Sari la conținut
Forum Roportal
Fiero

Fidelitatea in ziua de azi

Evaluează acest topic

  

16 membri au votat

  1. 1. Ce reprezinta pt. voi fidelitatea?

    • a) o aberatie
      1
    • b) un concept invechit
      1
    • c) alegere personala
      9
    • d) altceva
      5


Postări Recomandate

Iar eu nu am spus deloc ca ar fi sfinte, doar ca inseala in aceeasi masura in care inseala si barbatii, deoarece un barbat inseala cu o femeie, deci exista paritate si nu depinde in niciun fel de raportul dintre femei si barbati pe planeta.

 

Cat despre fidelitate, eu cred ca tine de iubire. Daca nu iubesti, ce motiv ai avea sa fii fidel?

Iar eu am spus ca sunt mai multe femei pe pamant decat barbati. Daca e sa respectam proportiile, la ce rezultat crezi ca am ajunge?

La mine fidelitatea tine in primul rand de mine, poate ca sunt egoista, insa nu mi-a placut niciodata sa ma daruiesc decat daca am iubit. Asa ca, riscul de a insela pe cineva fost intotdeauna nul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unii sunt intr-adevar slabi, insa altii nu, ei nu rezista pentru ca n-au niciun motiv sa reziste. Unii poate aleg o partida de sex in locul privelistii cu nevasta sforaind :o:

De acord. Poate ca nevasta nu le mai ofera nimic, nici macar sex. Nu-s de condamnat. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar eu am spus ca sunt mai multe femei pe pamant decat barbati. Daca e sa respectam proportiile, la ce rezultat crezi ca am ajunge?

 

Ceea ce spui tu e valabil daca ne-am referi la cine face mai mult sex si nu la infidelitate. Daca iti inseli partenera cu una sau cu zece femei, nu tot infidel te numesti? Si daca inseli cu 10 femei, nu inseamna ca sunt si 10 femei infidele? Deci cu cat sunt mai multe femei, ar trebui sa fie mai multe infidele... Totusi eu imi sustin ideea de paritate!

 

In ceea ce priveste raportul dintre sexe, la nivel planetar:

 

:P

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce spui tu e valabil daca ne-am referi la cine face mai mult sex si nu la infidelitate. Daca iti inseli partenera cu una sau cu zece femei, nu tot infidel te numesti? Si daca inseli cu 10 femei, nu inseamna ca sunt si 10 femei infidele? Deci cu cat sunt mai multe femei, ar trebui sa fie mai multe infidele... Totusi eu imi sustin ideea de paritate!

 

In ceea ce priveste raportul dintre sexe, la nivel planetar:

 

:P

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Impotenta, asexualitatea, de-astea :D

 

 

sau obsesia

 

edit :mai sunt 6 minute in Romania si s-a terminat ziua de azi, raspundeti repede ca sa fiti ontopic. :lol2:

Editat de Aseneth
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit mai devreme ca o femeie adevarata nu este aceea care face sex cu 1 milion de barbati ci aceea care face sex cu un singur barbat,intr-un milion de feluri.Mno barbatul acestei femei adevarate,sigur nu ar mai fi infidel :)

Asta care a spus asa ceva tb. sa imi dea drepturi de autor. Puteti citi ce am spus eu intr-o postare de la inceputul topicului si o sa sa va dati seama de ce sustin asta. :lol: Si cred ca e valabil si la barbati. :)

 

P.S.: Te postez pe topicul ala: Dragi imi sunt spusele semenilor mei roportalieni. :flowers:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit mai devreme ca o femeie adevarata nu este aceea care face sex cu 1 milion de barbati ci aceea care face sex cu un singur barbat,intr-un milion de feluri.Mno barbatul acestei femei adevarate,sigur nu ar mai fi infidel :)

 

:good: In mod sigur nu l-ar mai tenta altceva!

 

Impotenta, asexualitatea, de-astea :D

 

:ok: :o: Corect!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau lenea de-a iesi la vanatoare :D

 

 

Presupun ca Fiero se referea la fidelitatea oamenilor normali, nu la alde Dexter.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×