Sari la conținut
Forum Roportal
dahn

Timisoara - sfat abonament internet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare,

 

Asadar, este doar pentru Timisoara. O sa ma mut pe strada Bucuresti si ma intrebam daca ma poate ajuta cineva cu vreun sfat in legatura cu un eventual abonament de internet, pentru ca in zona aia eu nu stiu deocamdata cum stau lucrurile. Stiu doar ca nu este rds cablelinca pentru ca este UPC, si despre ceilalti provideri nimic.

 

Deci, daca stie careva ceva despre zona aia, pls ziceti-mi si mie.

 

Mersi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut dahn,

 

In Timisoara lucrurile stau in felul urmator:

UPC (fostul Analog) este firma care distribuie programele tv. De 2 ani ne tot amageste ca lanseaza internet dar pana acum nu sa-a concretizat nimic. In plus mai au mult de modernizat in cadrul retelei.

Pentru Internet alternativele sunt: RDS sau DNT (Astral).

Daca cablul de internet de la RDS a ajuns la tine in zona poti merge pe RDS daca nu singura alternativa este DNT (prin radio).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare dahn eu stau in cartier giroc si sunt in aceiasi situatie ca si tine. caut sa ma cuplez la internet de cel putin 6 luni, si inca mai folosesc xnet dialup. :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mai sunt si alte posibilitati: de exemplu digital - o firma care da internet prin cablu. mai sunt si alte firme, dar mai mici si care dau prin radio. intreaba-ti si tu vecinii :) se pare ca adminul acestui site are o afinitate pentru rds si dnt....a mai sters un post cu adrese pentru alti provideri de internet...curios e ca tot el a postat un linca pentru pinet...care este firma care ofera cel mai prost internet din oras. dar asta e. cititi repede, acest post va fi sters in curand :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

MManole nu am nici o afinitate pentru rds si dnt ci le consider cele mai bune solutii. Daca gresesc aduceti argumente impotriva.

Mesajul tau nu a fost sters: http://www.roportal.ro/discutii/ftopic942.html

Ti sa-au cerut niste detalii pe care nu le-ai dat. In lipsa lor mesajul tau nu are nici o valoare ("nu am putut sa aflu mare lucru despre ei, dar se pare ca sunt o firma destul de mare si de serioasa" - abureli).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai intrebat singurul cunoscut care sta in zona aia si tot ce mi-a putut spune e ca la el au venit astia de la UPC sa il intrebe daca nu vrea sa se conecteze la internet prin ei ?!! Cica is in probe pe strada aia, numa ca cunoscutul meu locuieste pe V. Lucaci, si cica str. Bucuresti nu intra in aria de test deocamdata.

 

In rest nimic. Mai cunosc si eu oameni conectati prin radio la pinet sau netacasa insa is prin alte zone (gen Complex, Giroc, etc) si am inteles ca merge prost, insa la disperare nu m-ar deranja sa incerc :).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu ceva de niste teste facute de cei de la UPC.

Cand am drum o sa trec pe la ei pe la sediu si daca aflu mai multe iti voi spune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai stiu eu o firma de la care am avut net cam 6 luni pana m-am mutat, nu au acoperire in toata Timisoara dar pentru o taxa de instalare sau abonament mai mare cred ca va puteti conecta cam de oriunde.

Normal abonamentul este de 15 euro si este prin cablu sau radio si viteza este de 32-128 cabps (4-8 caB). Pagina lor: dominet.ro, sediul este pe strada demetriade in cladirea Analog la parter.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×