Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
e.v.c

miracol 15 aprilie 2008

Rate this topic

Recommended Posts

nici nu mai credeam ca exista ,dar nici nu mai eram sigura ca nu exista ! am fost intre,si cred ca e cea mai nasoala stare : sa fii undeva la mijloc intre a crede si a nu crede! noaptea nu puteam dormi ,ma zvarcoleam in pat .ma uitam la sora mea ,la maxi & nano si ...plangeam! am cerut un miracol,si D-zeu mi l-a dat ! a fost presupun ca sa imi dea peste nas : nu ai crezut ,lasa ca iti arat eu ca trebuia sa crezi ! pe data de 15 aprilie ,am primit un telef de la avocat : E. sotului tau i s-a pus cautiune de 15 mii euro ! am inceput sa plang,sa tip de fericire,lumea se uita la mine ,dar mie nu imi pasa ! ceea ce nu indrazneam sa sper sau sa visez s.a intamplat ! acum ma caiesc ca nu am crezut in D-zeu ,si o iau ca pe ultima sansa de la El,de a crede in El ! inainte sa aflu vestea asta ,am rama pe strada ,noroc ca am masina ,si am dormit o noapte in masina ,apoi weekendul l-am dormit la prietena mea spaniola ,acum stau la o verisoara de a sotului meu ,si astept sa imi iasa sotul! sunt mai saraca ca niciodata ,dar simt ca m-am imbogatit sufleteste ! acum am un singur gand : sa ne intoarcem acasa ,sa dau iar,la facultate ,de data asta sa o termin ,si sa ma realizez profesional ! sa fiu alaturi de parintii mei,de bunici ,si mai ales sa imi ajut sora ,care m-a ajutat aici atat de mult ! D-zeu exista ! acum stiu ca nu o sa ma mai indoiesc!

Edited by DarkBringer

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this