Sari la conținut
Forum Roportal
Black velvet

Potopul, un dezastru planetar produs de extraterestri?

Potopul  

34 membri au votat

  1. 1. Cauzele Potopului

    • Strict naturale
    • Extraterestrii au produs Potopul
    • Atlantii au distrus Atlantida in timpul unui conflict armat, producand ceea ce este cunoscut sub numele de Potop
    • Dumnezeul biblic a produs Potopul din cauza pacatelor oamenilor
    • Alte cauze, necunoscute inca
    • Potopul este doar un mit


Postări Recomandate

Tu poti intelege notiunea de ipoteza si faptul ca ne aflam pe aria Teorii. Ipoteze. Fenomenul OZN si nu pe cea de tatal nostru carele esti in ceruri? :o:

 

Dimpotriva , inteleg , dar nu ipoteze asa de amestecate .

 

 

Pentru tine!

 

Tu vezi un sens in ceea ce ai spus ?

Eu nu vad deloc .

Cum am spus o amestecatura aberanta .

 

 

Cei ce gandesc rational si stiu sa-si exprime parerea, in mod firesc, in legatura cu niste teorii dezbatute la ora actuala in lume.

 

Tu ai imbinat mai multe teorii si a iesit o varza .

Unele dintre ele chiar se discuta, dar SEPARAT !

 

 

Asa cum tu ai o parere si altii au, chiar daca isi permit sa o aiba diferita de a ta! :P

 

Daca imi spunea cineva ca Potopul nu a avut loc deloc, ca s-a produs datorita unor cauze naturale sau ca a fost produs de Dumnezeu , le respectam parerea , fara discutii .

Dar cand le pui pe toate la un loc si le amesteci , cum sa iasa ceva normal , cu SENS ???

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste paralela facuta intre Adam - maimuta primordiala si Eva - primul hominid din specia Homo Sapiens sau poate Homo Neanderthalensis, vreau sa precizez ca este vorba despre o teorie care incearca sa desluseasca si sa puna in acord Teoria evolutiei cu Geneza biblica a omului considerand ca aceasta din urma este scrisa intr-o forma metaforica. Poate o imagine este mai sugestiva decat cuvintele:

evolution+w:aliens.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

este vorba despre o teorie care incearca sa desluseasca si sa puna in acord Teoria evolutiei cu Geneza biblica a omului

 

Inca o dovada ca nu poti pune la pace Diavolul cu Dumnezeu :D

 

Despre imagine ... nu vad partea Biblica din ea . Cred ca a fost scara evolutiei conform teoriei evolutionismului editata de niste paranoici care credeau in extraterestri si care caredeu ca "omuletii verzi" au devenit mai tarziu chiar oamenii de azi . :crazy:

 

Nu cred ca poti imbina doua sau mai multe teorii indiferent daca acestea apartin aceleiasi arii (stintifice) intrucat, cum ai demostrat tu, reiese o aberatie , fara suparare .

Nu o sa ma poti convinge tu pe mine ca nu a iesit asa ceva .

Editat de Neverknow1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ceea ce priveste paralela facuta intre Adam - maimuta primordiala si Eva - primul hominid din specia Homo Sapiens sau poate Homo Neanderthalensis, vreau sa precizez ca este vorba despre o teorie care incearca sa desluseasca si sa puna in acord Teoria evolutiei cu Geneza biblica a omului considerand ca aceasta din urma este scrisa intr-o forma metaforica. Poate o imagine este mai sugestiva decat cuvintele:

 

 

Cine a facut desenul asta ?Nu are talent la desen

Editat de BlueS
Scos imagine din citat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate sunt referitoare la Potopul in sine, dar si la drumul urmat de omenire pana la el, asta asa ca sa nu rup din context :o: Ar mai fi fost si alte ipoteze, dar le-am selectat pe cele mai importante.

 

Cum am spus , le-ai amestecat pe cele importante ipoteze si n-a iesit nimic logic.

 

Nu inteleg de ce te revolti in halul asta, daca dumnezeu n-ar fi fost de acord cu aceste ipoteze, ele n-ar fi aparut, deci stai linistit, totul e prin voia domnului, aleluia, chiar daca acest domn este doar fictiune sau extraterestru esuat candva pe pamant :o:

 

Vezi ca intram in alte teme .

Dumnezeu ne-a lasat liberi pe acest Pamant , facem ce vrem aici .

 

PS: Scuze pentru off .

 

Conform ei, tu esti un omulet verde.

 

:doh: Si conform tot ei , toti ateii sunt defapt crestini s.a.m.d.

Editat de Neverknow1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dimpotriva , inteleg , dar nu ipoteze asa de amestecate .

 

Toate sunt referitoare la Potopul in sine, dar si la drumul urmat de omenire pana la el, asta asa ca sa nu rup din context :o: Ar mai fi fost si alte ipoteze, dar le-am selectat pe cele mai importante.

 

 

Nu inteleg de ce te revolti in halul asta, daca dumnezeu n-ar fi fost de acord cu aceste ipoteze, ele n-ar fi aparut, deci stai linistit, totul e prin voia domnului, aleluia, chiar daca acest domn este doar fictiune sau extraterestru esuat candva pe pamant :o:

 

Cine a facut desenul asta ?Nu are talent la desen

 

Nu latura artistica este importanta, ci ideea amestecului extraterestrilor in evolutia rasei umane si ipoteza referitoare la ceea ce se numeste azi veriga lipsa.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca a fost scara evolutiei conform teoriei evolutionismului editata de niste paranoici care credeau in extraterestri si care caredeu ca "omuletii verzi" au devenit mai tarziu chiar oamenii de azi . :crazy:

 

Teoria conspiratiei spune ca primii care neaga existenta conspiratiei cunt chiar conspirationistii. Conform ei, tu esti un omulet verde. Vrei sa fim prieteni? Data viitoare, imi zici si mie cand vine potopul, sa pot sa ma pregatesc, sa nu ma prinda valu nepieptanata si in pijamale?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu latura artistica este importanta, ci ideea amestecului extraterestrilor in evolutia rasei umane si ipoteza referitoare la ceea ce se numeste azi veriga lipsa.

Tot oribil este desenul .Daca nu e cu lux de amanunte nu e bun .

Editat de Prostanacul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot oribil este desenul .Daca nu e cu lux de amanunte nu e bun .

 

Bine Van Gogu, dar de potop, dumnezeu sau extraterestri ai de zis ceva?

 

On : eu cred ca potopul a fost o defectiune de la Apa Nova

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×