Sari la conținut
Forum Roportal
Fiero

Fidelitatea in ziua de azi

Evaluează acest topic

  

16 membri au votat

  1. 1. Ce reprezinta pt. voi fidelitatea?

    • a) o aberatie
      1
    • b) un concept invechit
      1
    • c) alegere personala
      9
    • d) altceva
      5


Postări Recomandate

Fix problema lor. Insa, sa joace cartile pe fata.

Nu sa minta si sa insele. Din momentul in care totul e pe fata, nu mai este vorba de minciuna sau inselat. Ci doar de alegere, fara a trece peste dreptul de alegere a celui de langa tine, dandu-i impresia ca esti si faci cine nu esti si ce nu faci.

 

De acord cu tine . Si ce faci daca cel de linga tine nu pricepe ca nu te mai poate implini ? Si recurge la tot felul de santaje si amenintari ? Sau mai rau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu exageram.

Oricate greutati avem, a profita de pe urma altora, chiar daca e vorba de afectiune, nu este ok.

Eu n-am zis ca este ok, dar nu-l poti face pe un daltonist, oricat te-ai stradui, sa distinga clar culorile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am zis ca este ok, dar nu-l poti face pe un daltonist, oricat te-ai stradui, sa distinga clar culorile.

Nu poti. Dar poti sa il educi ca nu este corect sa foloseasca daltonismul pentru a victimiza sau a abuza emotional de altii!

Totusi, constienti ca au probleme....sunt!

 

De acord cu tine . Si ce faci daca cel de linga tine nu pricepe ca nu te mai poate implini ? Si recurge la tot felul de santaje si amenintari ? Sau mai rau?

Nu faci nimic. O iei pe drumul tau. Una e sa zici 'STOP JOC' si sa fie pe bune..si alta e tipicul 'LASA-MA SA TE LAS'...etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×