Sari la conținut
Forum Roportal
BazukaMD

Am nevoie de ceva sfaturi....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As vrea sa imi impartasiti gandurile voastre in legatura cu cazul meu....Am avut o relatie de 5 ani cu iubita mea..si de 3 luni ne.am despartit...la inceput a fost ok din partea mea(eu fiind cel care a vrut despartirea) dar cu timpul am inceput sa dau inapoi...sa ma gandesc din nou la ea...la noi...Drept ii ca nu este prima despartire...am avut si altele dar de fiecare data ne impacam.Am inceput sa vorbesc dinou cu ea..ne-am intalnit la cafea, vorbim la telefon...iesim impreuna cu prietenii...dar cand vine vorba de noi ma evita ,nu vrea sa imi vorbeasca....in fine..am deschis subiectul intr-una din zile...si am ramas putin surprins de ce vrea ea...imi repeta la infinit ca nu ma mai vrea,ca nu se mai poate, ca asa ii mai bine...am incercat tot ce am avut in minte sa o recuceresc si nu pot...si acum imi zici ca nu are rost...sincer sunt putin derutat(ma suna ,vorbim prin mesaje ne intalnim) dar imi repeta ca nu mai vrea ca ii mai bine sa fim cum suntem acum.Sincer dupa 5 ani de relatie ..simt ca nu o cunosc si imi scapa situatia din mana..cum ziceam am incercat tot, sa ii demonstrez ca imi pare rau ,ca inca o iubesc...dar primesc acelasi raspuns "NU"...As fi recunoscator sa stiu d-voastra ce ati face in locul meu...ce as putea sa mai fac...MS mult pt intelegere:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...ce as putea sa mai fac...MS mult pt intelegere:)

 

Asta vine din adincul inimii si nu se poate schimba, ceea ce s-a intimplat intre voi, s-a terminat si s-a uitat. Eu as fi plecat din localitate sau din tara sa nu te mai intalnesc!!!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As fi recunoscator sa stiu d-voastra ce ati face in locul meu...ce as putea sa mai fac...MS mult pt intelegere:)

 

Sa-ti respecti hotararea pe care ai luat-o! I-ai dat papucii, tu stii din ce motive, treaba ta, lasa-i papucii nu-i cere acum inapoi :o:

 

Dupa 5 ani, si-a dat seama ca-i mai bine singura si evident ca nu vrea sa se mai intoarca. Daca i-ar fi fost mai bine cu tine, fii sigur ca facea ea tot posibilul sa va impacati.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La inceput a fost ok cum am zis..dar ea a inceput sa ma caute...sa imi zica de impacare...am asculta-o...am vb cu ea...i-am aratat ca putem vb ca 2 oameni normali...ea ma determinat sa imi schimb decizia..si acum ea ii cea care nu mai vrea....deasta zic ca sunt derutat rau de tot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la inceput a fost ok din partea mea(eu fiind cel care a vrut despartirea) dar cu timpul am inceput sa dau inapoi...sa ma gandesc din nou la ea...la noi...Am inceput sa vorbesc dinou cu ea..ne-am intalnit la cafea

La inceput a fost ok cum am zis..dar ea a inceput sa ma caute...sa imi zica de impacare...am asculta-o...am vb cu ea...i-am aratat ca putem vb ca 2 oameni normali...ea ma determinat sa imi schimb decizia..si acum ea ii cea care nu mai vrea....deasta zic ca sunt derutat rau de tot.

 

???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

???

 

 

chiar dupa despartire ea a fost cea care vroia sa ne impacam...normal eu am fost cel care a vrut asta...dar acum eu sunt in locul ei..cel care vrea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Nu vom mai putea iubi niciodata ceea ce am incetat candva cu adevarat sa iubim". Montesquieu. Ciorba reincalzita nu mai are gust. E mai usor sa iei o ciorba de burtica infierbantata si sa o papi tototot cata vreme caldurica interna nu se disipa.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine face. Te-ai despartit de ea si abia dupa cateva luni ai cautat-o . Stii ,mai sunt si alti baieti pe lumea asta ,nu esti singurul. Mai vrea si ea ceva nou ca dupa 5 ani e si normal

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Du-te-ncolo! Vino-ncoace! Cam nehotarat tu. :)

De ce in perioadele in care ati stat despartiti nu te-ai gandit mai bine la relatia voastra, sa-ti dai seama ce vrei si ce simti cu adevarat fata de ea? Cred ca ai zapacit-o. Nu-s in capul ei sa-mi dau seama daca te mai iubeste sau nu, dar felul in care te porti tu cu ea o determina sa creada ca n-o respecti si n-o iubesti. Nesiguranta intr-o relatie te omoara cu zile. De-aia e posibil sa te iubeasca inca, insa sa-si doreasca sa stea departe de tine. Cred ca a obosit.

 

"Nu vom mai putea iubi niciodata ceea ce am incetat candva cu adevarat sa iubim". Montesquieu. Ciorba reincalzita nu mai are gust. E mai usor sa iei o ciorba de burtica infierbantata si sa o papi tototot cata vreme caldurica interna nu se disipa.

Cu partea boldata sunt perfect de acord, odata ce s-a terminat, s-a terminat, asta e. Nimic si nimeni nu poate sa mai reinvie mortul. In privinta ciorbei insa nu-s. :lol: Depinde, vezi tu, cat de mult iti place ciorba aia. Uneori iti place atat de mult incat preferi sa reincalzesti aceeasi ciorba de mai multe ori, savurand-o cu aceeasi placere, decat sa papi, cum ai spus tu, alta ciorba proaspata, dar care nu-i pe gustul tau, prospetimea ciorbei nefiind suficienta pt. a-ti desfata papilele gustative. :)

Editat de Fiero
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×