Sari la conținut
Forum Roportal
ghib

Dragostea intre persoane de acelasi sex...Da sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt femeie.......iubesc o femeie.Pro sau contra?

 

 

E alegerea ta.

Nu sunt nici pro, nici contra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca este treaba ta si a tuturor celorlalti care iubesc si au o relatie cu o persoana de acelasi sex. Nu am nimic impotriva, fiecare e liber sa faca ce vrea, doar este democratie, pai ce pana mea. Si in plus, de ce sa judec, atata timp cat stiu ca iti este bine si esti fericita?

Sa fi la fel de fericita si in continuare... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acest lucru este catalogat ca fiind pacat ..dar este alegerea ta!!Faci cum vrei, cum simti tu, cum e mai bine pentru tine, ok?

Nici da nici nu...e alegerea ta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Starfish.Cred ca astfel de iubiri au existat dintotdeauna,nu doar acum pt ca traim in democratie.Da,sunt fericita chiar daca atunci cand ma gandesc la viitor imi apare un semn "interzis".Nu m-am gandit niciodata ca pot trai o astfel de iubire,dar iata ca aceasta iubire m-a prins in plasa ei si m-am trezit ca nu mai pot si nu mai vreau sa ma desprind de ea.Si mi-e bine......

 

Da,singurul lucru de care mi-e teama e sa nu-l supar pe D-zeu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc Starfish.Cred ca astfel de iubiri au existat dintotdeauna,nu doar acum pt ca traim in democratie.Da,sunt fericita chiar daca atunci cand ma gandesc la viitor imi apare un semn "interzis".Nu m-am gandit niciodata ca pot trai o astfel de iubire,dar iata ca aceasta iubire m-a prins in plasa ei si m-am trezit ca nu mai pot si nu mai vreau sa ma desprind de ea.Si mi-e bine......

 

 

Ghib, ma bucur ca ti-e bine. Asta conteaza:)

 

apropo, un fapt interesant dpdv psihosociologic: cuplurile de lesbiene (nu prea suna frumos cuvintul, dar imi trebuie sa accentuez ideea) sunt mult mai stabile decit cuplurile de homosexuali (gay).

Explicatia oferita: comuniunea de valori si perspectiva sunt mult mai consistente in cazul femeilor care formeaza un cuplu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E alegerea ta! Nu sunt nici pro nici contra, dar sunt curios cu ai ajuns aici.

Si mai sunt curios ce vei face cand iti vei dori un copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si mai sunt curios ce vei face cand iti vei dori un copil.

 

 

adopta un copil, lui Dumnezeu ii va placea chestia asta..pt ca ar ajuta pe cineva...si astfel isi spala pacatele...parerea mea

 

sau o inseminare artificiala, ...exista solutii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adopta un copil, lui Dumnezeu ii va placea chestia asta..pt ca ar ajuta pe cineva...si astfel isi spala pacatele...parerea mea

 

sau o inseminare artificiala, ...exista solutii

 

 

Si nu crezi ca acel copil va fi impins in mod involuntar catre aceeasi soarta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu inteleg este de ce-ti pasa de parerea altora!?

Si daca cineva e contra? O s-o iubesti mai putin? E viata ta, iubesti pe cine vrei. Nu mai da atata importanta parerii celorlalti. Intotdeauna se vor gasi multi care-ti vor spune ca nu sunt de acord. Daca voua va e bine, nu vad de ce v-ar pasa.

 

P.S. Nu cred ca discutia despre copii adoptati de un cuplu de acelasi sex isi are locul aici. Asa ca o sa deschid un topic nou.

Editat de micalutza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×