Sari la conținut
Forum Roportal
Marius1979

Cum sa ma comport cu presupus bolnav psihic

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Vorbesti despre parca fostul sot cine stie cum o maltrata, saracuta de ea.:doh: Sa fim seriosi si sa spunem lucrurilor pe nume. Nu e sotul vinovat ca sotia vrea o p*** mai tanara.

Master Yogurt, ia mai spune tu cum e cu femeia maritata, spune tu cum sunt unele curve pen' ca nu mai vad rostul de a sta cu cineva cu care nu mai au sau n-au avut niciodata nimic in comun..toate vor morcov mai tanar, este?

Tu tot virgin esti?Intreb, ca-s dezarmat de avantul cu care dai tu verdicte cunoscand clitorisul din cartile de anatomie.

Imi place despre tine, u zeee maaann!

Aaa ca uitam, sa-mi zici si mie din ce experiente vorbesti si cum de cunosti tu motivele unei femei asa de bine...io-s mai incuiat si mai incet, am inteles pan' la varsta asta ca e de bun simt sa taci dracu' din gura daca n-ai nici in clin nici in maneca....

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe tine ce te deranjeaza ? Ok, inteleg ca poate am jignit(neintentionat) unele femei maritate care au probleme, dar tu tot femeie maritata esti ? Sau doar cauti scandal ?

 

Eu nu imi amintesc sa fi zis ca TOATE femeile fac asta.

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu intotdeauna majoritatea are dreptate, mai ales in situatii subiective. E vba de viziune, de acceptare sau nu, a unei situatii, in functie de experiente, prioritati si valori personale.

 

Aici nu este vorba despre o situatie subiectiva, ci despre una pe care cineva o cunoaste in detaliu, spre deosebire de altcineva.

Si oricum ar fi, era vorba despre CUM alege el sa isi exprime opiniile astea cu tenta misogina. Ca n-o cunosc pe femeia aia. Nici macar pe Melissa.

Am PRETINS (da, e corect termenul) un ton si un limbaj civilizat pe forumul asta. Nu ma face sa iti explic moartea caprioarei, ca ai inteles perfect.

 

 

Valabil si pentru tine ce am scris mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe tine ce te deranjeaza ? Ok, inteleg ca poate am jignit(neintentionat) unele femei maritate care au probleme, dar tu tot femeie maritata esti ? Sau doar cauti scandal ?

Nici macar atat lucru nu poti percepe?

De unde *^%^(^*%*( apari tu cu verdicte pe toate subiectele ma, ciudatule?

De unde ^&%(^&%*(*&^*^ atatea impresii de om trecut prin viata, cand tu nici macar par pubian n-ai din plin??

De unde ^(^%*(^&)&%#$% atatea judecati cretine si bazate pe ce fel de experienta?

Nu, nu iti amintesti sa fi zis de toate femeile...da' de fiecare data cand apare una care nu vrea sa mai stea cu unu' ca a intalnit pe altcineva...tre' sa reactionezi tu ca Gheorghe de la stana, de zici ca ti-a furat boii de la bicicleta si te lasa virgin toata viata...tre' sa apari tu sa dai verdicte, de parca ai stat lipit de ea ca vata...de betisorul de urechi, desigur.Da' vezi ma de treburile tale, ca nu tre' sa te intereseze pe tine cine cu cine si-o trage si pe ce motive..ca n-au venit sa stea la tine pe presh.

Editat de Pharrell24
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aici nu este vorba despre o situatie subiectiva, ci despre una pe care cineva o cunoaste in detaliu, spre deosebire de altcineva.

Cunoaste detaliile care i s-au permis sa fie cunoscute. Nici in gura persoanei implicate nu m-as uita cu atata siguranta, pentru ca fiecare incearca sa se motiveze, sa se absolve de vina. Cred ca singurele detalii sunt cele pe care le poti vedea cu ochii tai si alea de la bun inceput, ca daca le surprinzi pe la mijlocul filmului s-ar pautea sa-ti faci o impresie gresita cand imparti vina.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa reveniti la subiect! Care NU este nici Renaissance'91, nici eu, nici Melissa, nici Amarena, nici macar personajul principal al Melissei. E nevoie sa il citez?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am PRETINS (da, e corect termenul) un ton si un limbaj civilizat pe forumul asta. Nu ma face sa iti explic moartea caprioarei, ca ai inteles perfect.

Nu despre asta a fost comentariul meu. Las-o naibii de caprioara ca n-are ce cauta in poveste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pentru sfat

 

Salutare,

 

poate ca ai zis bine: "presupus" bolnav psihic, poate sotia ta a avut o mica revelatie si a realizat ca vrea niste schimbari majore in viata ei....si asta o face sa se simta euforica dar are si temeri si atunci cade in depresie...asta ar fi varianta cea mai optimista pe care o poti lua in calcul.

 

Cum bine se zice, nu exista boli ci exista bolnavi....asa ca trebuie tratat cazul individual in sine, nu trebuie sa exagerezi cu documentarea despre boala asta( TAB). Mai bine incerci sa o ajuti altfel, incercand sa-ti dai seama: cand si ce anume a declansat aceste stari ale ei? poti sa faci legatura cu ceva important care s-a intamplat in viata voastra/a ei atunci cand au aparut?.

 

Intamplator, am si eu o cunostinta care prezinta simptome ale TAB, cunosc bine starile....de aceea te sfatuiesc sa eviti sa o contrazici, n-o sa rezolvi nimic ba chiar vei agrava situatia. In cazul cunostintei mele, o boala fizica i-a declansat probleme psihice....de aceea ma gandesc ca trebuie sa depistezi si tu cauzele....si sa gasesti solutii plecand de la ele.

 

sper sa fie asa

 

Sau poate doar s-a saturat de prejudecati si de actiuni dictate de prejudecati atunci cand a realizat ca realitatea e mai vasta si diferita de zona pe care mentalitatea colectiva o considera sfera normalului.

 

In alte cuvinte, poate doar si-a extins putin privirea asupra realitatii si nu mai face fatza (nu mai suporta) mecanismului social plin de prejudecati si limite care ne toaca si dicteaza existenta pana la exasperare.

 

---------------

 

Daca ar fi vorba de ce am scris mai sus, sincer, in locul ei nici eu nu te-as suporta si n-as vrea sa aud de tine, cand pui problemele in felul in care le-ai pus mai sus.

 

Sa speram ca e doar asta si de fapt e sanatoasa tun.

 

------------------

Sau poate pur si simplu nu te mai suporta.

 

De ce s-ar fi mutat altfel de langa tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu despre asta a fost comentariul meu. Las-o naibii de caprioara ca n-are ce cauta in poveste.

 

Despre asta era vorba in comentariul MEU. Nu am inteles de ce a trebuit sa intervii si tu si nu inteleg nici de ce nu te poti abtine, in conditiile in care incerc sa aplanez si sa va fac sa reveniti la subiect.

 

Va rog sa reveniti la subiect! Care NU este nici Renaissance'91, nici eu, nici Melissa, nici Amarena, nici macar personajul principal al Melissei. E nevoie sa il citez?!

 

 

Cine mai posteaza off, malitios, tendentios, ofensator, trivial, are suspend.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×