Sari la conținut
Forum Roportal
BazukaMD

Am nevoie de ceva sfaturi....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

adu-ti aminte de ce ai rupt-o prima data cu ea... acum o vrei inapoi doar fiindca te refuza, dar daca v-ati impaca iti promit eu ca nu ar dura prea mult din nou. sau, daca simti ca nu poti merge mai departe mai exista si solutia sa te prezinti cu o furca la usa ei si sa ii zici ca nu pleci pana nu ii oferi dragostea ta si ea sa o accepte.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...Sincer dupa 5 ani de relatie ..simt ca nu o cunosc si imi scapa situatia din mana..cum ziceam am incercat tot, sa ii demonstrez ca imi pare rau ,ca inca o iubesc...dar primesc acelasi raspuns "NU"...As fi recunoscator sa stiu d-voastra ce ati face in locul meu...ce as putea sa mai fac...MS mult pt intelegere:)

 

 

Ti-ai pus vreo secunda problema ca dupa ce ai renuntat la o relatie de 5 ani s-ar putea sa nu mai aiba incredere in tine ca nu vei repeta acest gest daca revine la tine !!! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai in timpul in care tu spuneai 'NU', ea spunea 'DA'.

Acum tu vrei 'DA', ea spune 'NU'.

 

Tu te-ai obisnuit cu 'furtuna', du-te-vino, dar nu te asteptai sa existe la un moment dat doar un 'du-te'. Acum stai si astepti sa se continue cercul vicios, dupa cum te-ai obisnuit.

Nu ti-ai dat seama inca?

Ea a rupt lantul.

 

Poate ca mai ai o sansa, daca exista iubire intre voi.

Sa te maturizezi.

Si cu timpul, sa se convinga ca vorbele se transforma si in fapte.

Pana atunci, indura consecintele sau paraseste jocul.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adu-ti aminte de ce ai rupt-o prima data cu ea... acum o vrei inapoi doar fiindca te refuza, dar daca v-ati impaca iti promit eu ca nu ar dura prea mult din nou. sau, daca simti ca nu poti merge mai departe mai exista si solutia sa te prezinti cu o furca la usa ei si sa ii zici ca nu pleci pana nu ii oferi dragostea ta si ea sa o accepte.

:lol: Adica ii place numai ce n-are. Sunt destui de genul asta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer dupa 5 ani de relatie ..simt ca nu o cunosc si imi scapa situatia din mana..

Mda..pentru ca erai convins ca ai vazut tot ce-ti putea oferi si te-ai saturat de ea. Si la fel de convins ca daca vreodata te sucesti, ea vine inapoi taras. Ete drace ca nu-i asa! Bravo ei! :roll:

 

cum ziceam am incercat tot, sa ii demonstrez ca imi pare rau ,ca inca o iubesc...dar primesc acelasi raspuns "NU"..

Si esti mirat, nu? :crazy:

Dincolo de refuzul de care te ciocnesti, ar trebui sa intelegi ca ea a descoperit ca ii este mai bine fara tine. :o:

 

Parerea mea, evident. :)

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As fi recunoscator sa stiu d-voastra ce ati face in locul meu...ce as putea sa mai fac...MS mult pt intelegere:)

Cred ca s-a saturat de despartiri si vrea o garantie.

Casatoria de proba a expirat. Daca o ceri in casatorie o sa spuna da.

Altfel o sa te mai astepte o perioada sa te hotarasti si daca nu, o sa caute pe altul dispus sa o duca la starea civila.

Cineva spunea ca "femeile nu iubesc, ele vor sa se marite".

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pune-te in locul ei. Ce a avut, ce are, ce va avea. Daca ar avea nevoie de tine cu siguranta nu te-ar respinge, insa si cu iesitul ca amici dupa 5 ani de relatie e foarte aiurea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cineva spunea ca "femeile nu iubesc, ele vor sa se marite".

Probabil nu era un cineva prea important daca nu i s-a retinut numele. Doar ineptia s-a pastrat.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×