin foarte mult si care reuseste sa le castige increderea. Nu ai inima de piatra, daca ar fi asa n-ai mai simti nimic si nici despartirea de prietena ta nu te-ar fi afectat, doar ca nu poti sa te exteriorizezi. Trebuie ca pe viitor sa inveti sa faci asta, altfel o sa pierzi mereu intr-o relatie (ti-o spun din proprie experienta), oamenilor le place sa simta ca sunt importanti pt. cei de langa ei si sa li se demonstreze asta macar din cand in cand, cel de langa tine nu-i ghicitor si daca nu-i arati afectunea ta n-are de unde sa stie ce-i in sufletul tau.

Si important este sa nici nu incerci sa te implinesti tu ca om prin celalalt, ci doar alaturi de el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult tuturor.. Am avut o pasa foarte proasta cand am deschis topicul, insa, acum, dupa ce am citit absolut tot ce ati scris voi, am inteles esentialul. Ideea este ca locuiesc si singur iar asta imi acentuase un pic starea. I-am chemat intre timp pe fratii cei mici pe la mine, iar ei au reusit sa ma faca sa zambesc. Inca ma gandesc la ea, nu ca vreau eu neaparat, ci doar ca toate lucrurile/locurile sau chiar si unele melodii, imi aduc aminte de ea. Sper sa reuesc sa trec cat mai curand de palpitatiile inimii cand o vad on pe mess, si sa-mi vad de viata.

 

Treci si tu pe la coltul vesel si nu te mai gandi atat la muieri. Lasa-le ca nu mor fara tine, fara mine sau fara altii, fii sigur ca se descurca ele. Distreaza-te si tu un pic si ai sa vezi ca lumea poate arata si altfel decat in gri inchis :)

 

Postul tau m-a amuzat, si e bn. Chiar am trecut un pic si pe la coltul vesel, iar acest lucru m-a ajutat. Am observat ca, daca am activitate, ma ajuta sa nu mai ma gandesc la ea.. Deci... Coltul vesel sa fie!

 

As dori un moderator sa puna lacatelul la topic, daca se poate. MS!

 

Va multumesc inca odata pt sfaturi. Toate bune, Cristian

Editat de Cristtian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×