Sari la conținut
Forum Roportal
Ana2019

Cum sa ma motivez?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

probabil de-aia e marginea aia de 7 kile, dar unele sunt gresite, in mod evident.

Editat de Amarena
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se par super simpliste aceste tabele, deoarece nu tin cont de tipul somatic si de raportul masa musculara/tesut adipos din masa corporala totala. Conform lor sunt supraponderal, la 181 cm si 85-88 kg.

 

Exista formule diverse de calcul, fiecare avand corectiile necesare in functie de factori diversi (varsta, sex, inaltime, constitutie).

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista formule diverse de calcul, fiecare avand corectiile necesare in functie de factori diversi (varsta, sex, inaltime, constitutie).

 

Da, cele care iau in calcul factorii de corectie sunt concludente. Restul insa, nu spun aproape nimic.

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi si imaginez cat de neatragator si non-atletic se simtea Michael Gerard Tyson cu cele peste 100 kg la doar 178 cm. Saracutul de el!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi si imaginez cat de neatragator si non-atletic se simtea Michael Gerard Tyson cu cele peste 100 kg la doar 178 cm. Saracutul de el!

Nu toata lumea are constructia oaselor lui. Plus ca face miscare de mic.

 

Chiar mi-as dori sa arat ca un Mike Tyson caucazian.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca e bine oricum. Daca nimeresti una ca vrea barbati adevarati, sa se "rupa" cand pune mana pe ea, te resemnezi si-ti cumperi un costum si gasesti una care vrea sa te vada "ata" in el. Daca vrei un mascul sa te doboare cu masculinitatea lui si nu-l gasesti, nu-i nimic, se nimereste un "firavel" gingas, intleigent si elegant :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×