Sari la conținut
Forum Roportal
Aseneth

Stop discriminarii barbatilor !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Presupun ca nu de sarutat pe buze e vorba. La chestia cu imbratisatul si sarutatul (pe obraz desigur) la barbati, depinde si din ce cultura fac parte.

 

La francezi e ceva normal, este chiar un obicei ca oamenii sa se țucăie atunci cand se intalnesc, indiferent de sex.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-am avut timp sa citesc mai sus, ca ma grabesc, da' va zic io ca asa e.

Nu e posibil ca in 2012, barbatul sa fie inca discriminat, in multe forme, si haituit si necajit de femei. Acest lucru treb'e sa inceteze numaidecat si sa fie public recunoscut ca fiind ceva profund negativ si malitios chiar.

Pana si acest topic e o forma crancena de discriminare, intrucat nu are inserata posibilitatea de a vota (in favoarea barbatului), si cre' ca special a fost gandit pt. a mai stinge din nemultumirile si frustrarile acumulate de-a lungul si de-a latul generatiilor de barbati.

Aseneth, cu riscul de a fi acuzat (iar si iar si chiar astazi), ca sunt paranoic, eu cred ca tu in fapt, conduci o miscare profeminista, menita sa atenteze la virtutile noastre masculine, la subminarea autoritatii noastre casnice si publice si chiar la instaurarea subtila a unei dictaturi, care sa aiba la baza sintagma: "Femeia... mereu deasupra".

Barbati, nu va lasati pacaliti de miscari unduitoare, de ochi galesi care misca tremurand si VOTATI.Nu stiu ce, dar votati nu stati...ca-i de rau.focus.gif

Editat de InPing
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Femeia... mereu deasupra".

 

Eu, sincer sa fiu, nu ma simt discriminat din cauza unei astfel de pozitii :o:

 

Barbati, nu va lasati pacaliti de miscari unduitoare, de ochi galesi care misca tremurand si VOTATI.Nu stiu ce, dar votati nu stati...ca-i de rau.

 

Nu stam, invatam de la femei si ca sa avem acoperire, ne prefacem ca ne impiedicam, dar rezistam din toate puterile noastre :o:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Topicul e de fapt despre disacriminarea ambelor sexe, daca cititi bine criteriile cu care incepe.

Discriminarea barbatilor prin cerinte excesive si discriminarea femeilor prin aparenta dependentei de ei.

Nicio abordare nu e sanatoasa. :)

Editat de Ruaraidh
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aseneth, eu cred ca tu in fapt, conduci o miscare profeminista, menita sa atenteze la virtutile noastre masculine, la subminarea autoritatii noastre casnice si publice si chiar la instaurarea subtila a unei dictaturi, care sa aiba la baza sintagma: "Femeia... mereu deasupra".

:feminist: Unde-mi depun si io adeziunea? Nu de alta, da-mi place sintagma..:lol:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

P9 barbatul cauta in alta parte daca nu e satisfacut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si femeia unde cauta?

 

vroiam sa arat ca barbatu nu e neaparat multumit.... adica ambii pot cauta daca nu au ce isi doresc acasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am citit si eu in totalitate postul caruia i-am raspuns initial si ma declar...mai informat.

Intre timp am mai reflectat si m-am mai linistit in ceea ce-o priveste pe Aseneth...dar tot planeaza o suspiciune...eusa_think.gif.Voi incerca s-o deconspir prin intermediul agentilor ei, infiltrati aici pe RoPo.shifty.gif

 

 

@Black velvet:

Eu, sincer sa fiu, nu ma simt discriminat din cauza unei astfel de pozitii :o:

Pe mine asa ceva ma cam doare, prin urmare protestez.yes.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si femeia unde cauta?

 

te refereai ca nu are de unde ?

Editat de Ea.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×